Списък на форумите Форум
Ремонт на перални , съдомиални и сушилни машини , хладилници , климатици , микровълнови фурни и друга битова техника

Пералня BAUKNECHT WA 3573 - ­ пробит казан

Форум » Ремонт » Ремонт на перални , съдомиялни и сушилни машини [Страници (1)]

| Нова тема | Изпрати | | Версия за печат |
 Търся лепило
bumito

Нов участник

Пералня bauknecht wa 3573 , втора употреба
Нагревателя на пералнята ми даде накъсо и изгоря.
При окъсяването понеже корпусът му е опирал до казана се проби казана с отвор около 2-3 мм.
Казана е от нераждавейка.Вапросами е по какъв начин да запуша отвора ?

Има ли лепило подходящо за тази цел и ако има изпробвано ли е във времето от някой от участниците в форума.

Всичко записи: 6 : Дата на рег-ция: Ноем. 2006 : Отправено: 26 Ноември, 2006 - 00:11:57
kolyo

Админ
От: Русе

С болтче и две гумени шайби не става ли ?

Всичко записи: 11472 : Дата на рег-ция: Дек. 2005 : Отправено: 26 Ноември, 2006 - 18:41:00
bumito

Нов участник

Не знам , не се занимавам всеки ден с перални затова питам за нещо което е изпробвано и работи . Като извадих нагревателя даго сменям видях че и тои се захваща по подобен начин - винт , планка и гума.

(Добавено)
Не е ли по добре вместо гума да се пробва с латун-бронз две шайбички с дебелина около 0.5 мм. Проблем е и как да се бръкне с отверка между барабана и казана.

Всичко записи: 6 : Дата на рег-ция: Ноем. 2006 : Отправено: 26 Ноември, 2006 - 18:52:48
nebelservice

Постоянен участник
От: София
Ако е неръждавейка казана и отвора е не повече от 3-4 мм правиш следното:

1. Почистваш внимателно мястото с кореселин.
2. Намираш си някаква къса рапидка от неръждавейка
3. Намазваш дупката с ацетатен силикон ( ацетатния силикон има невероятна адхезия към казаните от неръждавейка )
4 Навиваш рапидката в дупката и замазваш главичката.

Гаранцията ще си е от тебе , но мисля, че това е достатъчно за да искара ремонта.

Всичко записи: 455 : Дата на рег-ция: Дек. 2005 : Отправено: 27 Ноември, 2006 - 21:42:55
angeldqvol

Постоянен участник
От: Гр. Суворово, Варнен ...

Става много добре и с метал-пластик. Изрязваш ламаринка по-голяма от дупката. Почистваш добре с кореселин или друг обезмаслител и според инструкцията за метал-пластика действаш.

Всичко записи: 299 : Дата на рег-ция: Апр. 2006 : Отправено: 28 Ноември, 2006 - 22:06:09
Vasilev68

Нов участник
От: Русе

Според мен най добре е калайдисване.Изрязваш ламаринка по-голяма от дупката. Почистваш добре с вода нагряваш калайдисваш и готово.

Всичко записи: 13 : Дата на рег-ция: Ноем. 2006 : Отправено: 29 Ноември, 2006 - 01:09:23
bumito

Нов участник

Благодаря на всички който писаха по темата как да се справя с проблема.
Пералнята я ремонтирах още преди 5 дни но чак сега пиша как , защото оставих жената да пере няколко дни на различни градуси за да видя ще протече ли отново и дали ще има проблеми с нагревателя , защото този който купих естествено не е оригинален .
Ето как постъпих . Купих винт , гайка 3мм , две шайби всички нераждавейка
за около 60 стотинки , изрязах две гумени шайби с диаметар около 7-8 мм и дебелина на гумата около 2 мм и така завих винта с дълга отверка през дупките на барабана като бях свалил само гумения маркуч от казана към помпата.
Преди да реша да го направя така потърсих метал пластик но цената му е над 40 лв а за лепенето ми трябваха няколко грама.

Всичко записи: 6 : Дата на рег-ция: Ноем. 2006 : Отправено: 02 Декември, 2006 - 22:35:51

| Нова тема | Изпрати | | Версия за печат |

Форум » Ремонт » Ремонт на перални , съдомиялни и сушилни машини » Пералня BAUKNECHT WA 3573 - ­ пробит казан [Страници (1)]