Списък на форумите Форум
Ремонт на перални , съдомиални и сушилни машини , хладилници , климатици , микровълнови фурни и друга битова техника

Пералня Indesit W 113 UK - мотор

Форум » Ремонт » Ремонт на перални , съдомиялни и сушилни машини [Страници (1)]

| Нова тема | Изпрати | | Версия за печат |
 Мотора няма мощност
anatoli lisi4kov

Участник
От: Дряново

Здравейте колеги. Имам проблем с indesit W113 UK.
При пускане пълни вода, загрява , но не може да да върти .
Мотора забучава - получава захранване , но с ниско напрежение и няма мощност.
На масата се развърта добре. Смених симистора за проба - същият ефект. Релетата са здрави и работят.
Платката е Ariston FE.

Всичко записи: 80 : Дата на рег-ция: Окт. 2006 : Отправено: 04 Декември, 2006 - 10:48:03
kolyo

Админ
От: Русе

Обсъждано е много пъти - прекъсване на една от намотките на статора.
Сменяй мотора.

Всичко записи: 11379 : Дата на рег-ция: Дек. 2005 : Отправено: 04 Декември, 2006 - 11:10:38
anatoli lisi4kov

Участник

Проверих статора и мисля че проблема нее в него , ако намотките на ротора имат влошени галванични връзки с колектора дали мотора ще се държи по същия начин ?

Всичко записи: 80 : Дата на рег-ция: Окт. 2006 : Отправено: 05 Декември, 2006 - 12:37:32
kolyo

Админ

anatoli lisi4kov, просто смени мотора и всичко ще е наред.

Ротора можеш да го провериш с точен омметър - закачаш го на четките и въртиш оста на ръка.
Или подаваш постоянно напрежение на ротора , да кажем 24 волта през амперметър, въртиш на ръка и следиш тока.
Но не виждам смисъл в подобна операция-само ще си загубиш времето.

Всичко записи: 11379 : Дата на рег-ция: Дек. 2005 : Отправено: 05 Декември, 2006 - 13:59:54
nebelservice

Постоянен участник
От: София
Друга алтернатива е пренавиването на мотора , но в София аз лично се доверявам само на един майстор.

Всичко записи: 455 : Дата на рег-ция: Дек. 2005 : Отправено: 05 Декември, 2006 - 19:35:00
anatoli lisi4kov

Участник

Намерих мотор за проба и с него няма проблем. Благодаря за помощта.
Пренавиването на роторите досега го избягвам - заради баланса.
Знаете ли някъде да ги балансират динамично?

Всичко записи: 80 : Дата на рег-ция: Окт. 2006 : Отправено: 06 Декември, 2006 - 21:56:00
nebelservice

Постоянен участник
От: София
http://jovev-bobinage.com аз съм му веб-майстора

att-475a3818efda1inag.jpg

Всичко записи: 455 : Дата на рег-ция: Дек. 2005 : Отправено: 05 Април, 2007 - 20:13:57
Петър Георгиев

Нов участник

меря мотора - всичко е наред сериозно може ли да е от него , щото на мен ми върти само в едната посока а преди това бучеше
беше мокър

Всичко записи: 2 : Дата на рег-ция: Май 2009 : Отправено: 26 Май, 2009 - 11:20:04
kolyo

Админ

пералня INDESIT W 113UK - трака при центрофугиране
Проблемът на моята пералня е в това че се появи тракане при центрофугиране и целият казан вибрира при тръгването и спирането на центрофугирането.
Преди месец и смених лагерите и семеринга но преди 5-6 дена започна това тракане и я отворих само отгоре капака и установих че единият амортисьор трака -най вероятно се е разбило ухото /мисля че там е пластмаса/ и като го хвана по време на работа тракането спира.
Според вас дали е от амортисьора или е нещо друго от което да се появи биене и тракане.
МЛАДЕНОВ

Всичко записи: 11379 : Дата на рег-ция: Дек. 2005 : Отправено: 01 Януари, 2011 - 21:11:15

| Нова тема | Изпрати | | Версия за печат |

Форум » Ремонт » Ремонт на перални , съдомиялни и сушилни машини » Пералня Indesit W 113 UK - мотор [Страници (1)]