Списък на форумите Форум
Ремонт на перални , съдомиални и сушилни машини , хладилници , климатици , микровълнови фурни и друга битова техника

Пералня SAMSUNG F1245AV

Форум » Ремонт » Ремонт на перални , съдомиялни и сушилни машини [Страници (1)]

| Нова тема | Изпрати | | Версия за печат |
 Таймера не отчита точно
Xan

Нов участник

Не точно с таймера, а по скоро с показанията на индикацията за оставащото време до края на прането и също така с времето за отложен старт.
В първия случай грешката варира от 2-3 минути до 20!
Във втория случай може май и до час!

Един път питах в сервиза ама беше отдавна и там ми казаха че зависи от налягането и температурата на водата, защото контролера изписва времето по някакви зададени предварително величини. И аз тогава се съгласих, но още не бях видял, че прави грешки и в отложения старт, където съгласете се няма никакво значение налягането на водата и нейната температура.

Също така някой ако знае защо на всички перални от този модел пише, че трябва да има маркуче за слив на водата при почистване на филтъра, а всъщност такова няма?

И последно какво ви е мнението за бялата техника на SAMSUNG, защото аз лично май се разочаровах...

И кажи нещо по другите ми два въпроса, виждам че си вътре в нещата, би трябвало да знаеш нещо....

Всичко записи: 1 : Дата на рег-ция: Дек. 2006 : Отправено: 08 Декември, 2006 - 14:49:28
kolyo

Админ
От: Русе

Ти кво искаш, атомен часовник ли да ти сложат.
Всички перални така отчитат времето.

Плюс-минус един час е приемлива точност.

FUZZY LOGIC - ЖЕНСКА ЛОГИКА?
Популярното нововъведение в последите години - електронната система FUZZY LOGIC (приблизително се превежда като "неточна логика"). Всъщност такава разумна логика на действие дай Боже всекиму. В други фирми подобни системи се наричат "ФАЗИ-контрол", или DIALOGIC.

Благодарение на "ФАЗИ-ЛОДЖИК" всичко, което се иска от вас е да сложите в пералнята някакво количество пране, не превишаващо зададеното, да сипете нужното количество прах за пране и да зададете вида пране и и желаната температура. Електрониката отначало ще измери количеството пране. За това автоматиката залива в барабана малко вода, барабана прави няколко оборота, за да се напои прането с вода. В това време датчици измерват натоварването и се подава команда за заливане на оптималното количество вода.

На този етап може да се измери температурата на входящата от водопроводната система вода, и пералнята веднага ще пресметне продължителността на пране с оглед времето, необходимо за нагряване до зададената температура. След обработка на данните за количеството пране автоматично, без ваше участие, се налива точно необходимото за пране количество вода.

Системата за управление FUZZY LOGIC, която би трябвало да оскъпи пералнята, всъщност дава икономия на вода, електроенергия и време. Тя обеспечава отлични резултати на пране в съчетаниие с просто управление - обикновенно с натискане на само един бутон.

До неотдавна бяха популярни пералните с програма "1/2 пране", за да може да се пере често и помалко. Но изпирайки два пъти по малко пране, такава програма ще даде икономия само 30% вода и 25% електроенергия. "ФАЗЗИ-ЛОДЖИК" бързо измества тази остаряла функция.

Къде си виждал жена да се съобразява с часовник ?

Всичко записи: 11379 : Дата на рег-ция: Дек. 2005 : Отправено: 08 Декември, 2006 - 17:47:26
kolyo

Админ

пералня САМУНГ F1245AV ­ центрофуга
празна центрофугира , с пране се "съгласява " по изключение,
по какво рабира че има дисбаланс и дали се регулира чувствителността от някъде?
tirex
провери ремъка - може да е отпуснат

Всичко записи: 11379 : Дата на рег-ция: Дек. 2005 : Отправено: 21 Октомври, 2009 - 09:23:24
Vialex

Super Member
От: Стара Загора

tirex, въпроса за контрол на дисбалаанса го коментирахме ТУК . Както ти пише Kolyo, ако не е отпуснат ремъка, просто слагай достатъчно пране, за да може пералнята да го разпредели равномерно.

Всичко записи: 1116 : Дата на рег-ция: Авг. 2006 : Отправено: 21 Октомври, 2009 - 18:02:09
kolyo

Админ

SAMSUNG F1245AV - Не мога да отворя капака на ­ пералнята
Здравейте!
Имам проблем с моята пералня SAMSUNG F1245AV. Преди време при отваряне изпаднаха някакви сачми от палеца на капака. Оттогава капакът на пералнята започна да се отваря все по-трудно, докато днес не можа да се отвори по никакъв начин.
Моля да ми кажете как мога сам да си оправя проблема или да ме насочите към подходящ сервиз. Предварително благодаря!
bvladov

Всичко записи: 11379 : Дата на рег-ция: Дек. 2005 : Отправено: 01 Юни, 2011 - 21:39:15
kolyo

Админ

пералня SAMSUNG F1245AV - платка
Имаме пералня Самсунг за 4.5 кг F1245AV. Пускам я за пране, а вместо това, на всяка програма се включва центрофугата. Имаме едни малки хлебарки, които се разхождат из нея. Днес ги видях като дърпах чекмеджето, а и преди. Възможно ли е да са се набутали и попречили нещо на програматора? Каква е възможната повреда? Благодаря предварително.
neznajko
Трябва да се свали дисплея и да се почисти със спирт

Всичко записи: 11379 : Дата на рег-ция: Дек. 2005 : Отправено: 25 Октомври, 2011 - 15:40:57
compay segundo

Нов участник

пералня SAMSUNG F1245AV помпата ­ не спира
Здравейте. Изгоря помпата и я смених, но не тръгна. Проследих кабелите и открих гръмнал triac M12LZ47 5-M не успях да го намеря. По инфо от руски сайт за аналог се сочат ZO107 и MAC97A8 намерих втория насадих го и помпата тръгна, но не спира! Въпросът ми е от триака ли е или е гръмнало и нещо друго. И въобще някакви идеи как да продължа нататък, че зациклих и се натрупа една каруца пране.
Благодаря предварително

Триака го обърнах и пак същото.
възможно ли е да съм го прегрял с поялника и да е залепил в позиция постоянно отворен?

Всичко записи: 2 : Дата на рег-ция: Окт. 2016 : Отправено: 28 Октомври, 2016 - 22:19:18
kolyo

Админ

Всеки извод трябва да си отиде на мястото

att-5814159b4455e12.gif

Всичко записи: 11379 : Дата на рег-ция: Дек. 2005 : Отправено: 28 Октомври, 2016 - 22:37:36

| Нова тема | Изпрати | | Версия за печат |

Форум » Ремонт » Ремонт на перални , съдомиялни и сушилни машини » Пералня SAMSUNG F1245AV [Страници (1)]