Списък на форумите Форум
Ремонт на перални , съдомиални и сушилни машини , хладилници , климатици , микровълнови фурни и друга битова техника

Пералня Indesit WA 8 (it) - ­ лагери

Форум » Ремонт » Ремонт на перални , съдомиялни и сушилни машини [Страници (2): [1] 2 » ]

| Нова тема | Изпрати | | Версия за печат |
 Смяна на лагери
anatoli lisi4kov

Участник
От: Дряново

Казана е от карборан и според мен не се отваря. Има ли въобще вариант за смяна на лагери?

Всичко записи: 80 : Дата на рег-ция: Окт. 2006 : Отправено: 10 Декември, 2006 - 18:24:42
kolyo

Админ
От: Русе

Ами че тези казани не бяха ли еднодневки .Мисля, че ги режеха с ножовка и после ги лепяха.

att-457c3f668e57cWA8.gif

Всичко записи: 11431 : Дата на рег-ция: Дек. 2005 : Отправено: 10 Декември, 2006 - 19:09:58
ицо

Участник
От: Гоце Делчев
само рязае и лепене, а по добрият вариант е да питаш колко ще струва нов казан.
INDESIT май бяха към сервиз васил костов

Всичко записи: 64 : Дата на рег-ция: Дек. 2006 : Отправено: 11 Декември, 2006 - 09:33:45
anatoli lisi4kov

Участник
От: Дряново

Някой има ли опит къде е най-добре да се среже - точно между капака и казана или само казана в близост до капака? За лепене какво използвате ? Мисля, че най-здраво става с пистолет за горещ въздух(специален за лепене) и добавъчен материал.

Всичко записи: 80 : Дата на рег-ция: Окт. 2006 : Отправено: 11 Декември, 2006 - 13:44:07
nebelservice

Постоянен участник
От: София
Аз бих рязъл близо до "капака" отпред, за да има малко натоварване върху лепенките. Но според мене с никакво лепило после не може да се залепи надежно. Само с някакво термо фолио и топъл въздух.
Успех и да кажеш какво си направил, ако има и снимки ше ги пратим в Мерлони.

Всичко записи: 455 : Дата на рег-ция: Дек. 2005 : Отправено: 11 Декември, 2006 - 20:11:42
bamze

Супер участник
От: Варна
Това с рязането и лепенето още не ми се е изяснило каква устойчивост на вибраций ще удържи или и лицевата тежест требе да се разкара . И други производители започват да правят евтините си перални с лепени казани което ме навежда на мисълта ,че на производителите не им пука ,че сме неплатежоспособни извън гаранцията.

Всичко записи: 705 : Дата на рег-ция: Дек. 2005 : Отправено: 06 Февруари, 2008 - 22:24:00
bobby

Участник

един колега ряза и лепи и после връща пари,че и бой щеше да яде заради глупавата си лакомия.
Според мен е най хубаво да се смени с нов , чувал съм че струват около 200 лв.

Всичко записи: 99 : Дата на рег-ция: Дек. 2005 : Отправено: 07 Февруари, 2008 - 07:33:29
hotcool8

Редовен участник
От: до Бургас

Аз скоро отказах един такъв/след консултация във форума/ и пратих човека в големите сервизи в Бургас. Навсякъде са му отказали.

Всичко записи: 231 : Дата на рег-ция: Окт. 2007 : Отправено: 07 Февруари, 2008 - 19:46:42
zmd

Участник

споко колеги и на това се намира начин за ремонт.
1во. режа ги с много финно ножче със зеге. там кадето е снадката на предния капак и казана. сменяш лагерите и семерингата лепя със силикон температуроустоичив и капака го захващам с винтове около 10\11\12 бр . зависимо колко отвора позволява казана. на някои модели дори си има и легла за винтовете.
преди 1\2 години започнах така да ги правя върната нямам а и бой на съм ял .
не знам колко вземат специализираните серв за това но тук в провинцията за 60л го правя

Всичко записи: 97 : Дата на рег-ция: Февр. 2007 : Отправено: 07 Февруари, 2008 - 20:20:15
bamze

Супер участник
Че става не споря . Полиплекса за мене е по-корав от карборана и от там и броя на винтовете ще е от значение .
Цени не коментирам . То и нови трудно - затова грабвайте зегитата и дано късмета е с нас.

Всичко записи: 705 : Дата на рег-ция: Дек. 2005 : Отправено: 07 Февруари, 2008 - 20:59:22
zz_stefanov

Участник

zmd, разбирам, че се реже така че предния пръстен си остава цял, а винтчетата са завити в дебелината на казана. Какво става ако след някоя година се наложи отново да се сменят лагерите, няма ли окончателно да е за боклука?

Всичко записи: 86 : Дата на рег-ция: Яну. 2006 : Отправено: 07 Февруари, 2008 - 21:05:56
zmd

Участник

Ами затова се лепи сас силикон и затова с винтчета. Развиваш и сменяш това е решението иначе как.
На доста модели ZANUSSI, HOTPOINT. ELEKTROLUX и мн др марки са направени така предния капак е захванат с винтове за казана

Всичко записи: 97 : Дата на рег-ция: Февр. 2007 : Отправено: 07 Февруари, 2008 - 22:06:40
mladenpz

Нов участник
От: Пазарджик

ето снимка в завършен вид

att-47acab4b9841eger3.JPG

Всичко записи: 30 : Дата на рег-ция: Ноем. 2006 : Отправено: 08 Февруари, 2008 - 21:01:04
Vialex

Super Member
От: Стара Загора

Май ще пращаме "много поздрави" на "Merloni" или по-точно на "Indesit Company". При цена на казана над 200лв. плюс труда колко са хората, които ще се съгласят на такъв ремонт?
Затова -
грабвайте зегитата и дано късмета е с нас.

Много е тънък ръба на казана, за да използваме рапиди. Мисля, че е по-добре болт и гайка с подложна шайба.
И защо ще уплътняваме с термоустойчив силикон?

att-48004844692ee____.jpg

Всичко записи: 1116 : Дата на рег-ция: Авг. 2006 : Отправено: 12 Април, 2008 - 08:27:32
zz_stefanov

Участник

Здравейте! Колко години са издържали оригиналните лагери?
Перални с такива казани сега ги гледам са до 450 лева.
200 казан + 200 платка (щото и те са много качествени)....
Това си е 100% еднодневка.

Всичко записи: 86 : Дата на рег-ция: Яну. 2006 : Отправено: 12 Април, 2008 - 09:12:14
Vialex

Super Member

Аз съм направил така два Индезита. Не съм обръщал внимание за възрастта им, но за първия клиента каза, че тя си е дала нейното и ако стане, стане. А втория беше на 4 години , но клиентите бяха от "махалата" и явно я ползват доста здраво. И двете по техни думи не били ходили в сервиз от закупуването им. От рязането на първият ми Индезит мина малко повече от месец, така че все още съм в режим на "ослушване за отзиви".

Всичко записи: 1116 : Дата на рег-ция: Авг. 2006 : Отправено: 12 Април, 2008 - 13:38:24
angeldqvol

Постоянен участник
От: Гр. Суворово, Варнен ...

Същия казан и на WIE (87)EX. Пералнята е на 4 години. Била на промоция и затова я купили

Всичко записи: 298 : Дата на рег-ция: Апр. 2006 : Отправено: 13 Април, 2008 - 21:28:55
bamze

Супер участник
И без да е на промоция всичко що е ефтино май вече ще е с лепени казани . Beko и Vestel май още не са я възприели тази техногия ,но ще е въпрос на време .

Всичко записи: 705 : Дата на рег-ция: Дек. 2005 : Отправено: 13 Април, 2008 - 23:40:12
Гост

ОТСТРАНЕН

Колеги мерси за коментара. И ние имаме същият проблем. Убеден съм че метода със зегито ще е удачен ,само не бях се сетил. Още утри ще го направим. Нека благодарим и на организаторите на форума.

Отправено: 19 Април, 2008 - 20:23:49
baisas

Нов участник

А как вадим лагерите от тая пластмаса?Дупкането и рязането минаха лесно и успешно но после маи идва по трудното. Споделете как става фокуса.

Всичко записи: 2 : Дата на рег-ция: Февр. 2009 : Отправено: 17 Февруари, 2009 - 07:23:13
Vialex

Super Member

За baisas: Както от всички карборанови казани - с чук!
п.п.
От рязането на първият ми Индезит мина малко повече от месец, така че все още съм в режим на "ослушване за отзиви".
Месеците са вече 12 и все още няма рекламации.

att-499a53c3a69521.jpg

Всичко записи: 1116 : Дата на рег-ция: Авг. 2006 : Отправено: 17 Февруари, 2009 - 08:05:55
baisas

Нов участник

Благодаря ,Vialex. Вълшебен е тоя инструмент.
Утре купувам болтове, лагери и силикон и почвам да я сбирам.

Всичко записи: 2 : Дата на рег-ция: Февр. 2009 : Отправено: 17 Февруари, 2009 - 23:17:34
kolyo

Админ

Пералня Indesit ??? - Пластмасов казан лепен
Здравейте на всички.
Вчера ми донесоха, залепен пластмасов казан на пералня Индезит да и сменя лагерите.
Просто двете части от казана са залепени челно
В "шах съм"
Някой сблъсквал ли се е с такъв казан и как го е отворил и затворил.
Ще бъда много благодарен на всеки даден съвет, благодаря предварително.
Лек ден на Всички
инж.Христов

пералня INDESIT WA10(IT) - ­ лагери
Пералнята е за смяна на лагери,но казана е эзалепен.
Някой ако е сменял до помогне.
АНГЕЛ АТАНАСОВ
Горе има търсачка

Всичко записи: 11431 : Дата на рег-ция: Дек. 2005 : Отправено: 12 Май, 2011 - 17:10:41
Гост

ОТСТРАНЕН

Сменил съм до сега поне на десет перални с лепен казан лагерите и рекламация нямам. Само на едно Зануси по невнимание срязах със зегито барабана, но имах резервен вариант . На Занусито слепването е по средата. Цена за такава услуга съм определил-100лв.

Отправено: 12 Май, 2011 - 22:10:44
Zdravkicha

Супер участник

И аз съм сменял лагери на няколко перални с лепен барабан и досега никой не се е обадил за проблем. Верно че е играчка но пък и е по скъпо.

Всичко записи: 607 : Дата на рег-ция: Март 2010 : Отправено: 13 Май, 2011 - 08:42:45

| Нова тема | Изпрати | | Версия за печат |

Форум » Ремонт » Ремонт на перални , съдомиялни и сушилни машини » Пералня Indesit WA 8 (it) - ­ лагери [Страници (2): [1] 2 » ]