Списък на форумите Форум
Ремонт на перални , съдомиални и сушилни машини , хладилници , климатици , микровълнови фурни и друга битова техника

Пералня Indesit WA 8 (it) - ­ лагери

Форум » Ремонт » Ремонт на перални , съдомиялни и сушилни машини [Страници (2): « 1 [2] ]

| Нова тема | Изпрати | | Версия за печат |
 Смяна на лагери
Борислав Бачовски

Участник
От: Червен бряг

Колеги, тези дни, правих ремонт на Indesit WI 82(EX). Тя е също с казан "еднодневка". Срязах го с ръчна ножовка, /че зегето беше в друга посока/ и се получи добре. После, почистване, силикон и всичко е както трябва. За информация на заинтересованите, лагерите са: преден /от към барабана/ 6203 и заден 6202. Семеринга 22 х 40 х 10/11,5. Става и 22 х 40 х 8/11,5. Направил съм и снимки, но вече ги има побликувани от други колеги, та не е нужно да претрупваме нещата. На решилите се на този ремонт, успех!

Всичко записи: 96 : Дата на рег-ция: Окт. 2009 : Отправено: 26 Май, 2011 - 12:51:03
mar80

Нов участник

bamze, Опитах се да сваля горния капак но не можах.
От предния край има някакъв чалъм, но не мога до го отворя.Ако знаеш как се отваря ще ти бъда благодарен да споделиш.

Всичко записи: 1 : Дата на рег-ция: Авг. 2011 : Отправено: 03 Септември, 2011 - 21:27:33
bamze

Супер участник
От: Варна
Развиват се двата винта на горния капак и се дърпа назад .

Всичко записи: 721 : Дата на рег-ция: Дек. 2005 : Отправено: 04 Септември, 2011 - 23:06:18
vi4y

Нов участник

От предложените начини наи удачния е режене с тьньк флекс лепене сьс силикон а после свьрзване с болт шаиба и гаика в предварително пробити отвори 3мм е достатьчно.Намазвате силикона прилепяте двете части и прихващате болтчетата/кьм 15бр/ без да ги стягате.Като дрьпне силикона тогава стягате.Доказана е технологията и аз не сам "бит".Мацането сьс силикона си струва:

Всичко записи: 36 : Дата на рег-ция: Апр. 2009 : Отправено: 03 Декември, 2011 - 09:03:32
elehen_84

Нов участник

моля помогнете,
как мога да си сменя лагерите на пералня indesit W43TEX. разпробих и срязах казана , но не мога да сваля нито гарнитурата нито лагерите. моля помогнете!!!

Всичко записи: 3 : Дата на рег-ция: Дек. 2012 : Отправено: 14 Декември, 2012 - 17:37:38
Zdravkicha

Супер участник

Със скоба за лагери.

Всичко записи: 627 : Дата на рег-ция: Март 2010 : Отправено: 14 Декември, 2012 - 20:52:53
Vialex

Super Member
От: Стара Загора

Със скоба за лагери.

Zdravkicha тая пералня е на 400 об/мин., лагерите и са или 2 бр. 6203, или 6202 и 6203. Каква ще е тая скоба за лагери, дето де я вкараш в тези лагери?
Вътрешния диаметър на 6202 е 15 мм, а на 6023 - 17 мм.
Ето тук http://www.youtube.com/watch?v=8zzy4d9uE5Q са показали "вълшебната скоба" за лагери...

Всичко записи: 1115 : Дата на рег-ция: Авг. 2006 : Отправено: 15 Декември, 2012 - 07:07:40
Zdravkicha

Супер участник

Аз ползвам комплект подобен на този и съм доволен.
http://prikachi.com/images/6/5610006F.jpg

Всичко записи: 627 : Дата на рег-ция: Март 2010 : Отправено: 15 Декември, 2012 - 08:59:44
elehen_84

Нов участник

Vialex , начина по който аз се опитах да ги махна беше същия с чука , но лагерите не излизат а семринга започва да се мачка, да 400 оборота е но странното е че точно този модел не го намирам никаде показан,но е на същия принцип просто при мен болта за барабана е външен. а и самия казан е спукан около семринга,от там ме води до мисълта че е текло вода защото отзад по казана има ръжда и следи от вода,когато това се случи пералнята беше на центрофуга и много силно изтрака,изключих е незабавно но имаше мириз на изгоряло.
благодаря ви за отзивите

Всичко записи: 3 : Дата на рег-ция: Дек. 2012 : Отправено: 15 Декември, 2012 - 13:10:59
orelcho

Нов участник

И пералнята вкъщи стигна до лагери и се оказа със неразглобяем казан. Искаха ми 180-200 или повече лв за ремонт (зависело с какви лагери е). Пералнята е 8 кг и се съмнявам да е ниската цена. Бях решил за нова пералня, но попаднах на тези тема. Срязах казана, смених лагери и семеринг и се подготвих за лепене. Реших да тествам силикона, който взех (лепило уплътнител на Судал, което стяга за 20 мин и лепи почти всичко). Изшкурих малко казана от вън, нанесох от лепилото и след като стегна се оказа, че ако малко се изкърти с нокът в единия край цялото лепено пада като лепенка. Пробвах с всички силикони и лепипла, които намерих вкъщи - подобна история.
Предложете с какво лепило да залепя казана? Оказа се при този модел има тежест в предния долен край на казана. Т.е. освен вибрациите лепилото и болтовете трябва да държат и тежестта.

Всичко записи: 4 : Дата на рег-ция: Яну. 2021 : Отправено: 03 Януари, 2021 - 21:24:54
боби 66

Редовен участник
От: гр. Сопот

orelcho
Слагаш около 45 болта М4х20 и барабана е като нов.

Всичко записи: 227 : Дата на рег-ция: Окт. 2009 : Отправено: 04 Януари, 2021 - 08:12:16
orelcho

Нов участник

Трудно е на места да сложа болтове - някъде няма ръбче за болта, някъде има издатини по казана, а някъде счупих ръба при отварянето и даже има прорязано по казана (в страни от ръба), където трябва да го лалепя с нещо. При уширението за датчика за ниво направих мазало.

Всичко записи: 4 : Дата на рег-ция: Яну. 2021 : Отправено: 04 Януари, 2021 - 09:25:56
orelcho

Нов участник

Огледах пак казана. Там, където има издатини има и кухини и има как да се сложат болтове. Остава въпросът с прорязаното по казана и липсважия ръб.

Ето това е "скачения съд" за датчика за ниво:

Това е отвътре опит за лепене и резултат колко държи лепилото уплътнител:

Запушване на прореза и от вън, ако се опитам да го отлепя резултата ще е като на предишната снимка:

И това е липсващият ръб. Чудех се дали пластмасата може да се лепи при нагряване и си поиграх тук, но нагрявах с мини горелка:

Всичко записи: 4 : Дата на рег-ция: Яну. 2021 : Отправено: 04 Януари, 2021 - 15:19:43
hotcool8

Редовен участник
От: до Бургас

Аз лепя с червен силикон за гарнитури. Високо температурен. Нямам ядове.

Всичко записи: 240 : Дата на рег-ция: Окт. 2007 : Отправено: 04 Януари, 2021 - 21:06:41
orelcho

Нов участник

Аз лепя с червен силикон за гарнитури. Високо температурен. Нямам ядове.

От този в тубичките или другия за пистолет за силикон?

А някой пробвал ли е колко добре силикона захваща за барабана? Че аз си направих този тест, а може би да държи като е стегнат с винтове ( да става скато гарнитура). Само трябва да оправя нанесените щети с нещо

Всичко записи: 4 : Дата на рег-ция: Яну. 2021 : Отправено: 04 Януари, 2021 - 21:13:44
hotcool8

Редовен участник
От: до Бургас

Разбира се че и болчета. Слагам 15-20 броя 4 ММ. За пистолет.

Всичко записи: 240 : Дата на рег-ция: Окт. 2007 : Отправено: 06 Януари, 2021 - 09:49:21
Jey

Нов участник
От: гр. Черноморец

За първата, която направих преди няколко години използвах термоустойчив силикон....после реших да пробвам с универсален и досега (да чукам на дърво) нямам нито един протекъл казан. Използвам колкото е възможно повече винтове - основно 4мм, а където има възможност 5мм.

Всичко записи: 7 : Дата на рег-ция: Юни 2019 : Отправено: 25 Януари, 2021 - 15:07:19

| Нова тема | Изпрати | | Версия за печат |

Форум » Ремонт » Ремонт на перални , съдомиялни и сушилни машини » Пералня Indesit WA 8 (it) - ­ лагери [Страници (2): « 1 [2] ]