Списък на форумите Форум
Ремонт на перални , съдомиални и сушилни машини , хладилници , климатици , микровълнови фурни и друга битова техника

Пералня Whirpool FL 5103

Форум » Ремонт » Ремонт на перални , съдомиялни и сушилни машини [Страници (2): [1] 2 » ]

| Нова тема | Изпрати | | Версия за печат |

vescherry

Нов участник
От: Златарица
Пералнята си работи, но през цялото време откакто е купена се забелязват постоянно остатъци от прах по дрехите, въпреки,че функцията за изплакване с по-вече вода постоянно е включена.
Може ли да се регулира постъпващото количество вода от ниворегулатора или от друго място.

Всичко записи: 49 : Дата на рег-ция: Апр. 2006 : Отправено: 24 Декември, 2006 - 00:18:53
ilko iliev

Постоянен участник
От: Добрич
Нормално ли се пълни вода в машината?
Нормално ли се изпомпва вода от машината?
Качествен ли е праха за пране?....че с тия ментета сега
съм имал дори запушени оточни маркучи.

Всичко записи: 463 : Дата на рег-ция: Дек. 2005 : Отправено: 24 Декември, 2006 - 11:22:42
Валентин Алексиев

Нов участник
От: Ихтиман

или прахта ти е некачествена ,или слагате много прах -1 чаша за двойно кафе стига за пране и предпранe - пробвай

Всичко записи: 48 : Дата на рег-ция: Дек. 2006 : Отправено: 25 Декември, 2006 - 12:39:05
vescherry

Нов участник
От: Златарица
Пълни и изпомпва нормално, наистина взех да си мисля, че праховете са големи ментета. Ще намаля количеството, както съветва колегата и ще сменя с друга марка прах. Весели празници на всички.

Всичко записи: 49 : Дата на рег-ция: Апр. 2006 : Отправено: 27 Декември, 2006 - 20:46:00
kolyo

Админ
От: Русе

FL 5103 - неустановен теч при изпомпване на водата
не мога да разбера откъде тече вода при изпомпване маркучите са здрави.
Как се вади филтъра на FL 5103.
evko

att-497c507cf1933FL.JPG

Всичко записи: 11379 : Дата на рег-ция: Дек. 2005 : Отправено: 25 Януари, 2009 - 13:29:10
kolyo

Админ

Пералня урпул fl5103
Помагайте колеги имаше изгоряло съпротивление на платката.
След смяната пералнята когато се включи от бутона, помпата започва да работи независимо на каква програма е
С.Стефанов
Ами смени симистора на помпата

Перялня Whirlpool FL 5103-1000
Здравейте колеги. Търся схема за пералня Whirlpool FL 5103-1000.
Пералнята спира да работи между А и В, малко преди да започне центрофигата.Ако мръдна програматора пералнята продължава да се върти.
Ако можете да ми помогнете че съм ви много благодарен.
NSD
Схемата надали ще ти помогне - провери помпата, четките на мотора...........

Всичко записи: 11379 : Дата на рег-ция: Дек. 2005 : Отправено: 12 Август, 2009 - 23:06:53
kolyo

Админ

пералня Whirlpool Fl 5103 - не ­ пълни и не върти
Вода на входният маркуч има.Смених матнет вентила,почистих филтъра,всички маркучи от и към помпата+гофрираният маркуч за отходната вода.Проверих ключалката-работи.Програмтора на платката няма видимо изгорели елементи,пистите са здрави.Моторчето на програматора върти.Четките на мотора(Не съм ги свалял) ми се виждат че не са износени.Но не тръгва,на всички програми -Изпомпва вода до полуда.
Ще съм много благодарен ако някой се отзове готов съм да пробвам всеки ваш съвет.
вода има на входящият маркуч.Филтъра,маркучите на помпата и гофрираният маркуч за отходната вода са изчистени.На всяка програма само изпомпва и не върти.Смених магнет винтила,ключалката проверих -работи, платката на програматора няма видимо изпушили
елементи,пистите са здрави.Мотора има четки не са износени.Ако някой може да ми помогне
ще съм благодарен.Предварително мерси
Има вода до магнет винтила но той не отваря.Сменен е с нов.Почистени са филтъра и всички маркучи към помпата+гофрираният маркуч за отходна вода.Проверих ключалката-работи.
Платката на програматора няма видимо следи от изпушили елементи,пистите са здрави.
Мотора има четки,като го завъртя на ръка не стърже.Ако някой има идея моля да сподели да се пробвам.
suruat74
на центрофуга кво прави ?

Всичко записи: 11379 : Дата на рег-ция: Дек. 2005 : Отправено: 17 Октомври, 2009 - 10:13:18
mitoprim

Нов участник

Пералня WHIRLPOOL FL 5103 - Работи само на изспомпване
Здравейте Колеги. Имам проблем с пералня WHIRLPOOL FL 5103. Преди да дойде при мен, пералнята е работила като, по време на пране е сменяла оборотите от ниски на високи и обратно като се чувало нещо като удар.
Сега пералнята работи само на изспомпване независимо на коя програма е, а мотора не тръгва.
Проверил сам мотора там е ок., замерих триака и той е ок. Моля помогнете!

Ето и малко инфо за платката

att-4b7548f002b835103.jpg

Всичко записи: 27 : Дата на рег-ция: Апр. 2009 : Отправено: 11 Февруари, 2010 - 13:39:38
kolyo

Админ

Може на някое от релетата за реверс да са му нагорели(залепнали) контактите

Всичко записи: 11379 : Дата на рег-ция: Дек. 2005 : Отправено: 12 Февруари, 2010 - 14:27:44
mitoprim

Нов участник

Благодаря kolyo едно от релетата беше нагоряло смених го и всичко си тръгна нормално. Още веднъж благодаря за съдействието.

Всичко записи: 27 : Дата на рег-ция: Апр. 2009 : Отправено: 16 Февруари, 2010 - 16:33:39
ivo_fen

Нов участник

Заравейте колеги!!!!!
Имам проблем с програматора на fl 5103.Когато пуснем пералнята,се върти непрекъснато.Проверих помпата и ключалката,които работят по отделно. Ако някой може да ми помогне със съвет ще съм Ви много благодарен.Предварително,БЛАГОДАРЯ!!!!!!

Всичко записи: 3 : Дата на рег-ция: Февр. 2010 : Отправено: 28 Февруари, 2010 - 15:16:52
kolyo

Админ

Смени 24 волтовия ценер

Всичко записи: 11379 : Дата на рег-ция: Дек. 2005 : Отправено: 28 Февруари, 2010 - 15:28:15
ivo_fen

Нов участник

kolyo,благодаря ти!!!!!!!

Всичко записи: 3 : Дата на рег-ция: Февр. 2010 : Отправено: 03 Март, 2010 - 10:09:46
kableman

Редовен участник
От: Варна
Пералня Whirlpool FL ­ 5103/A - Не тръгва помпата....
Заварих пералнята с не тръгваща помпа и изгорял нагревател.Старата помпа бе с изгоряла намотка.Отворих програматора и видях пръснат триак.Не го зная какъв е. Останалите 2 са Z0103.Моля който е отварял такъв програматор и знае какъв е триака нека каже.Означенията на платката са TC1 до изводи на платката AQS21, и AQS22.
Показал съм с червен цвят триачето на платката.

Смених триака с Z0107-това намерих в Чип електроник,но за жалост не мога да накарам помпата да тръгне да изпомпва.Резистора в гейта на триака е здрав,помпата е нова,ниворегулатора е нов и нагревателя също R-на датчика за температура е 10 килоома.Всичко друго работи, но доиде ли до центрофуга или принудително от програматора спира и до тук. Духнали принудително в ниворегулатора с мъркуче помпата тръгва изхвърля и след което почва центруфуга.Почвам да мисля че след пръсването на стария триак,е повлякло и към малката платка с процесора и смд-тата....Моля за помощ или схема.

att-4beea47b6c39c5103.jpg

Всичко записи: 218 : Дата на рег-ция: Окт. 2006 : Отправено: 15 Май, 2010 - 16:35:39
kableman

Редовен участник
За протокола! След подмяната на SMD резистор с стойност 390 ома,на малката платка, помпата(пералнята) заработи нормално.
Ето как стана:

att-4bf29131f21d3103_.jpg

Всичко записи: 218 : Дата на рег-ция: Окт. 2006 : Отправено: 18 Май, 2010 - 10:41:04
djino

Нов участник

А какъв резистор R36 на платката, която си показал ?! Че не мога да видя ясно цветовете, а на платката, която имам е изгорял и не си личи.

Всичко записи: 30 : Дата на рег-ция: Ноем. 2006 : Отправено: 01 Октомври, 2010 - 20:04:34
kolyo

Админ

пералня whirlpool FL 5103 A - не пълни вода
Пералнята пълни вода на импулси, след което спира и изхвърля водата.
Свалих програматора и останових че R36 е изгоряло .Някой знаели колко ома трябва да е.
nyknyk

att-4e678b4b5652a5103.jpg

Всичко записи: 11379 : Дата на рег-ция: Дек. 2005 : Отправено: 07 Септември, 2011 - 18:18:35
петко

Нов участник

здравейте имам перална Whirlpool Fl 5103 (AA) от осем години и работеше без проблем до преди няколко дни . И се появи следния проблем нагласям програмата цъкам копчето програматора се премества с едно деление вклучвасе помпата ипомпва водата кокто винаги в началото на програмата и започва пълненето на вода в пералнята и тук е проблема че неспира да пълни вода и прелива от лигенчето за прах и пералнята спира ,когато превъртя няколко пъти програматора по някой път пералнята си тръгва и работи нормално без проблем . Изкам да попитам знаели някой каде може дае проблема дали е в програматора или е отнещо друго

Всичко записи: 2 : Дата на рег-ция: Ноем. 2011 : Отправено: 28 Ноември, 2011 - 21:05:59
Zdravkicha

Супер участник

Почисти си системата на пресостата. Тънкото маркуче и въздушното резервоарче към него в долния му край.

Всичко записи: 607 : Дата на рег-ция: Март 2010 : Отправено: 28 Ноември, 2011 - 21:18:29
петко

Нов участник

благодаря ти за съвета почистих маркучлето и въздушното резервоарче на пресостата и пералнята се оправи

Всичко записи: 2 : Дата на рег-ция: Ноем. 2011 : Отправено: 30 Ноември, 2011 - 11:52:47
Dimo Iwanow

Нов участник

Здравейте имам перална Whirlpool Fl 5103 (AA) от осем години и работеше без проблем до преди няколко дни . Появи се следния проблем: когато изпомпва водата се чува едно много странно виене. Мисля че помпата е тръгнала да се разваля. Мога ли да направя нещо по нея или да си купя нова и да я сменя.

Всичко записи: 1 : Дата на рег-ция: Дек. 2011 : Отправено: 28 Декември, 2011 - 14:21:12
боби 66

Редовен участник
От: гр. Сопот

Най добре свали старата помпа и отиди с нея в магазина. Тези помпи не се ремонтират.

Всичко записи: 220 : Дата на рег-ция: Окт. 2009 : Отправено: 28 Декември, 2011 - 14:32:04
Снежана Дунева

Нов участник

Имам спешна нужда от вътрешна част на вратичката на пералня Whirpool FL 5103 - механизмът ми работи, но ми се счупи държача на вратичката!
Моля Ви,ако има някой такава част да ми пише
Благодаря Ви предварително

Всичко записи: 1 : Дата на рег-ция: Дек. 2011 : Отправено: 30 Декември, 2011 - 19:03:57
ИвайлоД

Нов участник

Здравейте, къде мога да намеря барабан за Whirpool FL5103 и евентуално някаква ориентировъчна цена.

Всичко записи: 1 : Дата на рег-ция: Септ. 2012 : Отправено: 30 Септември, 2012 - 17:15:36
pacofazomera

Постоянен участник

http://sotirov-n.911.bg/a2/firm.asp?parent=&act=0&loc=0&id=4748&alloffers=1&m=32

Всичко записи: 463 : Дата на рег-ция: Яну. 2010 : Отправено: 01 Октомври, 2012 - 07:11:50

| Нова тема | Изпрати | | Версия за печат |

Форум » Ремонт » Ремонт на перални , съдомиялни и сушилни машини » Пералня Whirpool FL 5103 [Страници (2): [1] 2 » ]