Списък на форумите Форум
Ремонт на перални , съдомиални и сушилни машини , хладилници , климатици , микровълнови фурни и друга битова техника

Пералня INDESIT WIA 82

Форум » Ремонт » Ремонт на перални , съдомиялни и сушилни машини [Страници (2): [1] 2 » ]

| Нова тема | Изпрати | | Версия за печат |
 Светодиода люк блокиран мига постоянно
RosenV

Нов участник

Пералня INDESIT WIA-82 , работи добре - изпълнява всички етапи на пране, но след като свърши всичко светодиода за люк блокиран мига постоянно а през около 1-2 минути мигват само веднъж всички светодиоди на пералнята.
ЛЮКА СЕ ОТВАРЯ
Проверих маркуча за мръсната вода както и за чиста вода, отворих и филтъра и там няма нищо.
Моля Ви за помощ и ще съм много благодарен.

Мигат всички светодиоди само веднъж, не съм засичал дали интервала в който светят е еднакъв.
Пробвах с натискане 5 секунди на бутона , но пак нищо.

att-465741c007a9bIA82.jpg

Всичко записи: 1 : Дата на рег-ция: Яну. 2007 : Отправено: 08 Януари, 2007 - 11:49:58
Гост

ОТСТРАНЕН

Пробвай с нова памет.
Ето един Dump пробвай с него >>>>>>>>>>>>>>>
Изтегли файл: WIA82EX.rar
Изтеглен пъти: 3702

Отправено: 24 Май, 2007 - 20:20:48
Vialex

Super Member
От: Стара Загора

Пак INDESIT WIA82, и тази не се нулира!!!
Колеги, някой намери ли решение на проблема?
Дори селектора на програмите да е на "0" с включването на захранванващия кабел в контакта, започва да мига диода за пране, а с натискането на "старт" светва постоянно и започва да пълни, нагрява и т.н.
Нямах време да я чакам да завърши програмата, за да видя какво става след завършването на програмата, но започвам да се съмнявам не в паметта, а в самия селектор или в елементите около него! Ами този селектор си е най-обикновен потенциометър( ~ 600 Ом, същия е и за регулатора на температурата).
Все пак това пералня за 450 лв. с лепен(неразглобяем) казан! Не заслужава 200 лв. за смяна на платка. А гаранцията й е изтекла само преди един месец.

att-4894bfe777291IA82.jpg

Всичко записи: 1116 : Дата на рег-ция: Авг. 2006 : Отправено: 02 Август, 2008 - 23:01:25
Vialex

Super Member

Ето и снимка на платката

att-4894be0841cebIA82.jpg

Всичко записи: 1116 : Дата на рег-ция: Авг. 2006 : Отправено: 02 Август, 2008 - 23:05:28
Гост

ОТСТРАНЕН

Не се мъчете ще ви кажа какъв е начина - разменете селектора за температурата с този за програмите и нещата ще се оправят
може и по малко контокс да им пръснете. А после ще ми благодарите .

att-58efb8db6b2e282_.jpg

Отправено: 09 Август, 2008 - 18:50:16
kolyo

Админ
От: Русе

Пералня INDESIT WIA 82EX - не ­ стартира
Здравейте.
При опит на пусна пералня INDESIT WIA 82EX не светва нито една лампичка, а обикновенно светват всички възможни веднъж, нещо като тест. След това веднага люка се заключва и започва да се пълни пералнята с вода, като кланите сработват периодично (няколко включвания и изключвания в секунда). Като , че ли се захранват с импулсно напрежение, идващо от платката отчетено с фазомер.
Прочетох предишни теми, но не намирам обяснение.Предварително благодаря за Вашите идеи и знания!
strachev

indesit WIA 82 (EX0 - включен магнет вентил без зададена програма
Здравейте колеги! Проблем с пералня indesit WIA 82(EX).
При включване в контакта се чува само работа на магнет вентила а няма никаква индикация от светване на лампичките.Вратичката заключва но пералнята няма и хабер да заработи.
Какъв може да е проблема.Благодаря Ви предварително..

търся електрическа схема за indesit WIA 82 EX
boris goguschev

http://www.service-ruse.eu/forum/topic.php?forum=1&topic=168
R30 - 220 k

Пералня WIA82 - не свети и пуска магнет винтила
колеги пералнята като я пусна, заключва люка и започва да чука магнетвинтил.
не свети нищо по лицевия панел.
провериx заxранването, има го 12в. натискам бутоните, нищо не се променя
rdracing

Пералня Indesit WIA 82 - не свети и пуска магнет винтила
Здравеите колеги. Имам проблем сас пералня Indesit.
При пускане не свети,заключва блокировката и се пуска магнет винтила на инпулси.
Някои знаели какво може да е.
bratiata_pz

http://www.service-ruse.eu/forum/topic.php?forum=1&topic=1212
R30 - 220k

Всичко записи: 11353 : Дата на рег-ция: Дек. 2005 : Отправено: 07 Ноември, 2008 - 11:09:55
kolyo

Админ

Пералня INDESIT WIA 82
Двата елемента които са дефектирали са се пръснали и не се четат надписите по тях. Някой ако може да помогне да ги открия. Това са Q2 и C29. Ако се на мери схема ще е по лесно. Надписи по платката:LT-C126 на лепенката: S/N 610070429 и CODE:210130067.01. Ето и снимка
DEKO12345
Q2 е симистор MAC97 или Z 0107 , C29 е 1n

att-4ad43e42bf81fIA82.jpg

Всичко записи: 11353 : Дата на рег-ция: Дек. 2005 : Отправено: 13 Октомври, 2009 - 11:45:54
Petko1957

Нов участник

Пералня Indesit WIA 82 - не може да се изключи
при включване в мрежата без да езададена програма заключва и изпълнява центруфуга .на някой случвало ли се е

Всичко записи: 23 : Дата на рег-ция: Май 2009 : Отправено: 19 Ноември, 2009 - 19:47:47
rdracing

Нов участник

колега смени селектора и ще се оправи
вчера правиx такава с същият проблем, средният извод на селектора се скапва натисни го леко с клещи като го разглобиш, кадето са нитчетата. измии и платката с бензин,мн пъти от графита от мотора се полепва и бърка програмата,
за по сигурно размени селекторите за температура и програмата еднакви са,
успеx

Всичко записи: 42 : Дата на рег-ция: Септ. 2009 : Отправено: 28 Ноември, 2009 - 05:00:52
hotcool8

Редовен участник
От: до Бургас

Здравейте.Пералнята е същата WIA 82 EX. Спряла е да работи.До платката идва напрежение,но не заключва ине прави нищо.При включване в контакта светват всички лампи-на бутоните и операциите за около 5 секунди ,загасват и край. Някакви идеи какво да търся.Предварително Благодаря!

Здравейте.Значи вече питам просто от любпитство/тъй като съм на вие с електрониката,а и хората се отказаха от ремонта/.След като прочетох тук направих следното-подадох 220 в. на J11 и премерих наС1 -не излизат 12в. След това откачах буксите ,но нищо не мига.Накрая изкарах платката ,при захранването и всичко светва за 5сек.и край.Високо омните резистори не съм мерил защото не ги знам кои са. Въпросът ми е можеше ли да се ремонтира тази платка и приблизително колко би излязал ремонтът и.Благодаря на всички.

Всичко записи: 231 : Дата на рег-ция: Окт. 2007 : Отправено: 01 Декември, 2009 - 21:26:14
kolyo

Админ

Има ли захранване 12 волта ?
Провери ли високоомните резистори

Като откачиш някой датчик , започва ли да мига ?

Всичко записи: 11353 : Дата на рег-ция: Дек. 2005 : Отправено: 01 Декември, 2009 - 22:04:05
росен попов

Нов участник

няма нужда да се разменят с макетно ножче се прорезва от двете страни на пистата на средния извод там прави утечка защото потенциометрите са безконечни разглобете обикновен потенциометър и ще откриете каде се крие проблема

Всичко записи: 45 : Дата на рег-ция: Апр. 2008 : Отправено: 03 Декември, 2009 - 17:00:35
rado1

Участник
От: Провадия

някои може ли да качи санимка на захранващата платка от страна писти
wr@p ,indesit ,ariston ,edt0095.6 ,low end

pc 709,V01 bpm05
от горната страна пише c0535

интересува ме какъв трябва де а транзистора на ограденото място.доколкото разчитам надписа върху него пише 285 и свързва ли двта средни извода на трафчето следата която е изгоряла (над интегралата)

att-539196dd637c982__.jpg

Всичко записи: 92 : Дата на рег-ция: Март 2009 : Отправено: 08 Декември, 2009 - 19:51:11
kolyo

Админ

Не е ли това :
http://www.alldatasheet.com/datasheet-pdf/pdf/25425/STMICROELECTRONICS/TS2431.html
Изводите не са свързани

Що не залепиш един трансформатор 220/12V , мостов изправител, кондензатор 1000 uF , стабилизатор 7812 и да забравиш за платката
Трябва и да замостиш средните изводи на малката платка

att-4b1e9e2a7e783EDT.gif

Всичко записи: 11353 : Дата на рег-ция: Дек. 2005 : Отправено: 08 Декември, 2009 - 20:32:36
rado1

Участник

сложих мост4ето винтилът тръгна , но когата напълни вода изключва винтилът , опитва се да включи моторът и спира така три пъти и показва грешка започва да мига светодиодът за центруфуга ,
като е на центруфуга тръгва помпата завърта леко моторът за 1 секунда и узключва моторът и помпата така три пъти и дава същата грешка.
сложих по мощен траф , 3300мф кондензатор няма промяна
след почистване на процесорната платка заработи нормално

Всичко записи: 92 : Дата на рег-ция: Март 2009 : Отправено: 10 Декември, 2009 - 12:51:38
Жоро73

Нов участник

имам проблем с Индесит пералня Wia82 , изчетох мненията по горе, но не можах да разбера намери ли се решение на проблема:
сутринта копчето за заключване на люка започна да мига, пералнята не работеше, пробвах я - изпра прането, завърши си цикъла, но копчето продължава да си мига. люка си се отваря, пробвах да да я пусна и спра наново - резултат няма, мигача си мига...

att-4b3f4e9a6c7e7WIA.jpg

Всичко записи: 1 : Дата на рег-ция: Яну. 2010 : Отправено: 02 Януари, 2010 - 15:41:04
rado1

Участник

размени потенциометрите и ще се управи

Всичко записи: 92 : Дата на рег-ция: Март 2009 : Отправено: 02 Януари, 2010 - 23:25:32
Vialex

Super Member

Някой знае ли от къде може да се закупят такива потенциометри. При проблем им разменяме местата , но като се скапе отново разменения потенциометър , какво правим.

Руснаците вече ги предлагат: http://zip.garant-ul.ru/res/. Предлагат и on-line проверка на дъмпове за Indesit и Candy: http://zip.garant-ul.ru/index2.php

Всичко записи: 1116 : Дата на рег-ция: Авг. 2006 : Отправено: 27 Февруари, 2010 - 19:15:02
Николов

Нов участник
От: София

Не се мъчете ще ви кажа какъв е начина - разменете селектора за температурата с този за програмите и нещата ще се оправят
може и по малко контокс да им пръснете. А после ще ми благодарите .
Някой може ли да ми каже къде се намират и какво точно трябва да направя,защото техника където идва каза нещо от рода,че не можело или нещо такова....Опитва се цял месец да оправи пералнята,но не успя.Не е платката,не е и мотора и мисля,че е точно това.Сега си тръгна и каза,че трябва нова пералня.
Проблемът с пералнята беше, че като тръгне на центрофуга почват да мигат някой лампички и спира центрофугата и след това само си върти, а те си мигат и само от контакта може да се изключи....

Мигат тези като я пусна,не съм пускал крана за водата нито нищо,но днеска техника като я пусна и отначало си беше добре и като тръгна да центрофугира тогава почнаха да мигат ама не помня кои и на коя програма беше,а сега не съм свързал и мотора с барабана,той нали беше махал мотора и не съм го сложил това гуменото...Той носи платката на някъв да я оправя,но при него си е била добре,мотора също е бил добре и не се знае от какво е,та само това предполагам,че е...
Мигат тези

Хммм,сега да видя отново какво мига и какво не,и я пуснах на 7-ма програма на 40 градуса със бърза програма и си изкара напълно нормално,но баща ми казва,че не е нормално (дори да мига) като мига второто отгоре надолу да се натиска за да продължи,а при нас винаги е било така...Сега ще пробвам с 8-ма на 30 градуса да видя какво ще стане.

И пералнята си работи добре...Не знам какво е станало,но щом работи няма да я барам...Да питам само,като е на 7-ма програма на 40 градуса и като свърши втората процедура и остане само центрофугата,нормално ли е да мига копчето (по средата,при тия отгоре-надолъ където са) и да трябва да натиснеш POWER за да продължи?

att-4c067b69763632.jpg

Всичко записи: 1 : Дата на рег-ция: Юни 2010 : Отправено: 02 Юни, 2010 - 18:31:49
kolyo

Админ

http://www.service-ruse.eu/kod/wm/Ariston.html
F08 : Нагревателят е прекъснал или ниворегулатора е залепнал в положение «пълно».
В повечето случаи грешка F08 е свързана с утечка в нагревателя на корпус , влага в куплунзите или на самата платка.
Заменя се нагревателя, ниворегулатора или платката.
Смени нагревателя, или закачи лампа на неговото място.

Всичко записи: 11353 : Дата на рег-ция: Дек. 2005 : Отправено: 02 Юни, 2010 - 18:44:36
geunge1277

Нов участник
От: Плевен

Здравейте, Имам проблем с този модел пералня - още на първата година от закупуването спря и от сервиза смениха платката, като ме увериха, че след смяната може да съм сигурен, че проблема няма да се повтори, но за съжаление малко след като изтече гаранцията започна да прави разни магарии - копчетата за центрофуга, изплакване и съкратено време не функционираха. Както и да е, все переше някак досега, докато онзи ден съвсем спря. Прочетох какво сте писали за модела и за WIA 102, запретнах ръкави и смених потенциометрите на програматора и температурата. Вече всички бутони функционират нормално, но се появи друг проблем - след включване в мрежата пералнята стартира, пере и като стигне до изплакване спира, индикатора за заключване мига няколко секунди, изгасва и дотам. Не реагира при натискане на POWER бутона. Трябва да я изключа от мрежата и да изчакам поне няколко часа и като я включа ако индикатора за заключване светне при натискане на POWER бутона продължава с програмата....ако не светне пак изключвам и чакам. Опитах да я ресетна, но не реагира.
Не съм специалист, но не ме е страх от поялника и инструментите. Какъв може да е проблема и смятате ли че бих могъл сам да го отстраня?
провери да не са свършили четките на мотора
pacofazomera
ОК - само да допере това пране и го почвам. В интерес на истината се чува някакъв странен шум отзад, но смятах че скърца ремъка. Благодаря за бързият отговор.
И още един въпрос - да ударя ли една по-фина шкурка на колектора и да почистя праха между ламелите (или както се наричат) ?
Смених четките и почистих колектора. Искаше ми се да го занеса на стругар да стане както трябва, но мотора е събран не с болтове, а с нитове....не че е нещо сложно да се направи разглобяем, но много пранета се насъбраха, така че ще е другият път. За шкуренето си помогнах с винтоверт и ремъка от пералнята....добре щеше да има още един човек, че един да върти друг да шкури, но стана горе долу.

Включих я и след 2-3 минути мислене си довърши центрофугирането на последното пране. Сега ще я пусна 2-3 пъти празна докато улегнат четките, после я пускам в боя и ще докладвам.
Ами засега работи. Пак прави разни магарии примерно на 5-та програма спира за омекотителят и като я пуснеш не започва да изпомпва водата, а пълни, но пък на 6-та програма няма такъв проблем - ще си я ползваме нея. Отделно пак започна да мига постоянно индикатора за заключване на вратата като приключи прането. На първите няколко перални мигаше за няколко секунди и изгасваше, но важното е че пере.
Благодарности към pacofazomera и към всички писали в темата.
Поздрави и успешен ден.

Всичко записи: 1 : Дата на рег-ция: Септ. 2014 : Отправено: 11 Септември, 2014 - 11:41:36
kolyo

Админ

Indesit wia 82 - как да развия филтъра
случи ми се онзи ден пералнята да спре на вторатата част от прането. Известно време издаваше някакъв жужащ шум, направи почивка от 10-15 минути и продължи.
Възможно ли е филтърът да е задръстен?
Видях ръководство за същата пералня, но нещо не прилича чак толкова по описанието.
Отворих капака и завъртях кръглата част наляво, но не мога да го измъкна това чудо. И дори не прави цяло завъртане, докато не застане в хоризонтална линия. Има едни болчета около филтъра, но установих, че те придържат - предполагам помпа или нещо подобно.
Дърпах, дърпах и реших да спра да не го счупя. ТА... да приложа ли още сила или има някаква врътка в отварянето?
devet
Наклони пералнята назад, почукай да паднат стотинките и тогава върти ляво/дясно докато се разкара

Пералня Indesit WIA 82 платка
При включване на пералнята след избор на програма за секунда светват всички диоди, вратата се заключва и светва светодиода на избраната програма, но не свети червения светодиод за заключване на вратата. Програмата се нулира, но след избор на нова отново не тръгва.
Измерено е захранване на платката 220V , 12V , 5V. Какъв може да е проблема?
Четките са добре и двигателя си работи нормално
двигателя е свален четките са проверени и работи нормално . Не иска да пълни вода, само заключва вратата и не светва червения светодиод , а светва този на дадената програма. Също така не пълни вода
DINKO64
Замоства ли блокировката ?

Всичко записи: 11353 : Дата на рег-ция: Дек. 2005 : Отправено: 25 Октомври, 2014 - 13:16:33
masterpit

Нов участник

Колеги виждали ли сте подобно нещо при мен симистора Q2 е обърнат в резултат на което се е овъглил добре същото нещо мисля, че виждам и при колегата Деко12345 по-горе????
Да запоя ли новия симистор, както е указано на платката или така, както е бил стария?
Имам симистор Z0107MA
Здравейте! Смених блокировката, която наистина си плачеше за нова. В старата очевидно беше проникнала влага имаше и нагар по контактните повърхности, както и следи от късо съединение. Запоих новия симистор показан на снимката и размених местата на потенциометрите сега вече не ми дава грешката със светещия индикатор №4. За информация проверих R21, 23, 26; c29 и диоди 9, 10 и 11 всичките са здрави. Какво съм пропуснал?
Това е видео с новата грешката, която ми дава! https://youtu.be/39H4sKhCHBI
----------------------------------------------------------------------------------------------------
Проверих! Четките на мотора са добре, също и датчика на хол отчита нормално. Ще проверя всички кабели до платката. Възможно ли е проблемът да е от потенциометрите?

att-58fcc8109f1d33254.jpg

Всичко записи: 3 : Дата на рег-ция: Авг. 2016 : Отправено: 11 Април, 2017 - 14:07:21
kolyo

Админ

Смени блокировката на вратата
http://www.service-ruse.eu/forum/topic.php?forum=1&topic=168&start=3

Зависи какъв симистор ще сложиш
http://www.service-ruse.eu/dounload/datasheet/Z0107.pdf

Всичко записи: 11353 : Дата на рег-ция: Дек. 2005 : Отправено: 13 Април, 2017 - 20:30:22
kolyo

Админ

Пералня INDESIT WIA 82 - не се нулира
Отначало пералнята зацикляше на последната използвана програма Примерно за пране (или изплакване), върти до безкрайност. И не мога да изключа пералнята с ключа за програмите. А само като издърпам щепсела от контакта. След няколко часа или дни нещата сами се оправяха. До следващия път, когато даде тоя дефект.
А сега още при самото включване и натискане на бутона Пуск, барабанът започва да се върти без да съм избирал някаква програма за пране.

Има ли някъде електронната схема на този модел Индезит? Къде да търся повредата? Дали това е някой дребен елемент? Или се налага да се смени цялата платка?
RAM 2017

Всичко записи: 11353 : Дата на рег-ция: Дек. 2005 : Отправено: 22 Април, 2017 - 18:27:33

| Нова тема | Изпрати | | Версия за печат |

Форум » Ремонт » Ремонт на перални , съдомиялни и сушилни машини » Пералня INDESIT WIA 82 [Страници (2): [1] 2 » ]