Списък на форумите Форум
Ремонт на перални , съдомиални и сушилни машини , хладилници , климатици , микровълнови фурни и друга битова техника

Пералня Hoover HTI 206 - ­ ниворегулатор

Форум » Ремонт » Ремонт на перални , съдомиялни и сушилни машини [Страници (1)]

| Нова тема | Изпрати | | Версия за печат |
 Включва помпата малко след началото на програмата
hristo.k

Нов участник
От: София

Пералня Interact Hoover HTI 206 , PNC 31000120 , с горно зареждане. Ако пералнята е празна работи нормално.
Ако има дрехи:
пълни вода
след това се включва помпата. Източва част от водата, но след това не спира. Програмата блокира на това положение – чува се само бръмченето на помпата и нищо друго не става.
Проблема се поява само няколко минути след началото на програмата.

След като помпата веднъж е блокирала, не спира дори след отказ от програмата и изключване не пералнята.

Странното е, че при празна пералня програмата минава нормално.
Пробвах с половин пране, за да не би да претоварвам пералнята, но не е това проблема.

Идва техник от квартала (Младост), за да погледне и не откри нищо при огледа на място.
Бих я занесъл в сервиза, но ми поискаха 90лв само, за откриване на проблема!

Всичко записи: 1 : Дата на рег-ция: Яну. 2007 : Отправено: 09 Януари, 2007 - 14:54:20
kolyo

Админ
От: Русе

Помпата е вързана последователно с магнетвентила, ако той дава накъсо се включва помпа.
А може и симистора на платката да дава утечка.

att-45a39680c36efI206.gif

Всичко записи: 11379 : Дата на рег-ция: Дек. 2005 : Отправено: 09 Януари, 2007 - 15:20:00
nebelservice

Постоянен участник
Този лош човек от квартала съм аз
Интересен факт е че помпата спира когато пералнята се наклони около 15 градуса на една страна и като се изправи пак задейства но не видях датчик за положение. Осъмних се за кабелна повреда, но не намерих при първоначалния преглед а и христо.к не си падна по това да му разглобя пералнятя малко повече.

Помпата е вързана последователно с магнетвентила, ако той дава накъсо се включва помпа.
А може и симистора на платката да дава утечка.
Празна пералнята изглежда като истинска и работи

Всичко записи: 455 : Дата на рег-ция: Дек. 2005 : Отправено: 10 Януари, 2007 - 18:19:28
kolyo

Админ
От: Русе

Има извод на ниворегулатора "преливане" - ако маркучето на ниворегулатора е запушено, може да сработи защитата.
Откачи извод 16(26) на ниворегулатора и пак пробвай.

Всичко записи: 11379 : Дата на рег-ция: Дек. 2005 : Отправено: 10 Януари, 2007 - 18:45:24
nebelservice

Постоянен участник
Eee не съм я гледал с бинокъла тая пералня, съмнявам се че като натежи казана от дрехи и вода опъва нещо инсталацията ама кой знае.

Всичко записи: 455 : Дата на рег-ция: Дек. 2005 : Отправено: 10 Януари, 2007 - 19:16:49
Гост

ОТСТРАНЕН

nebelservice , проблема е в ниворегулатора много е близко препълващата защита .
Регулирай ниворегулатора

Отправено: 11 Януари, 2007 - 07:12:06

| Нова тема | Изпрати | | Версия за печат |

Форум » Ремонт » Ремонт на перални , съдомиялни и сушилни машини » Пералня Hoover HTI 206 - ­ ниворегулатор [Страници (1)]