Списък на форумите Форум
Ремонт на перални , съдомиални и сушилни машини , хладилници , климатици , микровълнови фурни и друга битова техника

Пералня WHIRLPOOL AWO/E 91200 - ­ не светва

Форум » Ремонт » Ремонт на перални , съдомиялни и сушилни машини [Страници (1)]

| Нова тема | Изпрати | | Версия за печат |

pa4oo

Нов участник

WHIRLPOOL 6 sense AWOE 91200
Здравейте , въпросната пералня е спряла в цикъла преди центрофуга с изписана грешка F13 според клиента при консултация с майстор са му препоръчали да извади захранването от контакта за 3 -4 мин. и да я пусне но пералнята не трътва , тъмен дисплей и угаснали диоди , до програматора ходи 220 волта,входния филтър здрав , импусното работи но след него никаква реакция , няма видими изгорели писти или елементи, прредполагам за нов програматор или . благодаря предварително.

захранване има влиза в програматора, но не светва и не пали, никаква реакция

Всичко записи: 33 : Дата на рег-ция: Май 2007 : Отправено: 14 Юли, 2012 - 16:09:22
malin

Редовен участник
От: Враца

Не отключва за последната минута след центрофугата обърни внимание на този момент ,разрови ключалката.

Всичко записи: 141 : Дата на рег-ция: Юли 2006 : Отправено: 17 Юли, 2012 - 20:38:55
pacofazomera

Постоянен участник
От: Русе

ако не свети отива за нов програматор

и да я рови файда никва.щом има напрежение на програматора -трябва поне да светне при него не се получава да търси повредата в програматора

Всичко записи: 465 : Дата на рег-ция: Яну. 2010 : Отправено: 18 Юли, 2012 - 07:54:44
pa4oo

Нов участник

повикан е колега от оторизирания за INDESIT , който обянил на клиента че е центровал ключалката и пералнята е тръгнала,
а между другото е трябвало да стои повече от 24 часа извадена от мрежата , (та електролитите се разреждат за 4 - 6 мин .)
аз лично бях окъсих ключалката не светна дисплея и проследих инсталацията, невидях тя да спира захранването ... на кого да вярваш

Всичко записи: 33 : Дата на рег-ция: Май 2007 : Отправено: 18 Юли, 2012 - 08:43:39
edi

Редовен участник

Пералня Whirlpool AWOE 91200 - ­ грешка F8 и F13
Здравейте.Някой колега да е свалям памет от такъв модел 24c32 e чипа
Гръмнало е заключалото и бяха погорели писти по платката въстанових повредените елементи но се държи доста странно дава ми грешка F08 следващия път F13 тези грешки са за нагревател и за ниворегулатор провени са а и няма как да са те защото прблема е бил в закл.
след гърмежа по платката да не е дефектирала паметта.

Как се чисти грешката?

att-5124c5ed68f801200.jpg

Всичко записи: 160 : Дата на рег-ция: Май 2006 : Отправено: 27 Август, 2012 - 11:42:09
stean

Редовен участник
От: В.Търново

http://www.service-ruse.eu/forum/topic.php?forum=1&topic=1303

Всичко записи: 232 : Дата на рег-ция: Юли 2010 : Отправено: 27 Август, 2012 - 15:21:39
kolyo

Админ

whirlpool AWO E91200-1 - спира след секунда
Здравейте!Имам проблем с пералнята-ползвам я от 4 години и сега ми направи проблем.И понеже съм от малък град-тук няма кой да ми я поправи.Затова се обръщам към вас за съвет.
От няколко дни при включване-тръгва и спира след секунда, после пак така-чува се едно щракване и връща програмата примерно с 15 минути. Ако изобщо стигне до центрофуга-изплаква и пак пълни вода на ново.
Мога само да зануля програмата и да извадя дрехите. Молбата ми е да ми кажете дали може да е нещо дребно или е за смяна на програматор. Или цялата пералня?
Радост

Всичко записи: 11275 : Дата на рег-ция: Дек. 2005 : Отправено: 02 Декември, 2014 - 16:21:03
edin ot vas

Редовен участник
От: Ямбол

Пералнята е уарпул модел awoe 91200,същата като погоре е платката.Не светеше нищо по нея, смених двата кондензатора на 400в, захранващият чип, резистор R20 с резистор 22 ома 0.5 вата,и L 003 с резистор 28 ома 0.5 вата.
след едно пране същите елементи са изгорели, къде допускам грешка

Всичко записи: 145 : Дата на рег-ция: Окт. 2012 : Отправено: 02 Декември, 2014 - 19:52:10
rope

Постоянен участник
От: София

Виж демпващата верига на изходния транзистор на чипа, кондензаторите във студената част и защо си турил вместо дросел-резистор, не ми е ясно ?

Всичко записи: 290 : Дата на рег-ция: Септ. 2006 : Отправено: 03 Декември, 2014 - 09:20:46
edin ot vas

Редовен участник
От: Ямбол

С каква стойност е L003 от платката по-горе

дросела L003,се заменя с резистор 47 ома,половин ват или пет вата
аз сложих половин ват.колко вата е R20? ще ги сменя и дано повече не гори

Всичко записи: 145 : Дата на рег-ция: Окт. 2012 : Отправено: 03 Декември, 2014 - 19:18:43
kolyo

Админ

Проблема не е в резистора, и аз слагам винаги 47 ом/5W на мястото на дроссела.
може захранващото напрежение в жилището да е високо

И двете са 5W КЕРАМИЧНИ
http://www.elimex.bg/product/14668/r47-5w-keramichen.html

Всичко записи: 11275 : Дата на рег-ция: Дек. 2005 : Отправено: 04 Декември, 2014 - 18:41:11
rope

Постоянен участник
От: София

ще ги сменя и дано повече не гори
А дано, ама надали ! Това е лечение на следствието, а не на причината, ама вие си знаете. И не знам какво е толкова дефицитно на тези дросели, не че не може и с резистор, ама в Комет е пълно със най различни . Провери ли нещата които писах- диода направо сменяш , резистора и кондензатора измери, подмени ли кондензаторите във вторичната страна, после пускаш през лампа и гледаш на осцилоскоп . Успех !

Всичко записи: 290 : Дата на рег-ция: Септ. 2006 : Отправено: 05 Декември, 2014 - 20:40:02
hishnika

Постоянен участник
От: Казанлък

Пералня Whirpool AWOE 81200 C - ­ смяна на лагери
Здравейте, поради протичане на семеринга лагерите са за смяна. Попаднах на техник, който твърди, че не може да намери подходящ семеринг и според него такъв няма. Съветът му е да не се занимавам с ремонт на пералнята, а да я сменя с нова. Смешното е, че иска да вземе половината възли в замяна на положеният труд за разглобяването и разрязването на казана вместо заплащане.
И това само заради един семеринг на лагарите. Техникът твърди че размерите на семеринга в мм са: 39,8 х 65,55 х 8.
Моля ако някой може да помогне със съвет или насока какво да правя.
Трендафилов
има семеринга 40х65х10 да не ги е премерил грешно има начин и за направа на нова втулка на струг с подходящият размер

Всичко записи: 296 : Дата на рег-ция: Май 2008 : Отправено: 05 Декември, 2014 - 23:04:34
бейджан али

Участник
От: исперих

Пиша по спомен.. Лагери 6203;6005.семерина 40-55-8

Всичко записи: 65 : Дата на рег-ция: Февр. 2011 : Отправено: 05 Декември, 2014 - 23:18:12
Трендафилов

Нов участник

има семеринга 40х65х10 да не ги е премерил грешно има начин и за направа на нова втулка на струг с подходящият размер
с въпросната семеринга преминах през кошмар...оказа се, че на нея си има размери и номер и я намерих в първият магазин за уплътнения. Купих я за 2,23 лева и я отнесох на въпросният техник, който се опита да ми обясни, че ще има луфт в корпуса...посъветвах го да използва откритието наречено лепило...а за стегнатостта около вала да използва смазочни материали. Просто ме побърка....и в един момент се оказа, че след два дни ще е готова-така и стана.
Благодаря за подсказката-бе полезна.

Здравейте,Поводът на моето е обръщение за помощ е, че след няма и 20 дни и въпросната пералня Whirpool AWOE 81200 C отказа-нито звук, нито картина. Запретнах ръкави и започнах с проверка на захранване-оказа се, че има такова и то стига до главната платка. Разглобих за да видя има ли "негри" вътре и се оказа че има опушване на резистор с цветна маркировка, находящ се между два електролитни кондензатора.
Питанката ми е как да постъпя:
1. Да търся ли специалист в електрониката за подмяна на опушеният резистор-също така ако има и други елементи за подмяна;
2. Да търся ли нова платка-има ли шанс да я намеря и къде?
3. Да сменям ли пералнята-проблемът е, че ще ми трябва още за около 9 месеца и след това сменям жилището, където имам вече чакаща за монтаж нова пералня.
Моля за жокерче

att-549a5247e28b81200.jpg

Всичко записи: 4 : Дата на рег-ция: Дек. 2014 : Отправено: 23 Декември, 2014 - 23:52:35
bamze

Супер участник
От: Варна
опушване на резистор с цветна маркировка, находящ се между два електролитни кондензатора

Това е дросел . Платката се ремонтира и няма нужда от смяна . За нова сервизите работещи със Сотиров сервиз и Пан сервиз .

Всичко записи: 695 : Дата на рег-ция: Дек. 2005 : Отправено: 24 Декември, 2014 - 04:26:53
Трендафилов

Нов участник

Благодаря, ще заложа на ремонт при първа възможност поради празничните дни. Много се надявам, че това ще свърши работа. Остават леки притеснения, защото не зная каква е причината да се случи това...често срещано явление ли е и каква е вероятността след ремонта да се случи отново.
Весели празници на Всички!

Всичко записи: 4 : Дата на рег-ция: Дек. 2014 : Отправено: 24 Декември, 2014 - 17:39:55
atvoynov

Нов участник

Според вас, какво общо може да има смяната на лагерите със изгарянето на импулсното захранване на платката? Пералнята е Whirlpool AWOE 91200/1 С контролер L1799. И при мене се случи както описаното от Трендафилов, по-малко от месец след смяна на лагерите пералнята угасна, като преди това си е завършила цикъла на пране. На пръв поглед видимо изгорял резистор R020 (33ома), смених го и веднага изгоря отново. Сега смятам да сменя всичко, както е препоръчано по-горе.
Обаче след като прочетох темата, възникна въпроса, дали може да се допусне някаква грешка при сглобяването, която да доведе до повредата и защо не се случва веднага а след време? Преди да спре, пералнята не е давала съобщение за някаква грешка.

Всичко записи: 1 : Дата на рег-ция: Март 2015 : Отправено: 04 Март, 2015 - 17:13:51
Valio

Постоянен участник
От: Варна

Просто му е дошло времето на импулсното,няма връзка.

Всичко записи: 303 : Дата на рег-ция: Февр. 2007 : Отправено: 04 Март, 2015 - 19:05:26
иван христев

Нов участник

Пералня WHIRLPOOL 6 sense AWOE 91200 със платка ( L1373 )
Здравейте , въпросната пералня е спряла изписана грешка F13 - Повреда на схемата на дозатора - обикновено е свързана с заключването на вратата )
Проверете блокирането на вратата
Проверете свързването на окабеляването към вратата и свързването към печатни платки
поставих програма тора на 0 положение и всичко угасна няма никаква реакция.

след 2 часа без захранване си тръгна и въпроса ми е следният

1: смяна блокировка
2: подмяна на импулсното и около него електролити,дросел,съпротивление
3: най важно то е ЗАЩО И ОТ КЪДЕ идва този проблем

ако някой знае моля да обясни защото всички елементи по платката са здрави
ще ги сменя превантивно

проблема е че не нагрява водата до зададената температура
не изписва никаква грешка

1: реотан какъв е 2050 вата или ???
2 : NTC ---КОЛКО КИЛО ОМА ТРЯБВА ДА Е ??

Всичко записи: 14 : Дата на рег-ция: Дек. 2017 : Отправено: 07 Февруари, 2018 - 19:27:27
kolyo

Админ

http://www.service-ruse.eu/forum/topic.php?forum=1&topic=1303
блокировка
Nominal power - 2050 W ± 5%
Resistance (20 °C) - 23.9/25.8 W ± 5%
Thermo-fuse (switch OFF temperature) - 152/167 °C
Leakage current (< 99 °C) - <0.8 mA

http://www.service-ruse.eu/forum/topic.php?forum=1&topic=2831

Всичко записи: 11275 : Дата на рег-ция: Дек. 2005 : Отправено: 07 Февруари, 2018 - 20:13:29
иван христев

Нов участник

Пералня WHIRLPOOL 6 sense AWOE 91200 със платка ( L1373 )
Здравейте , въпросната пералня е спряла изписана грешка F13

писах по горе но !!!!!
1 : би метална ключалка нова
2 : реотан и NTC нови

вече е шах и мат на пет пранета едно не го изкарва до край и пак F13
Вече незнам кво да меря остава филтъра на входа на 220волта да ми прави номера

ако някой е страдал да сподели че ми идва да е хвърля МЕРСИ ПРЕДВАРИТЕЛНО

Всичко записи: 14 : Дата на рег-ция: Дек. 2017 : Отправено: 15 Февруари, 2018 - 14:02:09
stean

Редовен участник
От: В.Търново

... едно не го изкарва до край и пак F13

Напротив, изкарва го, а грешката е за късно отключване на люка. Примерно, минали са повече от 3 минути след края на програмата и все още вратата е заключена. Проблема е в увисване на люка откъм пантата. Най-лесното решение е да напънеш вратата нагоре в полузатворено положение, докато палеца стане на едно ниво с отвора на ключалката.

Всичко записи: 232 : Дата на рег-ция: Юли 2010 : Отправено: 18 Февруари, 2018 - 21:00:55

| Нова тема | Изпрати | | Версия за печат |

Форум » Ремонт » Ремонт на перални , съдомиялни и сушилни машини » Пералня WHIRLPOOL AWO/E 91200 - ­ не светва [Страници (1)]