Списък на форумите Форум
Ремонт на перални , съдомиални и сушилни машини , хладилници , климатици , микровълнови фурни и друга битова техника

Съдомиялна Midea WP5C - грешка ­ 3

Форум » Ремонт » Ремонт на перални , съдомиялни и сушилни машини [Страници (1)]

| Нова тема | Изпрати | | Версия за печат |
 Не загрява
anatoli lisi4kov

Участник
От: Дряново

Съдомиялна Midea WP5C - включва загряване за секунда и изписва грешка 3.

att-49257f4fb1463WP5C.jpg

Всичко записи: 80 : Дата на рег-ция: Окт. 2006 : Отправено: 17 Януари, 2007 - 16:05:22
Mitko

Участник
От: Пазарджик

Аз имах подобен случаи .За да се оправи налей вода в резервоара за соли, след това сипи и соли и готово.

Всичко записи: 93 : Дата на рег-ция: Дек. 2005 : Отправено: 17 Януари, 2007 - 18:24:31
simons

Участник
От: Бяла

Същия модел съдомиална, само че ми дава грешка 4 и преля водата през предния капак.

Всичко записи: 97 : Дата на рег-ция: Окт. 2006 : Отправено: 25 Януари, 2007 - 21:07:18
astrolog

Нов участник

Аз имам такъв или подобен проблем с точно този модел Midea WP5C .

Ако машината не е използвана за продължителен период и бъде пусната водата се загрява но малко.
Преминава цикъла на миене и след него извежда грешка 3.

При следващо пускане не затопля изобщо и пак стига до горния етап.
Това е при програмата за нормално миене.

Ако е пусната съкратената програма не извежда никакви съобщения за грешки и изкарва целия цикъл от програмите, но изобщо не топли.

Всичко записи: 1 : Дата на рег-ция: Март 2007 : Отправено: 08 Март, 2007 - 11:38:34
Vialex

Super Member
От: Стара Загора

Ето инструкция за експлоатация
http://www.service-ruse.eu/dounload/manuals/Midea/WP5C.pdf

и таблица с грешките...
http://www.service-ruse.eu/dounload/WM/Midea/WP5C-5D_Service_Manual.pdf

E1 - няма подаване на вода
E2 - няма източване на водата
E3 - ниско захранващо напрежение , повреден термостат, повреден нагревател

Всичко записи: 1116 : Дата на рег-ция: Авг. 2006 : Отправено: 19 Януари, 2008 - 08:24:12
alex2004

Нов участник
От: Стара Загора

Аз имах подобен случаи .За да се оправи налей вода в резервоара за соли, след това сипи и соли и готово.
Прощавайте ама кое е резервора за соли?
Моята пълни ли пълни и не спира да пълни
И при мен се получи когато дълго време не е ползвана.

Всичко записи: 1 : Дата на рег-ция: Яну. 2008 : Отправено: 24 Януари, 2008 - 23:00:17
Гост

ОТСТРАНЕН

Имаш запушване в системата към ниворегулатора почисти го.

Отправено: 08 Ноември, 2008 - 19:46:36
pacofazomera

Постоянен участник
От: Русе

Съдомиялна Midea WP 5 C-проблем ­ със загряването
Поради влага около нагревателя имах "късо" на защитите покрай нагревателя. Оказа се ,че там всичко си е наред-миялната си работи ,но от тогава започна да нагрява много и вътре ,в отделението за чинии мирише на прегряло.
Ползваме я така от около 2 седмици ,но си мисля, че не е наред нещо с градусите-много загрява.
Някаква идея какво може да погледна? Дали е термостат или нещо по електрониката?
rado7205
смени термостата който е до изводите на нагревателя

Всичко записи: 463 : Дата на рег-ция: Яну. 2010 : Отправено: 17 Юни, 2015 - 08:11:59

| Нова тема | Изпрати | | Версия за печат |

Форум » Ремонт » Ремонт на перални , съдомиялни и сушилни машини » Съдомиялна Midea WP5C - грешка ­ 3 [Страници (1)]