Списък на форумите Форум
Ремонт на перални , съдомиални и сушилни машини , хладилници , климатици , микровълнови фурни и друга битова техника

Пералня Ariston ARXD 129 EU - ­ не пуска вода

Форум » Ремонт » Ремонт на перални , съдомиялни и сушилни машини [Страници (1)]

| Нова тема | Изпрати | | Версия за печат |

spb

Нов участник

Пералнята не пуска вода , след като се пусне заключва вратата стои 10 минути и изписва на дисплея "Няма вода проверете захранването" клапаните са проверени не идва и напрежение до тях, симисторите са здрави няма управление от процесора.
Някой има ли дъмп за този модел да пробвам , моя го прикачвам ако може да го проверите дали е наред .
Изтегли файл: Ariston_arxd129.bin
Изтеглен пъти: 587

Всичко записи: 3 : Дата на рег-ция: Юли 2009 : Отправено: 11 Октомври, 2012 - 20:15:52
kolyo

Админ
От: Русе

Като налееш вода в казана тръгва ли ?
На "центрофуга" кво прави ?

Всичко записи: 11625 : Дата на рег-ция: Дек. 2005 : Отправено: 11 Октомври, 2012 - 23:57:32
Surfman

Нов участник

Пералня Ariston ARXD 129 EU - ­грешка F09
Здравейте, имам проблем с пералня Ariston ARXD129, след пускане на програма пуска за около 1секунда вода и я спира и така на цикли през 10сек. и след 10-15мин. изписва грешка F09.
Може ли някой да помогне с читав запис за 24c64. Качвам и моя за всеки случай.

Извинявам се но не мога да изтегля нищо от по-горните линкове.
Изтегли файл: read.rar
Изтеглен пъти: 376

Всичко записи: 2 : Дата на рег-ция: Май 2014 : Отправено: 28 Май, 2014 - 11:32:09
kolyo

Админ

Десен бутон на мишката >>> "Запиши като" >>> Ariston_arxd129.bin
Използвай Internet Explorer

Всичко записи: 11625 : Дата на рег-ция: Дек. 2005 : Отправено: 28 Май, 2014 - 12:17:14
Surfman

Нов участник

Здравейте, всичко по пералнята ми работи с епрома от първия пост (Ariston_arxd129.bin). Форумът ви е страхотен, благодаря!

Всичко записи: 2 : Дата на рег-ция: Май 2014 : Отправено: 14 Юни, 2014 - 00:04:31
Гост

ОТСТРАНЕН

Пералня Ariston ARXD ARXD 109 - ­ грешка F09
Здравейте.Проверих платките,не мога да си намеря дъмп да презапиша 24-ката.Ще съм благодарен ако някой помогне.От ARXD129 става ли?

пералнята още не е при мен а само електрониката за това не знам продуктовия но това е оригиналния дъмп от еепрома.
За тези които следят темата - оказва се че еепрома е повреден защото категорично отказва да се презапише Записах дъмпа на нова памет без проблем ,тия дни ще монтирам електрониката на пералнята и ще имам 100% резултат.Благодаря на колегите които се отзоваха.
опитах да запиша FF като изчистих буфера но каквото и да се опитвам да записвам казва Write failed и когато го прочета се оказва че е записал безразборно 0 и f-ове Доста си играх с тоя чип и накрая го смених с нов който се записа като пич.
Изтегли файл: arxd109.bin
Изтеглен пъти: 197

Отправено: 13 Октомври, 2014 - 20:41:47
kolyo

Админ

Пералня Ariston ARXD 129 - не заключва вратата
Здравейте, Моля ви за съдействие.
Пералня Ariston ARXD 129 - след старт на програмата не заключва вратата(не щрака) и не започва работа.
Направени проверки: водата е включена, помпата е почистена, вратичката е напълно затворена, няма включен отложен старт.
Благодаря ви предварително.
aaaleksandrov82

Всичко записи: 11625 : Дата на рег-ция: Дек. 2005 : Отправено: 22 Ноември, 2015 - 13:00:54
montanqreca

Участник
От: Монтана

Arston ARXD 129 EU ,46525990000, sn:807242118
15-20 секунди след включване в контакта светва дисплея с мигащо F09.
Моля за работещ дъмп.

Всичко записи: 52 : Дата на рег-ция: Яну. 2007 : Отправено: 19 Април, 2017 - 21:52:05
s_gangalov

Супер участник
От: гр.Русе
Заповядай.
Изтегли файл: 46525990000.bin

Всичко записи: 531 : Дата на рег-ция: Апр. 2006 : Отправено: 19 Април, 2017 - 22:05:42
montanqreca

Участник
От: Монтана

Записах новия дъмп но ефект няма. Възможно ли е да е от паметта на платката с дисплея 25p05vp ? Нямам друг дисплей .

Дъмпа от платката с дисплея >>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>
Изтегли файл: disp.bin

Всичко записи: 52 : Дата на рег-ция: Яну. 2007 : Отправено: 20 Април, 2017 - 15:58:06
kolyo

Админ

Пералня Hotpoint ariston arxd ­ 129EU не пълни вода
Здравейте, след години вярна служба пералнята спря да работи. Заключва, известно време не се случва нищо, след което изписва, че няма вода - да проверя. Моята половинка ми каза, че от известно време тръгвала да пълни със закъснение, понякога по-голямо.
Проверих водата - кранчето на водата е ок, водата си тече. Изчистих филтъра - няма промяна.
Изключих пералнята от щепсела, държах я така доста време, пак пробвах - не.
Заиграх се с нивомера, заподозрях го, че може да е повреден.
Махнах го, пуснах пералнята - започна да пълни, завърта барабата без проблем, но в един момент се усеща, че му липсва нивомера и изпищя.
За всеки случай купих нов, уви с него не се оправиха нещата.
Свалих платката, огледах я - външно е ок, няма признаци нещо да е горяло, кондензаторите са ок, поне външно.
Днес ще видя куплунга към двигателя, какво друго мога да проверя според вас?
Не съм професионалист, живея в селски район, където няма техници наблизо и затова всичко се доставя основно с куриери, а повечето ремонти са на принципа "направи си сам".
fadeone
Като налееш вода в казана тръгва ли ?
На "центрофуга" кво прави ?

Всичко записи: 11625 : Дата на рег-ция: Дек. 2005 : Отправено: 09 Април, 2019 - 18:52:02
fadeone

Нов участник

Привет,

Това с водата го бях правил преди да сменя нивомера, забравих да го опиша в първият пост. Тогава не сработи, а сега, с новия нивомер за моя голяма радост след като налях вода пералнята си тръгна както трябва.
Източих водата, пуснах центрофуга - всичко ок.
Пробвах да пусна нова програма - работи Пълни, пере, изпразва!

Много благодаря за съвета!

Всичко записи: 3 : Дата на рег-ция: Апр. 2019 : Отправено: 09 Април, 2019 - 22:33:25
fadeone

Нов участник

Уви - прибързана радост
До днес изпра няколко пранета без проблем, повечето с отложен старт.

Днес отново прави старите циркове - не пуска вода, налях вода - не се случи нищо.
Пуснах изпомпване - не тръгна, след време тръгна, като екранчето взе да мига и код F01 показва.

Възможно ли е от колебания с електрозахранването да дава подобна грешка? Видях, че ми се е рестартирал компютъра днес, преди пускането на пералнята ...

Всичко записи: 3 : Дата на рег-ция: Апр. 2019 : Отправено: 15 Април, 2019 - 11:56:31

| Нова тема | Изпрати | | Версия за печат |

Форум » Ремонт » Ремонт на перални , съдомиялни и сушилни машини » Пералня Ariston ARXD 129 EU - ­ не пуска вода [Страници (1)]