Списък на форумите Форум
Ремонт на перални , съдомиални и сушилни машини , хладилници , климатици , микровълнови фурни и друга битова техника

Пералня Перла 05 - прелива

Форум » Ремонт » Ремонт на перални , съдомиялни и сушилни машини [Страници (3): [1] 2 3 » ]

| Нова тема | Изпрати | | Версия за печат |

i_borisov

Нов участник

Здравейте.
Проблема с пералнята, е че когато я включа на някоя програма, тя започва да пълни вода и така и не преминава на следващата програма. Проблема се появи преди известно време, когато забелязах, че барабана е пълен с вода, а пералнята продължава да пълни. Като поразгледах други програми, забелязах че ако е сложа например на програма изплакване с центрофугиране, пералнята изпълнява програмата докрай и стига до изключването. Но ако пусна някоя програма с пълнене, така и не спира да пълни и не преминава към следващия цикъл.

След като изпълнява някои програми, а други не се надявам проблема да не е в програматора. На какъв принцип пералнята преминава на следващата програма? Благодаря ви предварително

Всичко записи: 2 : Дата на рег-ция: Яну. 2007 : Отправено: 21 Януари, 2007 - 16:30:30
kolyo

Админ
От: Русе

Като превключиш на "1/2 пълнене" пак ли прелива ? Схемата е проста - ниворегулатор и магнетвентили :
http://www.service-ruse.eu/forum/topic.php?forum=5&topic=6
Ниворегулаторът е кръглото нещо в ъгъла. Надолу отива едно тънко маркуче, извади го и го продухай(силно) , и виж дали не е спукано.
Филтърът на пералнята чистен ли е ?

att-45b3929b142abnivo.jpg

Всичко записи: 11494 : Дата на рег-ция: Дек. 2005 : Отправено: 21 Януари, 2007 - 18:19:39
bobby

Участник

Ако ниворегулатора и магнетвентила са добре, тогава си провери мотора(колкото и странно да ти се струва)

Всичко записи: 99 : Дата на рег-ция: Дек. 2005 : Отправено: 21 Януари, 2007 - 18:36:36
Гост

ОТСТРАНЕН

тогава си провери мотора(колкото и странно да ти се струва)
това се случва при П04

Отправено: 21 Януари, 2007 - 18:41:28
ilko iliev

Постоянен участник
От: Добрич
bobby е прав.Комшулукът между намотката на прането и центруфугата поражда много интересен дефект.
Провери да не контактуват двете намотки!

att-45b504eeb4aafERLA.gif

Всичко записи: 463 : Дата на рег-ция: Дек. 2005 : Отправено: 21 Януари, 2007 - 18:43:40
anatoli lisi4kov

Участник
От: Дряново

Ако е от пробив в мотора между намотките за бавни и бързи обороти ще прелива на програма "В" - основно пране, а на предпране се държи нормално.
За да се установи се пуска на програма "В" и като повиши нивото повече от нормално се откача мотора- ако спре пълненето проблема е в него. Успех.

Всичко записи: 80 : Дата на рег-ция: Окт. 2006 : Отправено: 21 Януари, 2007 - 21:48:18
i_borisov

Нов участник

Ехеее, златни сте
Проблема се оказа доста прозаичен - не съм чистил филтъра и мръсотията, заседнала в него тръгнала и по тръбичката на ниворегулатора.
Изчистих филтъра, продухах тръбичката и сега всичко е на 6
Много благодаря на всички и особено на kolyo!

Всичко записи: 2 : Дата на рег-ция: Яну. 2007 : Отправено: 21 Януари, 2007 - 22:52:12
martin_1

Нов участник

Нова тема
Перални Перла 05 - не спира да се пълни вода и намирисва

от вчера пералнята като се вкючи и си почва да пълни вода, обаче пълни и програмата си почва да пере а не спира да се пълни вода отвреме на време спира да се пълни за няколко секунди и пак продължава
някои път почва да намирисва докато пълни продължително , но сега бях я отворил не замириса обаче си пълни без ограничения на външен вид всичко е ок.
Моля ви помогнете ми от какво може да е ???
дано не е мотора че иначе как се оправя

Всичко записи: 8 : Дата на рег-ция: Май 2007 : Отправено: 30 Май, 2007 - 13:08:38
Валентин Алексиев

Нов участник
От: Ихтиман

martin_1 , ако продължава да пълни вода и то точно ,когато мотора почива-между ляво и дясно,то има задължително късо в мотора между намотката за пране и центрофуга.А може и да е в куплонга на мотора .С уред можеш да провериш това .Успех

ПС.Ако извадиш куплонга на мотора и спре пълненето -значи грешката е там .

Всичко записи: 48 : Дата на рег-ция: Дек. 2006 : Отправено: 30 Май, 2007 - 16:06:47
martin_1

Нов участник

Така ами тази пералня си прави каквото иска
Намерих теч в основното помещенение където е барабана и вече се замислям за нова пералня,но това не прави проблем на някой част (в смисъл да тече отгоре) ама все пак де да кажа какво е станало и може ли да се оправи :
продухах тръбичката на ниворегулатора;
като се включи бучи много странно и освен че продължава да пълни без да спира(някои път и замирисва на нагаряне, не откривам от къде обаче) ;
двигателя не можах да го тесвам, но забелязах че когато трябва да върти бавни обороти си ги върти и когато бързи си го прави това значи ли че двигатела е ок;
та това бучене ме притеснява много кажете мнението си?

Всичко записи: 8 : Дата на рег-ция: Май 2007 : Отправено: 01 Юни, 2007 - 22:03:02
Valio

Постоянен участник
От: Варна

martin_1 , първо пералнята не трябва да тече и второ мотора е 99,9%изгорял, нищо че върти,
ако го оставиш да върти ще се запали/има междувитково късо/
Ти си решаваш какво да я правиш, но каквото и да решиш трябва първо да спреш теча...

Всичко записи: 304 : Дата на рег-ция: Февр. 2007 : Отправено: 02 Юни, 2007 - 10:56:45
kolyo

Админ

Пералня Перла 05 изпуска водата
малко след началото на програмата мръсната вода изтича на самотек (без помпата да работи)
Здравейте на всички.
Значи проблемът ми е следният. При изпълнение на програма пералнята се пълни с вода съвсем нормално и започва цикъла на пране. След известно време обаче отзад, около помпата за мръсната вода се чува странно бърбоничкане и водата от казана започва да изтича бавно през мъркуча за мръсната вода. Помпата обаче НЕ работи. Водата си изтича на самотек. Проблема е доста странен и не можах да намеря никаква тема в която да е описан или решен. След като изтече определено количество вода, пералнята сякаш за да компенсира започва пак пълнене. Цъкила на пране си продължава, но пералнята постоянно се мъчи да компенсира изтичането с пълнене. Това е. Помагайте, моля!
DeathStorm
Вдигни маркуча нагоре - 60-90 см от пода

Перла 05 - смяна на магнетвентил
Имам Перла 05 (1986 г.), на която магнетвентилите започнаха да пропускат слабо вода при изключено положение.
Купих нов, но при поставянето започна да работи по някакъв собствен режим, нямащ нищо общо с положението на програматора. Пълни вода при изключено положение, както и при изпразване. Спазил съм реда за включване на кабелите към клемите.
Възможно ли е да са ми продали магнетвентил, който да не е за подходящ за Перла 05 или новият магнетвентил да е необходимо да се свърже по друг начин?
При поставяне на стария магнетвентил работата е нормална.
Толи

Всичко записи: 11494 : Дата на рег-ция: Дек. 2005 : Отправено: 15 Юни, 2009 - 23:36:01
kolyo

Админ

перла 05 уплътнение при капака ­ на казана - смяна на место
Здравейте,
искам да сменя уплътнението при капака на казана - та въпроса мие дали е възможно да се смени на място без да демонтирам казана от мястото му . В момента тече около 150мл вода на всяко пране докато водата е студена възможно ли е да е корозирал казана (от 1991г е) ипоследно при смяна на въпросното уплътнение трябва ли да се ползва силикон .
Благодаря ВИ предварително
rosen1212

Всичко записи: 11494 : Дата на рег-ция: Дек. 2005 : Отправено: 24 Януари, 2010 - 20:18:59
боби 66

Редовен участник
От: гр. Сопот

Щом тече, най вероятно казана е пробит. Сваляй казана и след разглобяване ще знаеш точния дефект. При сглобяване силикона е задължителен.

Всичко записи: 222 : Дата на рег-ция: Окт. 2009 : Отправено: 25 Януари, 2010 - 10:44:13
Гост

ОТСТРАНЕН

тече в зоната на уплътнението на 1/3 от височината странното е че тече повече след дълъг престой (неползване примерно 10дни) и само при студена вода- ако е казан със сигурност мисля да не се занимавам , както и със свалянето му .

Отправено: 25 Януари, 2010 - 20:28:16
kolyo

Админ

Перла 05 - пълнене електродвигател
Здравейте, възможо ли е от регулирането на нивомера да има проблеми с пълненето и въртенето на електродвигателя - в момента 2-та регулиращи винта и пружинките са при мембраната, контактите на високото ниво преди това още си стояха залепнали , но в момента пералнята не пълни. с двигателя проблемите са по-неустановени понякога отказва центрофугата , понякога първата скорост (по - рядко) . По принцип няма промяна в съпротивленията на двигателя, буксата е добре закрепена.
Имах проблеми с разположението на жици от бутонния блок тези за 1/2 и без центрофуга- няколко пъти стана късо съед когато се включваше двигателя

Въпроса е дали има надежда да тръгне ако сменя ниворегулатора
rosen1212

двигател Перла 05 - не потегля ­ при центрофугиряне - жужи и пуши
опитва се да потегли в противоположната посока, дори и без товар - жужи после пуши откъм намотките
Пробвано е
1. чистотата на контактните пера
2. наличността на захранващо напрежение при буксата на двигателя
3. заменяни са кондензаторите
3. съпротивленията на 2рата скорост са едното малко под 8 ома другото е 30 ома (на 1вата скорост двете съпротивления са еднакви - около 60 ома са)
4. барабана се превърта без някакво повишено задържане

Въпросите ми са
1. нормално ли е съпротивленията на 2рата скорост да не са равни и да се съмнявам ли в двигателя?
2. двигателите на Перла 03 и Перла 05 взаимозаменяеми ли са , понеже в момента резервният двигател не е при мен а доколкото визуално помня е с по - голям диаметър
Благодаря Ви предварително
rosen1212

Всичко записи: 11494 : Дата на рег-ция: Дек. 2005 : Отправено: 02 Май, 2010 - 13:36:46
Zdravkicha

Супер участник
От: Варна

Сменяй мотора. Жалко че не си от Варна. Имам 3 здрави мотора , както и куп други части за перла05.

Всичко записи: 606 : Дата на рег-ция: Март 2010 : Отправено: 02 Май, 2010 - 21:37:22
eliemi

Нов участник

Пералня Перла 05 - странен звук при работа
Здравейте, моля за помощ- пералнята изпълняваше програма "плакнене без центрофуга", минало беше едно изпомпване на вода, напълнила бе втори път и въртеше барабана. Та в този момент се чу особен звук - като виене, тропане, дращене, всъщност май ми е трудно да го обясня, но беше особено и неприятно за слушане /като силен вувузел/.Изключих пералнята, а звука продължи още около 2 мин. При повторно включване заработи нормално до края на програмата.
И втори път се появи този звук но при програма "допълнителна обработка", т.е. пак при нормално въртъне на барабана, не при изпомпване. Не посмях да я пусна на центрофуга. И пак звука продължи и след изключване.

Но пък ако викна майстор, може и да не се появи звука / имах такъв подобен проблем с реното, пред майстора беше пушка, а пред мен не искаше да пали/ - та къде да търся проблема. Тази пералня за 16 год. не е показала дефект, отворих капака и отгоре всичко изглежда нормално, ама за мен.

Всичко записи: 3 : Дата на рег-ция: Юни 2010 : Отправено: 22 Юни, 2010 - 23:42:32
ilko iliev

Постоянен участник
От: Добрич
Когато се чува звук
като силен вувузел
продължава ли да пълни вода. Може би клапана не затваря добре.

Всичко записи: 463 : Дата на рег-ция: Дек. 2005 : Отправено: 23 Юни, 2010 - 18:26:57
eliemi

Нов участник

Пералнята е напълнила вода, клапана се е затворил, следва въртене наляво-надясно на барабана, чувам неприятния звук и отивам при нея - барабана не се върти, звук има, изключвам ел. захранване на уреда от щепсела, звука продължава още около 2 минути и спира. След малко включвам пералнята и тя си продължава програмата докрая нормално - става въпрос за програмата плакнене без центрофуга. Същото се случи и при другата програма, т.е. клапана няма отношение. Дано обясних добре.

Всичко записи: 3 : Дата на рег-ция: Юни 2010 : Отправено: 23 Юни, 2010 - 21:47:39
kolyo

Админ

Да не би края на маркуча за мръсната вода да е ниско и водата да изтича.
Или да е шума от вряща вода(нагревателя)

Всичко записи: 11494 : Дата на рег-ция: Дек. 2005 : Отправено: 23 Юни, 2010 - 21:54:08
eliemi

Нов участник

Не, вода в този момент не е изтичала. И не е от вряща вода, тя плакнеше. А възможно ли е да е проблем с програматора - може ли нещо да се премери, знам ли, или пък ел.двигателя. Днес е късно, но утре я пускам да работи, ако гърми нещо, да гърми.

Всичко записи: 3 : Дата на рег-ция: Юни 2010 : Отправено: 23 Юни, 2010 - 23:05:30
kolyo

Админ

Ако нагревателя е избил на корпус е възможно да "шушне" и след изключване на захранването.

Ако звукът идва от програматора , той трябва да спре веднага след изключване.

Всичко записи: 11494 : Дата на рег-ция: Дек. 2005 : Отправено: 23 Юни, 2010 - 23:21:13
Todor Todorov

Постоянен участник
От: Шумен

eliemi , що не извикаш някой техник да ти направи диагностика на пералнята, ами кажи поне от къде си.
Вече трети ден не мога да спя да мисля какъв ще е този проблем с вувузела.

Всичко записи: 420 : Дата на рег-ция: Окт. 2008 : Отправено: 24 Юни, 2010 - 22:29:03
валери томов

Нов участник

Пиша проблемите с мойта пералня перла 05 в тази тема защото мисля че ще е подходеща да получа отговор с които да реша какво да правя .Когато започне от програма В пуска вода но и започва да върти, спира водата, върти ,спира въртенето ,пуска вода, спира водата ,пуска въртене в обратна посока и така надвишава нивото и продължава да пълни.При центруфугиране започва с едно виене докато достигне високи обороти.Когато откача кабелите на мотора всичко е нормално пуска вода почва да нагрява и не надвишава нивото.Какво да правя да свържа кабелите на мотора направо да изолирам пласмасовата клема на самия мотор ,това ще помогне ли или мотора е заминал и да тръгвам направо към технополис.

Всичко записи: 2 : Дата на рег-ция: Авг. 2010 : Отправено: 14 Август, 2010 - 17:55:59

| Нова тема | Изпрати | | Версия за печат |

Форум » Ремонт » Ремонт на перални , съдомиялни и сушилни машини » Пералня Перла 05 - прелива [Страници (3): [1] 2 3 » ]