Списък на форумите Форум
Ремонт на перални , съдомиални и сушилни машини , хладилници , климатици , микровълнови фурни и друга битова техника

Пералня AEG LAVAMAT 400F - ­ пробит казан

Форум » Ремонт » Ремонт на перални , съдомиялни и сушилни машини [Страници (1)]

| Нова тема | Изпрати | | Версия за печат |

arivik

Нов участник

Пералня AEG LAVAMAT 400F - ­ пробит казан

Течът за сега е само леко капене в долната част на казана,малко пред електромотора,над гофрирания шланг от казана към помпата.
Лепенето с термоустойчив металпластик или силикон дава ли добър резултат?
Казанът на тези перални неръждавейка ли е или eмайлиран?

Всичко записи: 17 : Дата на рег-ция: Яну. 2007 : Отправено: 03 Февруари, 2007 - 22:50:54
nebelservice

Постоянен участник
От: София
Емайлиран е.
Най-добър резултат дава разглобяването на казана, заварки на пробитите места и някакво покритие, аз ползвам течна стомана на Bizon за тая цел.

Всичко записи: 455 : Дата на рег-ция: Дек. 2005 : Отправено: 03 Февруари, 2007 - 23:37:19
bobby

Участник
От: Русе

Колегата ти дава най добрия съвет.Всички обработки само от външната страна са отбии номер.
Отвътре ако не е на носеща част го правя с медна ламарина и калай,ако е носещо със заварка.
Много важно е след това добре да покриеш местата където си работил.

Всичко записи: 99 : Дата на рег-ция: Дек. 2005 : Отправено: 04 Февруари, 2007 - 14:53:27
arivik

Нов участник

Казана го запуших с комбинация на метал пластици на Bison i Loctite.Още не съм провел изпитание но се надявам на добър резултат.Металпластикът на Bizon е сух тип водоустойчив,подходящ за поставяне и във водна среда.
Снимка преди :

И след :

Всичко записи: 17 : Дата на рег-ция: Яну. 2007 : Отправено: 11 Февруари, 2007 - 18:30:33
Валентин Алексиев

Нов участник
От: Ихтиман

Приятел направил си го по :Бързата работа .... за майстора.Ръждата отвътре ще напъва много здраво.Да беше взел под внимание съвета на колегата за пълен демонтаж и обработка от вътре---или вероятно си решил да си купеш нова----ше издържи докато идеш до техномаркета и си харесаш някоя по новичка .Ще се радва да грешаааааааааааа,нооооооооооо.Успех

Всичко записи: 48 : Дата на рег-ция: Дек. 2006 : Отправено: 12 Март, 2007 - 22:28:50
vundabar

Нов участник

Трябва ми "книжка - описаниe на програмите" за AEG LAvamat 400 F,
живея под наем и не ми се ще да инвестирам в тежка, трудна за преместване техника

има ли някой книжка - описание на програмите. Струва ми се че всичките "греят" доста. Няма регулатор на градусите ?

Всичко записи: 2 : Дата на рег-ция: Юли 2007 : Отправено: 08 Юли, 2007 - 12:01:29
nebelservice

Постоянен участник
От: София
ползвай 4 програма само

Всичко записи: 455 : Дата на рег-ция: Дек. 2005 : Отправено: 08 Юли, 2007 - 12:03:44
kolyo

Админ
От: Русе

Някой знае ли как се сваля казан на AEG lavamat 400 F ?
atanas_11

Всичко записи: 11424 : Дата на рег-ция: Дек. 2005 : Отправено: 02 Април, 2011 - 12:08:48

| Нова тема | Изпрати | | Версия за печат |

Форум » Ремонт » Ремонт на перални , съдомиялни и сушилни машини » Пералня AEG LAVAMAT 400F - ­ пробит казан [Страници (1)]