Списък на форумите Форум
Ремонт на перални , съдомиални и сушилни машини , хладилници , климатици , микровълнови фурни и друга битова техника

Пералня Conegliano AM600TX

Форум » Ремонт » Ремонт на перални , съдомиялни и сушилни машини [Страници (1)]

| Нова тема | Изпрати | | Версия за печат |
 Барабана не се развърта в режим пране!
Potrebitel

Нов участник

Пералня Conegliano AM600TX - барабана не се развърта в режим пране!
В режим пране барабана не се развърта нито в една посока, а се "мъчи" имам в предвид че само се разлюлява. Пробвах да "помогна" на двигателя с ръка и се получава?!? Явно не стига пусков ток на двигателя! Почистих програматора, но явно не е от там. Тъй като нямам схема то нямам идея за проблема. Може би кондензатора, но незнам в кой режим се използва. Ще съм благодарен за някаква идея и/или схема!

Всичко записи: 3 : Дата на рег-ция: Февр. 2007 : Отправено: 09 Февруари, 2007 - 10:44:37
kolyo

Админ
От: Русе

Може би кондензатора, но не знам в кой режим се използва
Във всички режими се използва.
За да смениш кондензатора не ти трябва схема.

Всичко записи: 11377 : Дата на рег-ция: Дек. 2005 : Отправено: 09 Февруари, 2007 - 11:24:05
Potrebitel

Нов участник

OK след като кондензатора се ползва във всички режими значи остава че проблема е в програматора . Знае ли някой къде се реверсира мотора - от програматора или в релето за време? В режим цетрофуга върти нормално. Някаква идея за проблема ?

Всичко записи: 3 : Дата на рег-ция: Февр. 2007 : Отправено: 09 Февруари, 2007 - 15:21:56
kolyo

Админ

Potrebitel, СМЕНИ КОНДЕНЗАТОРА

Всичко записи: 11377 : Дата на рег-ция: Дек. 2005 : Отправено: 09 Февруари, 2007 - 15:24:52
Potrebitel

Нов участник

Замерих кондензатора и при номинал 16mF бяха останали 8mf . Замених го и сега пералнята си джамбурка нормално .
Подведох се от факта че при предпране въртеше що годе нормално, а при същинско пране увяхва! Предполагам че тогава барабана натежава по-вече и затова не тръгва нормално.
Кольо благодарско. а най-доволна е жената разбира се !!!

Всичко записи: 3 : Дата на рег-ция: Февр. 2007 : Отправено: 12 Февруари, 2007 - 12:23:42
kolyo

Админ

Здравеите,някои знае ли къде мога да намеря брава за пералнв COGNELIANO AM600TX ?
предварително благодаря
маргарита

http://nikelectric.com/index.php?cPath=21_28&sort=2a&filter_id=12

Всичко записи: 11377 : Дата на рег-ция: Дек. 2005 : Отправено: 10 Януари, 2012 - 14:37:36
IVETA

Нов участник

като настроя пералнята на програма 2 налива водата но след това не се мести програмата стои си все така
може би е счупен програматора. каква е цената за нов ?

налива вода, загрява, но ако не преместя аз копчето, така може да си пере и 2 часа пък и повече

Всичко записи: 1 : Дата на рег-ция: Юли 2016 : Отправено: 14 Юли, 2016 - 21:28:09

| Нова тема | Изпрати | | Версия за печат |

Форум » Ремонт » Ремонт на перални , съдомиялни и сушилни машини » Пералня Conegliano AM600TX [Страници (1)]