Списък на форумите Форум
Ремонт на перални , съдомиални и сушилни машини , хладилници , климатици , микровълнови фурни и друга битова техника

Пералня SANG WS 600 ST

Форум » Ремонт » Ремонт на перални , съдомиялни и сушилни машини [Страници (1)]

| Нова тема | Изпрати | | Версия за печат |
 Къде се намира филтъра за мръсната вода ?
limonka

Нов участник

Здравейте ! Интересува ме къде се намира филтъра на тази пералня за мръсната вода.
Поради каква причина може оборотите и при центрофуга да са малко намалени(не говорим за случая с претоварване а в нормални работни условия)

къде бих могъл да намеря схеми на електрониката на пералнята за да я прегледам защото оборотите от скоро почнаха да падат в смисъл ако нормално е на 600 тя върти на около 400 оборота
Предварително благодаря !!!

Всичко записи: 2 : Дата на рег-ция: Февр. 2007 : Отправено: 12 Февруари, 2007 - 19:45:57
kolyo

Админ
От: Русе

Прочети потребителската инструкция - би трябвало филтърът да е долу вляво или вдясно

При асинхронните мотори оборотите падат само при претоварване или при недобре оразмерен кондензатор.
Че тя има ли електроника ?

att-45d0a955f13dasang.jpg

Всичко записи: 11427 : Дата на рег-ция: Дек. 2005 : Отправено: 12 Февруари, 2007 - 19:52:21
vip service

Нов участник
От: Пловдив

ЕЕЕ браво как така прецени че ти работи на 400оборота?
струва ми се че в тази пералня няма да намериш електроника

Всичко записи: 45 : Дата на рег-ция: Апр. 2006 : Отправено: 12 Февруари, 2007 - 21:02:38
ilko iliev

Постоянен участник
От: Добрич
Здравейте ! Интересува ме къде се намира филтъра на тази пералня за мръсната вода.
Махаш долната декоративна маска.Ако не видиш филтър махаш предният панел заедно с люка.Ако се ориентираш къде е помпата сваляш и почистваш.За съжаление повечето от тези модели са без филтър а с помпа монтирана направо на казана!!

УСПЕХ

Всичко записи: 463 : Дата на рег-ция: Дек. 2005 : Отправено: 12 Февруари, 2007 - 21:29:07
wasHandMix

Участник
От: Благоевград

В този модел (WS600ST) няма електроника, за разлика от WS600.

Всичко записи: 57 : Дата на рег-ция: Февр. 2006 : Отправено: 12 Февруари, 2007 - 22:20:19
joroklima

Постоянен участник

Здравейте ! Интересува ме къде се намира филтъра на тази пералня за мръсната вода
Този модел пералня няма филтър. Помпата е директно закрепена на казана отпред.

Всичко записи: 461 : Дата на рег-ция: Дек. 2006 : Отправено: 12 Февруари, 2007 - 22:52:07
limonka

Нов участник

Добре де тогава каква може да е причината да не центруфугира като хората. Наистина върти барабана по-бавно отколкото преди при центруфугиране

Всичко записи: 2 : Дата на рег-ция: Февр. 2007 : Отправено: 13 Февруари, 2007 - 20:10:36
ilko iliev

Постоянен участник
От: Добрич
На пране нормално ли обръща дрехите.
Да не би на центруфуга да приплъзва ремъка?
Капацитета на кондензотора да не е паднал?
Водата да не се източва със забавяне?(т.е. да има някакво запушване)

Всичко записи: 463 : Дата на рег-ция: Дек. 2005 : Отправено: 13 Февруари, 2007 - 21:20:52
cathy

Нов участник

Как оправихте проблема? Аз имам същият модел пералня и същия проблем. Не плакне и не центрофугира добре.

Всичко записи: 1 : Дата на рег-ция: Март 2007 : Отправено: 26 Март, 2007 - 21:16:28
Валентин Алексиев

Нов участник
От: Ихтиман

Колега cathy , при теб твърдо има запушване по системата:казан-филтър-помпа -изливен маркуч.Без пране ,слагаш на изплакване и трябва помпата да изхвърли водата за около минута.Следиш нивото как пада на люка отпред.Има вероятност да не може да изпомпва водата да край и да включи центрофуга с вода плюс тази която се отцежда допълнително при включване на същата.В такъв случай няма да пере и изплаква като хората .Успех.

Всичко записи: 48 : Дата на рег-ция: Дек. 2006 : Отправено: 26 Март, 2007 - 22:27:57
nebelservice

Постоянен участник
От: София
Хората искат евтини перални и търговците им ги дават, това долен гофриран маркуч, това филтър сечко си струва пари ей и турците могат да смятат.
Между другото доста трудно се чисти там , като се свали помпата.

Всичко записи: 455 : Дата на рег-ция: Дек. 2005 : Отправено: 26 Март, 2007 - 23:52:20
christ

Нов участник

А каква центрофуга очаквате от 600/об?Полусухи,или?Според мен сте сгрешили марката!

Всичко записи: 12 : Дата на рег-ция: Септ. 2006 : Отправено: 27 Март, 2007 - 22:25:04
kolyo

Админ

пералня SANG 600 ST - изпаднала пружина от уплътнението
На пръв поглед проблема е елементарен - пружината , която е монтирана върху уплътнението разположено между вратата и барабана - изпадна.
Какъв е начина да си я поставя обратно на мястото или трябва да викам техник...Каква е евентуалната цена на подобен ремонт.
Преварително благодаря на всички отговорили!
Georgi Nedelchev

Всичко записи: 11427 : Дата на рег-ция: Дек. 2005 : Отправено: 13 Април, 2009 - 13:56:49
peshobgnz

Нов участник

Моята пералня е WS 1000 и уплътнението и се държи от здрав конец вързан към пружина дълга около 5 см.
При поставянето конеца е по-къс от обиколката на уплътнението за да може пружината да се натегне и така се стяга уплътнението към барабана.
Ако и вашето е така проблема е никакъв. Намирате си по-здрав конец /напр. капронов/ и действате.

Всичко записи: 1 : Дата на рег-ция: Септ. 2009 : Отправено: 23 Септември, 2009 - 18:22:05
kolyo

Админ

Пералня Санг WS 600 ST - тресе след ремонт
преди няколко дена забелязах мокро пред пералнята.поставих един вестник под нея и се оказа,че прокапва.
обадих се на техник,който вчера дойде.беше доста вежлив човека, гледа оттук оттам и каза,че от някакво оплътнение било, намаза го със силикон и каза за днес да я пробвам.
днес я пуснах,наистина не капе, но какво се оказа, тресе се на центруфуга като работи. направо сядам върху нея и ме тресе и мен.
искам да ви кажа, какво прави майстора докато отстаняваше повредата. първо я наклони след като свали горния и задния капак, после махна едно черно дебело желязо , после я изправи и махна предния капак.това видях,а и много не разбирам.майстора после я сглоби и накрая зави и това тежкото желязо и каза,че е готова.
тя наистина е готова,но от 5 г.я имам и никога така не е тресяла мисля,че и съседите ще я чуят.сега ме е страх да не се скъса нещо по нея и да остана съвсем без пералня.
обадих,се пак на този майстор,но той отказа да дойде и каза,че си въобразявам това била нормално.уверявам ви, може да не е кой знае каква марка пералнята ми но така никога не е тресяла.
ще съм ви благодарна,ако ме насочите откъде ще е проблема.
OLGA

Всичко записи: 11427 : Дата на рег-ция: Дек. 2005 : Отправено: 28 Октомври, 2009 - 21:06:15
malkoto_jivotno

Нов участник

Пералня SANG WS 600 ST -термостат
здравейте, имам същата перална машина,
проблема и е че пере на еднаква темп.(90 градуса). След лек преглед зад копчето за градусите установих, че като въртя копчето пластинката, която вкл. и изкл. затоплянето на водата работи,но като е в положение на затопляне има нещо като термостат на кола, което трябва да я избута при достигане на зададената темп.Та този т.н. от мен термостат не изскача за да избута пластината в изкл. положение.
Въпроса ми е: Само от там ли се управлява до кога да топли нагревателя,защото гледам че от "термостатчето" излиза жълт кабел,отиващ някаде надоло към нагревателя, може ли да се смени само термостатчето с друго, като просто срежа и запоя жълтото кабелче или трябва да се сменя цялото копче?
От Казанлък съм,очаквам съветите ви и предварително ви благодаря

целта ми е да не давам пари а да си я оправя сам,мога или не мога да намеря и сменя това термостатче ми е въпроса

Всичко записи: 5 : Дата на рег-ция: Ноем. 2010 : Отправено: 16 Ноември, 2010 - 14:08:20
kolyo

Админ

"това термостатче" можеш да го намериш във всеки фирмен сервиз :
http://www.royal.bg/service/frs.htm
Сервизни бази в гр. КАЗАНЛЪК
Сервиз за бяла техника:
ул."Розова Долина" No:16; тел.: 0431 / 63425;

Всичко записи: 11427 : Дата на рег-ция: Дек. 2005 : Отправено: 16 Ноември, 2010 - 14:41:38
Sashko

Редовен участник
От: Враца

целта ми е да не давам пари а да си я оправя сам, мога или не мога да намеря и сменя това термостатче ми е въпроса
Човече,това е форум на хора, който с това си вадят хляба.

Всичко записи: 207 : Дата на рег-ция: Яну. 2008 : Отправено: 16 Ноември, 2010 - 22:01:23
malkoto_jivotno

Нов участник

ами извинете,не съм разбрал,просто реших че може някой да е имал сащия проблем и да даде съвет.Щом с това си вадите хляба,поне някой може ли да каже ориентировъчна цена за ремонта в сервиз.Благодаря

След кратка консултация в магазина разбрах, че проблема е в така наречен терморегулатор,оказа се че се сменял в комплект с цялото копче за градусите.
След 2-3 проби на подобни терморегулатори се окязя че САНГА са с специялни такива, които са с по-дълга врътка и всички налични по магазините в Казанлък идваха къси, при което се получава следната ситуация-аз въртя, градусите се изменят,но не може да се завърти това което показва на колко градуса съм.
Та порачах си оригинален терморегулатор,1 към 1 с моя, пристигна след около 4-5 дни,прехвърлих само кабелите,сложих си го в барабана и пералнята сега си работи супер. Отново искам да изкажа благодарността си към колегата Кольо,който въпреки че едва ли не си изяде хляба,за разлика от останалите в форума, ми даде информация каде да разпитам.Това е от мен,пък не се знае,може пак да ми потрябва помощ, дописане, чао

Всичко записи: 5 : Дата на рег-ция: Ноем. 2010 : Отправено: 17 Ноември, 2010 - 09:25:58
kolyo

Админ

пералня sang ws 600 - помпа
Пералнята не центрофугира всеки пьт и не изпомпва водата
нели рангелова

Всичко записи: 11427 : Дата на рег-ция: Дек. 2005 : Отправено: 10 Юли, 2015 - 15:07:58
edin ot vas

Редовен участник
От: Ямбол

Здравейте.Някой знаели от къде мога да намеря носача (трилъчката) която държи барабана на пералня SANG WS 600 ST .мн.благодаря

Всичко записи: 145 : Дата на рег-ция: Окт. 2012 : Отправено: 12 Октомври, 2016 - 19:40:54

| Нова тема | Изпрати | | Версия за печат |

Форум » Ремонт » Ремонт на перални , съдомиялни и сушилни машини » Пералня SANG WS 600 ST [Страници (1)]