Списък на форумите Форум
Ремонт на перални , съдомиални и сушилни машини , хладилници , климатици , микровълнови фурни и друга битова техника

Пералня Indesit WG421TP - смяна ­ на лагери

Форум » Ремонт » Ремонт на перални , съдомиялни и сушилни машини [Страници (1)]

| Нова тема | Изпрати | | Версия за печат |
 Как да сваля задния капак на казана ?
mano

Нов участник
От: Русе

Пералня Indesit WG421TP.Не мога да извадя задния капак с лагерното тяло, за да сменя лагерите. Страх ме е да не се спука пластмасовия кожух. Някой ще даде ли съвет, защото за първи път отварям пералня?
А знаете ли колко лагера са - 1 или 2 ?

Всичко записи: 3 : Дата на рег-ция: Февр. 2007 : Отправено: 17 Февруари, 2007 - 18:11:59
kolyo

Админ

Ами гледай :

att-45d731a299a3cG421.gif

Всичко записи: 11378 : Дата на рег-ция: Дек. 2005 : Отправено: 17 Февруари, 2007 - 18:47:30
ilko iliev

Постоянен участник
От: Добрич
Предполагам че си свалил скобата която стяга капака към казана на пералнята.Тогава ако се огледаш по ръба на капака ще видиш на 120 градуса разположени щипки.Първата е най-отгоре.Те са като малки прорезчета на капака.Леко ги надигаш с отверка като същевременно дърпаш капака навън.

УСПЕХ

Всичко записи: 463 : Дата на рег-ция: Дек. 2005 : Отправено: 17 Февруари, 2007 - 19:24:53
mano

Нов участник

Не излиза, направо ще ме побърка тоя капак. Видях ги щипките и се мъчих около час да ги извадя, но не излизат.Почуках капака, ако е залепнало гуменото уплътнение да се отлепи, но пак не става. Дали да не се помъча първо да избия лагера навътре и тогава да извадя капака?

Всичко записи: 3 : Дата на рег-ция: Февр. 2007 : Отправено: 17 Февруари, 2007 - 19:29:18
nebelservice

Постоянен участник
От: София
Не го прави. Послушай колегата и извади щипките , пералнята има 2 лагера и всеки от тях излиза навън не на вътре.

Всичко записи: 455 : Дата на рег-ция: Дек. 2005 : Отправено: 17 Февруари, 2007 - 20:20:53
mano

Нов участник

Благодаря за съветите . оправих я, сега работи много тихо.
Смених и пусковия кондензатор на ел. двигателя

Всичко записи: 3 : Дата на рег-ция: Февр. 2007 : Отправено: 23 Февруари, 2007 - 18:21:34
kolyo

Админ

Пералня Индезит WN 421 WS - Смяна лагери
Здравейте! Пералнята е на повече от 12 години. Досега не е ремонтирана.
От 1 седмица звука при центрофугиране се промени и днес взех да се пробвам да я разглобя. Отворих задния капак, капака отгоре и развих скобата на задния капак на казана. Извадих назад целия барабан, заедно с нагревателя. Махнах колелото за ремъка , след това капака и стигнах до положението на снимката.
Въпросът ми е как се сменят лагерите оттук? Предполагам трябва някаква специална скоба, с която аз не разполагам.
Какви точно лагери са за тази стара пералня и евентуално някой извършва ли подобна смяна на лагери, желателно е да е в Младост.ekolev

att-4d73766e8190d421.jpg

Всичко записи: 11378 : Дата на рег-ция: Дек. 2005 : Отправено: 06 Март, 2011 - 13:48:32
Zdravkicha

Супер участник
От: Варна

С почукване ако не става или с WD 40 най-добре с обикновенна скоба за вадене на лагери но внимавай да не потрошиш лагерното тяло. Лагерите са в него и семерингата задължително се сменя. А за номерата на лагерите...ми те са си пред теб, ти си стигнал до тях а питаш. Забърши ги малко с един парцал от ръждата и боклуците и ще ги видиш

Всичко записи: 607 : Дата на рег-ция: Март 2010 : Отправено: 06 Март, 2011 - 16:18:06
ekolev

Нов участник

Извадих тялото, като сложих една плоча от ламинирам паркет отгоре на оста, пробих дупки точно над дупките на болтовете, вкарах на кръст 2 дълги болта и започнах леко и равномерно да навивам, докато се изниза лагерното тяло. Сега положението е следното
На горния лагер пише USSR 80203AC17 - не можах да намеря в интернет информация за подобен. Сигурно има заместител с други инициали.

На част от семеринга, която успях да запазя пише 47-25-10 - нея я намерих. пише че е двойна.
За другия лагер все още не съм стигнал до него, че семеринга не иска да излезе - къса се и кофти.

Какви лагери и семеринг бихте препоръчали, за да не се налага след година пак да сменям?

att-4d73afa737004421_.jpg

Всичко записи: 6 : Дата на рег-ция: Март 2011 : Отправено: 06 Март, 2011 - 17:14:09
Zdravkicha

Супер участник

За семерингата - по тези цифри ще си търсиш. Това са и данните. Лагери аз предпочитам SKF. Хубави са. А другия лагер заедно със семерингата излиза най-лесно. Обърни лагерното тяло със семерингата надолу, подложи 2 дървени трупчета например така че да не ляга семерингата върху тях и от другата страна с меко желязо и с чука трябва да излезе лесно. Обаче за новите лагери после е добре да имаш дорник. Например тръба която е мааалко по малка от външната черупка на съответния лагер. Внимавай да не удариш сепаратора когато ги набиваш. После всичко по обратния ред. Почиствай хубаво повърхностите за гарнитурите. Можеш да използваш лепило "МОМЕНТ" или "ПРОМА" за уплътнението на казана.

Всичко записи: 607 : Дата на рег-ция: Март 2010 : Отправено: 06 Март, 2011 - 17:32:46
Vialex

Super Member
От: Стара Загора

На горния лагер пише USSR 80203AC17 - не можах да намеря в интернет информация за подобен. Сигурно има заместител с други инициали.
другия е 204. За пералня с центрофуга на 400 оборота почти няма значение какви лагери ще сложиш. Може да са китайски за по лев-два, стига да не ромолят още в магазина. Вземи български или чешки. По-важно е семеринга да е качествен. От него не прави "икономия". Намажи с грес пружината му. Сложи грес и между двата ръба, лягащи на бронзовата втулка. А нея почисти хубаво с телена четка и после с фина шкурка.
Спомних си един стар лозунг: Икономията води до мизерия.
п.п. Можело е изобщо да не отделяш лагерното тяло от капака. За следващата ти пералня ще знаеш и ще ти е по-лесно. Успех и внимавай да не сложиш семеринга с пружината към барабана.

Всичко записи: 1116 : Дата на рег-ция: Авг. 2006 : Отправено: 06 Март, 2011 - 17:35:31
ekolev

Нов участник

Благодаря на всички за ценната информация. Свалих внимателно лагерите без поражения по гнездата. Сега съм накиснал тялото и ще почистя всичко добре с водна шкурка. Дано имам късмет утре да намеря необходимите части и да се опитам да сглобя пералнята.
Свалих умишлено тялото от капака, защото на единия от болтовете имаше следи от теч, което означава, че най-вероятно гарнигурата е пропуснала.
М/у другото учуден съм в какво добро състояние са уплътненията и барабана след 15 годишна ескплоатация. Явно тогава нещата са се сглабяли много качествено. Италианско производство.

Всичко записи: 6 : Дата на рег-ция: Март 2011 : Отправено: 06 Март, 2011 - 21:23:37
ekolev

Нов участник

Взех лагери SKF, набих ги внимателно, сглобих всичко. Смених и гарнитурата, като сложих от двете страни червен високо температурен силикон и всички стана добре. Почти не се чува, че работи. Дотук добре.
Обаче се появи друг проблем. Бях извадил термостата и сега като го сложих и тръгна да се пълни, протече от уплътнението му. Свалих го отново, не е нарушено гуменото уплътннение, вкарвам добре ламарината в улеите му, завъртам го да стегне, но отново си тече. Какъв може да е проблема?! Дали е бил залепен с нещо и аз като съм го свалил съм го отлепил или вече трябва да се сменя. Ако е бил залепен, с какво да го залепя?

Всичко записи: 6 : Дата на рег-ция: Март 2011 : Отправено: 13 Март, 2011 - 16:01:25
Zdravkicha

Супер участник

Махаш го и подсушаваш много добре, купуваш си лепило "момент" (може и със силикона който имаш) и го лепиш. Обаче изчакай поне 1 час преди да я пълниш пак с вода.

Всичко записи: 607 : Дата на рег-ция: Март 2010 : Отправено: 13 Март, 2011 - 16:26:00
ekolev

Нов участник

Уплътнението на термостата го направих перфектно. Обаче следващ проблем. Уплътнението на задния капак на казана. 5 пъти го разглабях, мазах с вазелин, грес, за да не се прещипва, стягах и тече ли тече. Днес ще ходя да търся ново гумено уплътнение, защото взех да се съмнявам в старото, въпреки че гумата изглежда еластична.

Всичко записи: 6 : Дата на рег-ция: Март 2011 : Отправено: 15 Март, 2011 - 10:07:14
Zdravkicha

Супер участник

За да стане добре и да не тече от там трябва много добре да са почистени лицата, уплътнението разбира се е най-добре да се смени но и новото преди да се сложи аз лично го мажа с лепило "момент" и до сега проблем не съм имал. За да ти е по удобно сложи пералнята да легне по лице( на предната страна-с капака на казана нагоре) и лепиш. Така няма да ти се измества капака и ще можеш по-добре да го центрираш. И изчакай поне 1-2 часа да дръпне малко лепилото.

Всичко записи: 607 : Дата на рег-ция: Март 2010 : Отправено: 15 Март, 2011 - 11:52:42
NIKO0756

Нов участник

МОЯТА ПЕРАЛНЯ ИНДЕЗИТ 421В НЕ ИСКА НИЩО ДА ПРАВИ!!!
СТАРА Е И МИ Е ПОДАРЪК ОТ ЗЕТЯ!!!ДНЕС РЕШИХ ДА Я МОНТИРАМ И ЯДЕЦ!!!НЕ ПРАВИ НИЩО!!!!
МОЖЕ ЛИ ПРОБЛЕМА ДА Е В КЛЮЧА СТАРТ,СТОП! ИСКАМ ДА ВИДЯ КАК СЕ ВРЪЗВА ЗАХРАНВАНЕТО!!!
А, МОЖЕ БИ ПРОБЛЕМА Е В КЛЮЧА ЗА ЗАТВАРЯНЕ НА ВРАТАТА!!! КАЖЕТЕ КАКВО ДА ПРАВЯ????
КАК ДА ЗАКАЧА НОВИЯ КЛЮЧ ЗА ВКЛЮЧВАНЕ И ИЗКЛЮЧВАНЕ НА ПЕРАЛНЯ ИНДЕЗИТ 421В
ТЪРСЯ СХЕМА НА СВЪРЗВАНЕ

Всичко записи: 1 : Дата на рег-ция: Апр. 2015 : Отправено: 27 Април, 2015 - 20:01:15
kolyo

Админ

http://elektrotanya.com/indesit_wg-421_tr.pdf/download.html

Всичко записи: 11378 : Дата на рег-ция: Дек. 2005 : Отправено: 27 Април, 2015 - 20:33:58

| Нова тема | Изпрати | | Версия за печат |

Форум » Ремонт » Ремонт на перални , съдомиялни и сушилни машини » Пералня Indesit WG421TP - смяна ­ на лагери [Страници (1)]