Списък на форумите Форум
Ремонт на перални , съдомиални и сушилни машини , хладилници , климатици , микровълнови фурни и друга битова техника

Пералня Whirlpool AWM 248 - ­ програматор EC4477

Форум » Ремонт » Ремонт на перални , съдомиялни и сушилни машини [Страници (1)]

| Нова тема | Изпрати | | Версия за печат |
 повреден програматор
Koci

Нов участник
От: София

Здравейте,
Преди няколко месеца за втори път се повреди програматора за Whirlpool AWM 248-800. Така казаха от сервиза на Whirlpool и тестваха с нов.
Проблема е че веднъж дадох 200 лв. за нов и повторна инвесттиция ( от 200 лв) в рамките на година и половина ми се виждат много.
Искам да попитам отремотират ли някаде в София този вид програматори, надежно ли е, и има ли смисъл подобна стъпка.
програматора е EC4477

Всичко записи: 4 : Дата на рег-ция: Февр. 2007 : Отправено: 20 Февруари, 2007 - 10:52:18
kolyo

Админ
От: Русе

Щом е изгорял два пъти, значи проблема не е в програматора.
Първо трябва да се отстрани причината за повредата, и тогава да се заменя програматора.
Пък и май по добре ще да си търсиш нова пералня отколкто да влагаш пари в тази.

Всичко записи: 11423 : Дата на рег-ция: Дек. 2005 : Отправено: 20 Февруари, 2007 - 19:31:10
Koci

Нов участник

Проблема е че, той не е изгорял, но пропуска центрофуги и цели програми, не спира на края на дадена програма а започва следваща и т.н.
Трябва наколко пъти да връщам програмата докато "захапе" и продължи да центрогугира
Техника от Whirpool тества с нов и всичко бе ОК. Така бе и с първия програматор (преди да го заменят) и сега го имам за резервни части.
Стана ми много странно че два пъти се проявява един и същи дефект, нормално ли е за този модел!
Благодаря предварително за оказаното съдействие!

Всичко записи: 4 : Дата на рег-ция: Февр. 2007 : Отправено: 20 Февруари, 2007 - 22:49:16
kolyo

Админ

Може върху програматора да капе вода и прах за пране и да зацапва контактите на селектора.

Всичко записи: 11423 : Дата на рег-ция: Дек. 2005 : Отправено: 20 Февруари, 2007 - 23:12:34
Mitko

Участник
От: Пазарджик

Ако смениш помпата за изхвърляне на водата ще се оправи и програматора.

Всичко записи: 93 : Дата на рег-ция: Дек. 2005 : Отправено: 23 Февруари, 2007 - 09:27:32
Koci

Нов участник

Разглобих програматора както ме посъветва, почистих контакторите и всичко е ОК. благодаря kolyo

все повече се питам за какво са специализираните сервизи! Ами те директно ти казват купи си нова част ( особенно ако не си в гаранция) и проблема си остава твой!

Всичко записи: 4 : Дата на рег-ция: Февр. 2007 : Отправено: 23 Февруари, 2007 - 10:09:27
kolyo

Админ

Koci, проблемът не е във фирменните сервизи, а в поизводителите - новите изделия са с експлоатационен период 5 до 10 години, така че не се налага да се ремонтират.
Така е в Европата.

Всичко записи: 11423 : Дата на рег-ция: Дек. 2005 : Отправено: 23 Февруари, 2007 - 10:32:43
Koci

Нов участник

Да абсолютно си прав , но конктретно в моя случай щях да изхвърля пералня в много добро състояние, защото никой не сервиза на Whirlpool не ми каза че има вариант проблема да е толкова елементарен и лесно остраним, дори аз им предложих да я изкупят за резервни части- и това отказаха
За това нещо говоря, защото много от хората търсещи съвет в този форум са се сблъслвали с подобни проблеми!

Всичко записи: 4 : Дата на рег-ция: Февр. 2007 : Отправено: 23 Февруари, 2007 - 10:40:28
nebelservice

Постоянен участник
Хей човече, помисли и за хората дето семейства хранят с тоя занаят . При положение че фирмения сервиз може да ти продаде изделия и да спечели от монтажа, което се прави за по-кратко време от колкото да се занимава със нещо което може да стане както в твоя случай, но може и да не стане както доста често - защо да се занимава . Плюс това сега гаранцията си е от тебе, а ако техника се хване да ти рамонтира програматор , който може утре да ти даде пак дефект естествено е да го обвиниш че е некадърник и само ти е взел парите.
Разбира се хората не им се плаща нито за ремонт нито за смяна на части и добре те разбирам, радвай се все пак че си оттървал кожата.
А що се отнася до това да си продадеш пералнята за части - та тя струва по малко от изнасянето и транспорта - няма как. Аз като собственик на сервиз за една такава "услуга" трябва да загубя 2 часа от работното време на двама техници и да им осугуря подходящ автомобил, за да транспортират пералнята, а и на всичко отгоря и да платя на човека. Хич не мислиш за хората дето им е работа това

Всичко записи: 455 : Дата на рег-ция: Дек. 2005 : Отправено: 23 Февруари, 2007 - 15:50:23
Валентин Алексиев

Нов участник
От: Ихтиман

Приятел-познавам сервизни работници на които сервизния час е 40 евро.
Ти сам знаеш колко време ти е отнело ремонта на програматора.При горната тарифа би предпочел да ти сложи нов програматор,вместо да ти го отремонтират.Техниката втора ръка идва в България точно по тези причини.
Ти просто си бил късметлия ,че не си разпилял програматора.Радвай се ,че си се оправил и не плюй по хората ,които с това си вадят хляба .
Успех.

Всичко записи: 48 : Дата на рег-ция: Дек. 2006 : Отправено: 23 Февруари, 2007 - 21:52:12
TU

Нов участник

цифрата 40 евро на час откъде дойде? трудно е да си представя какво ще се ремонтира при такава ставка, цените на техниката постоянно пада
ако някой ми каже 40 евро за ремонт на телевизор който струва 150 лв нов ще се замисля дали да го давам на ремонт вообще, да не говорим че за 1 час ще може само да го отвори почисти и затвори без да търси никаква повреда

Всичко записи: 4 : Дата на рег-ция: Февр. 2007 : Отправено: 25 Февруари, 2007 - 18:26:42
kolyo

Админ

Дето има една приказка "Гладни кокошки просо сънуват"
Пералните се продават за 25 евро на изплащане, цената на микровълновите печки падна под 30 евро...............
.

Всичко записи: 11423 : Дата на рег-ция: Дек. 2005 : Отправено: 25 Февруари, 2007 - 18:56:04
kolyo

Админ

Пералня Whirpool модел AWM ­ 248-800 - Не тръгва
След включване индикатора за вкл. светва но не тръгва .
Блокировката на люка включва , проверен е филтъра на вход вода ,проверен двигател
не идва напрежение на вентила за пълнене на вода.
Къде може да се потърси проблема??
vikiv
На "центрофуга" кво прави ?

Всичко записи: 11423 : Дата на рег-ция: Дек. 2005 : Отправено: 08 Април, 2010 - 10:19:37
vikiv

Участник
От: Стамболийски

Благодаря на Коlyо и всички останали ПРОГРАМАТОР !!!

Всичко записи: 74 : Дата на рег-ция: Дек. 2007 : Отправено: 12 Април, 2010 - 14:42:53
ilkonick

Нов участник
От: Видин

Здравейте. Пералнята ми е whirpool AWT 2288/3 .Като я пусна тръгва пълни с вода пере малко и спира ,трябва да врътна малко програматора -изпомпва.Центрофугата тръгва за момент и спира ,а когато е празна си центрофугира.Двигателя е с четки, те са добре не са износени много.
Може ли проблема да е от кондензатора?
Благодаря Ви.

Всичко записи: 1 : Дата на рег-ция: Авг. 2010 : Отправено: 06 Август, 2010 - 11:47:55
MI2

Нов участник
От: Бургас

Привет на всички. Отдавна не бях влизал.
Днес си изгорих програматора на AWM248-800 по най-идиотски начин. Без да искам го намокрих и изпуши. Извадих го - има една клема нагоряла, между SC и S1. Така нагоря, че не се чете надписа, платката се проби и не знам кое да свържа към прегорялата клема, за да проверя дали е жива.
Дали някой не знае как са вървели пистите там, за да ги възстановя?
Не ми е сега момента да купувам нова пералня

att-4d7b0df60386e4477.jpg

Всичко записи: 13 : Дата на рег-ция: Яну. 2007 : Отправено: 12 Март, 2011 - 00:03:04
kolyo

Админ

Не са ли :
SC - извод А12 на програматора
S2 - извод А11 на програматора
S1 - реверс от реле KL1

Всичко записи: 11423 : Дата на рег-ция: Дек. 2005 : Отправено: 12 Март, 2011 - 08:14:34
MI2

Нов участник
От: Бургас

Мисля, че е точно така. Възстанових жиците тази сутрин, обаче не тръгва.
Чудя се, голямата спойка, в която влизат едни два моста от другата страна, дали не трябва да има връзка с S2?

Всичко записи: 13 : Дата на рег-ция: Яну. 2007 : Отправено: 12 Март, 2011 - 11:24:45
kolyo

Админ

Пералня Whirpool AWM 248-800 - спира
Здравейте колеги.Пералня Whirpool AWM 248-800, взема вода завьрта на ляво на дясно няколко пьти и спира.
Мерих нагревателя не прекьснал не е избил на корпус.
Смених ниворегулатора сьщата работа.Помпата сьщо е добре.
Някакьв сьвет кьде може да е проблема.Благодаря предварително.
rtotov
На "центрофуга" кво прави ?

Всичко записи: 11423 : Дата на рег-ция: Дек. 2005 : Отправено: 05 Юли, 2011 - 20:36:03
Vialex

Super Member
От: Стара Загора

виж това http://www.service-ruse.eu/forum/topic.php?forum=1&topic=1247&start=1#1271052382

Всичко записи: 1116 : Дата на рег-ция: Авг. 2006 : Отправено: 06 Юли, 2011 - 08:28:25
rtotov

Нов участник

На центрофуга трьгва ,след това вдига обороти но не максимални за няколко секунди и спира.От тук нататьк все едно че е свьршила програмата.

Всичко записи: 12 : Дата на рег-ция: Юли 2011 : Отправено: 06 Юли, 2011 - 15:39:21

| Нова тема | Изпрати | | Версия за печат |

Форум » Ремонт » Ремонт на перални , съдомиялни и сушилни машини » Пералня Whirlpool AWM 248 - ­ програматор EC4477 [Страници (1)]