Списък на форумите Форум
Ремонт на перални , съдомиални и сушилни машини , хладилници , климатици , микровълнови фурни и друга битова техника

Пералня Beko WML 15105 E

Форум » Ремонт » Ремонт на перални , съдомиялни и сушилни машини [Страници (1)]

| Нова тема | Изпрати | | Версия за печат |

vl.kostov

Нов участник

Колеги, моля за акъл. Имам едно Beko WML 15105 E, което се държи като, че си е затрило "акъла" ама частично. Приема всички команди, всички диоди светват и гаснат адекватно на случващото се.
Обаче:
На каквато и програма да го пусна, пълни вода, след това прави няколко завъртания през няколко минути, изпомпва водата и светва лампата за край.
Идиотско! Изглежда като да е управлението ама от къде да взема за проба...
Предварително благодаря на всички.

Всичко записи: 9 : Дата на рег-ция: Ноем. 2013 : Отправено: 18 Ноември, 2013 - 17:18:25
bms

Участник
От: софия

нагревател

Всичко записи: 95 : Дата на рег-ция: Дек. 2011 : Отправено: 18 Ноември, 2013 - 20:21:35
vl.kostov

Нов участник

Проблема е установен Счупен магнит на тахометъра.... Сега остава само да реша този проблем....

Колеги помагайте! Не успявам да открия магнит за тахото на Беко-то.
Мотора е 2818470100 на Arcelik. Виждам такива в нета както и някой от АЕГ който изглеждат със същия датчик.
Моля и за съвет, ако намеря как да го сваля без да го счупя.
Предварително благодаря.

Проблема е в счупен магнит на датчика, бобинката си е ОК.
Трябва ми този цилиндричен магнит с месингова втулка който се монтира на ротора на мотора.
В роял имат бобинката.
Благодаря за съветите.

Всичко записи: 9 : Дата на рег-ция: Ноем. 2013 : Отправено: 21 Ноември, 2013 - 09:49:54
hishnika

Постоянен участник
От: Казанлък

не можеш ли да го залепиш аз съм ги лепил с моментно лепило и няма проблеми

Всичко записи: 295 : Дата на рег-ция: Май 2008 : Отправено: 22 Ноември, 2013 - 22:46:40
edin ot vas

Редовен участник
От: Ямбол

В София има сервиз за ел.мотори,там имат магнити.20 лв.е с поставянето.

Всичко записи: 146 : Дата на рег-ция: Окт. 2012 : Отправено: 23 Ноември, 2013 - 12:45:03
vl.kostov

Нов участник

Воала! Патилото си е патило. Много благодаря за съвета, не се бях сетил....
Залепих го и е пушка...
Много благодаря за помоща на всички.

Всичко записи: 9 : Дата на рег-ция: Ноем. 2013 : Отправено: 23 Ноември, 2013 - 16:13:07
valentin nikov

Редовен участник

Пералня BEKO WML15105 E - Центрофуга
Пералнята си стартира нормално, но когато изпомпи и трябва да пусне центрофугата само развърта бавно и така до безкрай, без да даде грешка.
Когато я пусна само на центрофуга, пак така само развърта бавно.

Пробвах с обърнат щепсел, но не става
развърта и някак на импулси го прави и след минута спира развърта веднъж и пак опит да вдигне оборотите и отново си получава като на импулси и това се повтаря до безкрай.

Всичко записи: 197 : Дата на рег-ция: Окт. 2008 : Отправено: 23 Декември, 2017 - 09:41:39
angeldqvol

Постоянен участник
От: Гр. Суворово, Варнен ...

Магнита закрепен ли е добре на оста на мотора?

Всичко записи: 299 : Дата на рег-ция: Апр. 2006 : Отправено: 23 Декември, 2017 - 10:02:49
valentin nikov

Редовен участник

Магнита е проверен,ако той не е добре то и на пране ще има проблем а там всичко си е добре.

Всичко записи: 197 : Дата на рег-ция: Окт. 2008 : Отправено: 23 Декември, 2017 - 10:28:33
Valio

Постоянен участник
От: Варна

Провери как стоят нещата с ново регулатора,както и за запушвания...

Всичко записи: 304 : Дата на рег-ция: Февр. 2007 : Отправено: 25 Декември, 2017 - 08:34:06

| Нова тема | Изпрати | | Версия за печат |

Форум » Ремонт » Ремонт на перални , съдомиялни и сушилни машини » Пералня Beko WML 15105 E [Страници (1)]