Списък на форумите Форум
Ремонт на перални , съдомиални и сушилни машини , хладилници , климатици , микровълнови фурни и друга битова техника

Пералня MIELE W718

Форум » Ремонт » Ремонт на перални , съдомиялни и сушилни машини [Страници (1)]

| Нова тема | Изпрати | | Версия за печат |
 търся дъмп
velev_tr

Нов участник

Пералня MIELE W718 , платката е MIELE EDPW001/2/3 170190
T. Nr 2995250

Пералнята не прави нищо , забива шина данни на паметта
съмнение за памет, не съм я пробвал без ЕЕПРОМ

чипа е 9306 на National Semiconductor и не реагира и на програматор PonyProg2000

Всичко записи: 6 : Дата на рег-ция: Февр. 2007 : Отправено: 26 Февруари, 2007 - 17:03:01
christ

Нов участник

Пробвай да сложиш същата, но празна,или пусни снимка на платката тук,може и да помогнем!

Всичко записи: 12 : Дата на рег-ция: Септ. 2006 : Отправено: 27 Февруари, 2007 - 19:14:47
kolyo

Админ
От: Русе

http://www.alldatasheet.com/datasheet-pdf/pdf/9292/NSC/NMC9306M8.html
Ами смени чипа, щом не се чете.

att-45e58b59b8a4b_002.jpg

Всичко записи: 11423 : Дата на рег-ция: Дек. 2005 : Отправено: 28 Февруари, 2007 - 16:00:22
kolyo

Админ

Пералня MIELE-W718 Еднакви ­ обороти на центруфугата при ­ различните положения на ­ позиционера
Пералнята переше по над 2часа на всички програми беше изгорял нагревател,след смяната всичко си доиде на мястото заработи нормално но ми се струва че на колкото и оборота да настроя от 800-1400 центрофугата оборотите са едни и същи центруфугира но дрехите не са така сухи в сравнение с друга пералня със същите обороти на центруфуга
kikir

Всичко записи: 11423 : Дата на рег-ция: Дек. 2005 : Отправено: 04 Февруари, 2012 - 16:00:47
kolyo

Админ

miele novotronic w718 - не тръгва мотора
здравейте колеги,мотора не тръгва,чува се реле да цъка но мотора не тръгва предполагам на никоя функция,защото я пуснах като си лягам,на сутринта дрехите бяха напълно мокри,направих опит отначало,но не тръгна,пълни и всичко друго но не завърта мотора.Още не съм я разглобил,защото се оказа,че спирателния кран не държи и не мога да я извадя без да развия маркуча,а сега са празници и не ми се рискува при толкова затворени магазини и т.н.Говоря за моята лична,по-принцип не разбирам от перални,но съм сигурен,че с малко помощ ще се справя,предполагам,че са четки или скъсан(изваден) кабел,защото не е гърмяла да събори предпазител...
Основният ми въпрос е има ли нещо по–специално което трябва да знам според вас преди да започна?
psc_ivan_carski
Можеш да прозвъниш намотките на мотора от куплунга на платката :
http://elektrotanya.com/miele_w713_715_718_738.zip/download.html

att-54a1c6fef13b0718.gif

Всичко записи: 11423 : Дата на рег-ция: Дек. 2005 : Отправено: 29 Декември, 2014 - 22:51:57
psc_ivan_carski

Редовен участник

Замерих мотора,даде 15ома,но едната четка ми се струва напълно свършила,ще потърся да ги сменя и ще пиша дали е от тях.някой знае ли ориентировъчно колко струват?

смених четките и заработи,но като дойде време за цинтрофужене не заработва върви само помпата но мотора не.Помагайте колеги,какво може да е?Огледах платката,няма нищо видимо изгоряло,до мотора не отиват просто фаза и нула има доста клеми,отворих пластмасите които са като капак,всяка клема отива на някъде,една отива до резистор който чрез затягането на пластмасите опира на корпус,има два кондензатора по същия начин,отбелязвам отново че не ми е това специалност за да не ми се смеете...

Проблема е отстранен,оказа се,че новата четка е заяла, но точно в момента когато трябваше да цинтрофужи,
оправих я и всичко си заработи, благодаря на отзовалите се!

Всичко записи: 228 : Дата на рег-ция: Дек. 2008 : Отправено: 03 Януари, 2015 - 18:54:23

| Нова тема | Изпрати | | Версия за печат |

Форум » Ремонт » Ремонт на перални , съдомиялни и сушилни машини » Пералня MIELE W718 [Страници (1)]