Списък на форумите Форум
Ремонт на перални , съдомиални и сушилни машини , хладилници , климатици , микровълнови фурни и друга битова техника

Пералня WHIRPOOL AWM 8122 - ­ платка

Форум » Ремонт » Ремонт на перални , съдомиялни и сушилни машини [Страници (1)]

| Нова тема | Изпрати | | Версия за печат |

montanqreca

Участник
От: Монтана

Пералнята е WIRLPOOL AWM 8122-6K .
Платка INVENSYS /1/ /475050/AD/AE/AF
Програматора е EIDSC 11 7035C
При първата дефектация пералната препълваше с вода. След подмяна на високоомните резистори във веригата на ниворег. заработи без забележки.
След кратка експлоатация от клиента ми я върнаха като рекламация но със по сериозен проблем:
Късо във ключалката,изгорели пътечки,захранването не работи.
След смяна на VIPer-a и други ел. в захр.схема напреженията се въстановиха но при свързване на платката със дисплеите към основната платка 5-те волта клякат до 3V . Резисторите R1, R20 бяха силно опушени и съм ги заменил по подразбиране.
Какви са техните деиствителни стойности.
При първия ремонт свалих дъмпа от все още работещата пералня>>>>>>>>>>>>>
Изтегли файл: AWM_8122_6_sense_34c02.e2p
Изтеглен пъти: 697

Всичко записи: 52 : Дата на рег-ция: Яну. 2007 : Отправено: 04 Март, 2007 - 10:37:31
Гост

ОТСТРАНЕН

Стойностите на резисторите са :
R1 -100 Om
R20-39 Om

Отправено: 04 Март, 2007 - 15:13:12
kolyo

Админ
От: Русе

Май ще му трябва и дисплей

Всичко записи: 11379 : Дата на рег-ция: Дек. 2005 : Отправено: 04 Март, 2007 - 15:15:53
kolyo

Админ

Пералня WHIRLPOOL AWM 8122-6k
Zdravo kolege majstori. Imam problem sa pomenutom masinom
ukljucuje pumpu za izbacivanje vode 2-3 minuta nakon ukljucenja i iza toga upali led wasseraus sa leve strane u gornjem uglu i onda stane.........dali je potrebno resetovati masinu i kako ili je nesto drugo u pitanju.....naizgled sve je ok....neki predlog sta pogledati......... ?
hvala....pozdrav
deletraj

http://elektrotanya.com/whirlpool_delta_awm_8122.pdf/download.html

Всичко записи: 11379 : Дата на рег-ция: Дек. 2005 : Отправено: 02 Март, 2011 - 18:30:01
onkelabg

Нов участник
От: лом

Пералня Whirlpool Awm 8122-6k
Здр, Проблема ми е следния-пералнята,като е пусна дьрпа вода за около 3/5сек и спира да работи.
Започва да мига индикатор-/Tur Frie/-нещо за врата,така поне намерих инфо де. Но вратата е затворена-явно има нещо друго или трябва да се нулура с някой бутон.
Моля за вашето мнение

Взех е от майстор-за смяна на нагревател и лагери-човека каза че ще провери и ел.мотора.
И днес решихме да е пробаме ама уви не трьгва-чува се за момент мотора да вклю-дьрпа вода 5сек и спира.
Горе в дясно започва да мига/Tur Frie/-за какво

Отново имам сьшия проблем. Светка/мига/ непрекьснато лампата за Незатворена врата.
Каква може да е причината за това..че ми писна ..и от майстори

Всичко записи: 11 : Дата на рег-ция: Ноем. 2012 : Отправено: 26 Януари, 2014 - 18:22:21
upsarin

Участник
От: Бургас

Четките на мотора , провери ли?

Всичко записи: 92 : Дата на рег-ция: Апр. 2009 : Отправено: 21 Ноември, 2014 - 10:11:24
onkelabg

Нов участник

не сьм пипал нищо. Просто изведньж се получи това. Не сьм много на ти с тея работи ,но с ваша помощ-мога и да се справя някьк си де.
Значи дьрпа за около 3/4сек. вода и спира,ЗАПОЧВА ДА МИГА.
Давам на изпомпване и си е изхвьрля.
Значи и от четките може да е причината, такали да разбиам.
Поздрави

Току що-свалих мотора и извадих четките....има повече от половин прьст /дьлжина/
Явно др е причината, щом си има четки.

Всичко записи: 11 : Дата на рег-ция: Ноем. 2012 : Отправено: 21 Ноември, 2014 - 10:25:24
боби 66

Редовен участник
От: гр. Сопот

Ттоку що-свалих мотора и извадих четките....има повече от половин прьст /дьлжина/
Дължината се мери в МИЛИМЕТРИ а не в пръсти.
Явно др е причината, щом си има четки.
По моите пръсти четките са за смяна.

Всичко записи: 220 : Дата на рег-ция: Окт. 2009 : Отправено: 21 Ноември, 2014 - 12:46:40
onkelabg

Нов участник

Явно не се изразих правилно
като ги извадих имаха дьлжина около 2см,може и повечко,допираха се сьвсем нормално.
Затова заключих ,че са добре и се насочих кьм др.проблем

WIRLPOOL AWM 8122-6K -Мига диода ­ за незатворена врата
Да спомена за развитието на проблема с мигането на диода за незатворена врата
.След вьпросите , и мненията в форума зададени от мен не получих, отговор за решение/публикуван/, от Хора сбльскали се с тази авария.
Аз ще споделя с фото и описание,за да се види нагледно как..и да се недават пари за майстори за еди кво си...
С идеята за времено решение на проблема...не че му пречи да работи и така,но вьв Този случай Люка може да бьде отворен по-всяко време от някого.
Пералнята е по-горния модел,какво сьм направил до сега по-сьвет от КОЛЕГИ/тук/

-четки- Добри
Биметалната ключалка е с букса от 3 пина/3 4 5 в/ има разлики в тях.
И трите сини кабела отиват кьм платката.....Не на всички е така.
След разглабяне на биметалната ключ.- видях,че пинове с напреж/4 5 v/ имат допирна пластина по-между си, а тази третата/3в/ не.
Пробна лампа мост м/у тях ,вкл-пералнята и лампата не светна,ПУСНАХ кратка програма за 2мин и пералнята заработи.
Викам си така ще е..и направих мост с кабел м/у клеми с напреж/4 5 в/ на самата букса.
След това е наденах на ключалката и пуснах да изпера едно пране.
За сега

Ето и малко нагледно фото ,за КОЛЕГИ като мен-Неразбиращи от чудеса....
http://picbg.net/pic.php?u=55089L8lY6&i=783547
http://picbg.net/u/55089/49286/thumbs/783547_fr.jpg
http://picbg.net/pic.php?u=55089L8lY6&i=783548
http://picbg.net/u/55089/49286/thumbs/783548_fr.jpg
http://picbg.net/pic.php?u=55089L8lY6&i=783549
http://picbg.net/u/55089/49286/thumbs/783549_fr.jpg

Дано сьм помогнал на някой...с мойте действия до тук.Нали затова е ФОРУМ.

Всичко записи: 11 : Дата на рег-ция: Ноем. 2012 : Отправено: 21 Ноември, 2014 - 12:57:15
kolyo

Админ

Перялня Whirlpool AWM 8122 - НЕ СЕ ЗАТВАРЯ ВРАТИЧКАТА
НЕ СЕ ЗАТВАРЯ ВРАТИЧКАТА И СВЕТИ ИНДИКАТОРА НА ЛЮКА може ли да ми помогнете!
fatoshnaz

Всичко записи: 11379 : Дата на рег-ция: Дек. 2005 : Отправено: 16 Април, 2015 - 17:19:54
onkelabg

Нов участник

Пералня- Whirlpool ­ AWM-8122-6k-не изпомпва всеки пьт
Пералнята си работеше и от извесно време, като стигне до програмата за изпомпване и спира, показва грешка/FP/-помпа.
Това го прави когато е пьлна с пране, При празна си дьрпа вода и след това е изпомпва
Продухах всички мьркучи и този за нивомера тьнкия-добре са, даже се чува и в барабана,като го надувам.
Филтьра е чист не се вижда нещо да е заседнало и е почистен.
Другото,което забелязах е че не взима омекотитела
На какво може да се дьлжи това един пьт да изпомпва и с пране и като се стигне до изплакване да спира.

Всичко записи: 11 : Дата на рег-ция: Ноем. 2012 : Отправено: 26 Юни, 2015 - 18:45:34
hishnika

Постоянен участник
От: Казанлък

Смени помпата може да е от нея

Всичко записи: 295 : Дата на рег-ция: Май 2008 : Отправено: 27 Юни, 2015 - 00:08:48
onkelabg

Нов участник

При разглабане на дебелия мьркуч под казана кьм помпата намерих-Пинг-понг и стотинки.
Незнам там ли му е мястото, но като погледнах и др.тема видях сьщото.
Някой да ми каже, за какво е и да си го вьрна ли на място- Проблема с изпомпването на вода си остава.
И ако му е там мястото кьде да се сложи в самия мьркуч или в цедката над него ,че не запомних.
Ето го и нивомера ми..

ПС-току що е разглобих отново за почистване на вьз.резервоар и открих. че 2 сини кабела идващи кьм помпата са скьсани...а от кьде..В самата помпа има една букса на която са 2 кафяви..а тези сините идват от горе така сьдя някьде от платката.
Но не виждам/махнал сьм предния капак/ кьде им е били мястото или снадка по-спомен имаше.

att-55927b10ed3c78122.jpg

Всичко записи: 11 : Дата на рег-ция: Ноем. 2012 : Отправено: 30 Юни, 2015 - 14:00:53
onkelabg

Нов участник

Така да споделя докьде стигнах с моя проблем/WHIRLPOOL AWM 8122 6K/- описан по-нагоре в темата.
Днес ми пристигнаха някой части/2 рька/ и помпата заедно с тях, частите са свалени работещи от Пералня /WHIRLPOOL AWM 6082/- но на прьв поглед и Установено с проба са еднакви.
Разликата в помпата на донора и моята е самата букса за захранването на помпата, моята е малко по-широка от на донора.
Друга разлика е в мощноста на моята пише 34 вата а на донора 30 вата-не мисля да има проблем с това.
Прекьснах/срязах/ кабелите на моята и ги снадих с кабелите на новата помпа, та да ползвам буксата й.
Току що изпрахме едно пране и за сега Работи
Човекьт даже ми прати и платката си..имала е проблем с вьртенето само в една посока..опитал се е да го поправи но..е успял само да разглоби цялата платка на части.
Не знам дали за моята пералня може да се ползват някой
елементи по-платката на донора.

Някой по-запознат нека си каже мнението..и какви номера да погледна и на кое за сравнение.
На моята кутия в която е платката пише-461974480351...това на кое е.
Ето и фото на донорските части- някой да ми каже кое, какво е...

Всичко записи: 11 : Дата на рег-ция: Ноем. 2012 : Отправено: 04 Юли, 2015 - 14:40:13

| Нова тема | Изпрати | | Версия за печат |

Форум » Ремонт » Ремонт на перални , съдомиялни и сушилни машини » Пералня WHIRPOOL AWM 8122 - ­ платка [Страници (1)]