Списък на форумите Форум
Ремонт на перални , съдомиални и сушилни машини , хладилници , климатици , микровълнови фурни и друга битова техника

Пералня INDESIT W93TEX

Форум » Ремонт » Ремонт на перални , съдомиялни и сушилни машини [Страници (1)]

| Нова тема | Изпрати | | Версия за печат |
 не превъртва програмите
vankata_04

Нов участник

Поставям програматора на 3-та програма, пералнята пълни вода, загрява, върти наляво и надясно, отчита зададената температура, нагревателя изключва и пералнята продължава да пере!!!От този момент изпълнява само това, не преминава на други функции?? Проверих моторчето на селектора - здраво е!! Индикатора за включване не мига, свети червено!!!?? Платката е ARISTON FE!!!Моля ви помогнете...........

Всичко записи: 42 : Дата на рег-ция: Ноем. 2006 : Отправено: 08 Март, 2007 - 21:21:19
kolyo

Админ
От: Русе

Нулираш ли пералнята преди всяко пране :
поставяш селектора на кръгче,
включваш захранването и изчакваш светодиода да спре да мига,
изключваш захранването,
завърташ селектора на желаната програма,
включваш захранването.

Всичко записи: 11423 : Дата на рег-ция: Дек. 2005 : Отправено: 08 Март, 2007 - 21:43:28
valentino9799

Участник

това го правя всеки път но като спре пълна.. чакам 1 час да видя ще има ли резултата и ръчно я преключвам

ПЕРАЛНЯ INDESIT W93T - спира
пералнята пълни вода, загрява, върти наляво и надясно, отчита зададената температура, нагревателя изключва и върти и когато до дойде на едно положение с една кофичка с назъбенко не го знам какво е но взима омекотителя пални и спира ...има две положения такива и при двете прави така ...
какво е това чудо...
почистих я основно но няма резултат...включително и програматора...
почистил съм идеално селектора но пак ще го почистя...

вътре има нещо като вълнички от пара назъбенки водоравно
този символ няма го в инструкцията

Всичко записи: 52 : Дата на рег-ция: Септ. 2009 : Отправено: 27 Септември, 2010 - 20:35:15
kolyo

Админ

Ами покажи снимка, да видим къде спира

Всичко записи: 11423 : Дата на рег-ция: Дек. 2005 : Отправено: 28 Септември, 2010 - 11:09:57
kolyo

Админ

Пералня INDESIT W93TEX - смяна на лагери на мотор
Колеги как се вади тоя пластмасовия магнит,гледам че има нещо като нит отпред?
Technician

На струг се разпробива и се прави резба.
Milcho

att-4d3d81f58122193.jpg

Всичко записи: 11423 : Дата на рег-ция: Дек. 2005 : Отправено: 24 Януари, 2011 - 15:41:45
Andik112

Нов участник

Indesit W 93 T (EX) - грешка F03
Здравейте, след подмяна на кръстачката държаща барабана (строшени два лъча) и лагери на въпросната пералня, при включване започва да пълни и и източва едновременно. Кода за грешка е 3 и програматора се върти постоянно (както си трябва).
Нагревателя е проверен около 30 ома без отечка. Термодатчика около 20 килоома и намалява при загряване. Кабелите от датчика до платката ОК. Изпробвана е с ново чипче памет и дъмп от руския сайт еспец (тук намерих тема за същата пералня но без приложен дъмп). Пералнята е зверски експлоатирана последните пет години и не ми се сменя - спечелила е доверие а и всичко по барабана е подменено.
Пропуснах да напиша че опитанме и с изключен нагревател с лампа но не стига до загряване и се държи по същия начин. Под ръка имам приятел електрончик така че приемам съвети във всички направления. Благодаря предварително на отзовалите се.

Замерих напрежението на изводите на датчика за температура 5 v без датчик 2,95v със. За всеки случай се сдобих и с нов нагревател (на стария леко се клатеше извода от към предпазителя) същия филм.
Не ми е първата смяна на лагери, но такива аномалии след механична интервенция не са ми се случвали. Очаквам предложения за други тестове че, трудно вече отбивам атаките на жената за нова

Всичко записи: 2 : Дата на рег-ция: Ноем. 2015 : Отправено: 14 Ноември, 2015 - 17:59:17

| Нова тема | Изпрати | | Версия за печат |

Форум » Ремонт » Ремонт на перални , съдомиялни и сушилни машини » Пералня INDESIT W93TEX [Страници (1)]