Списък на форумите Форум
Ремонт на перални , съдомиални и сушилни машини , хладилници , климатици , микровълнови фурни и друга битова техника

Съдомиална Electrolux ESF 235

Форум » Ремонт » Ремонт на перални , съдомиялни и сушилни машини [Страници (1)]

| Нова тема | Изпрати | | Версия за печат |

Батко

Нов участник
От: Варна

Съдомиална Electrolux esf 235 - Прецакаха се нагревателя и програматора. Нагревателят като че ли има нещо на края си, може би защита? Програматорът не можах да разглобя.
От БГ сервиз са едни тежкари, не можах да разбера цената каква е. Някой има ли представа колко горе-долу е един програматор и евентуално нагревател?
Щото Мидеа, Хайер, Нео и т.н. не ми се купува, а 5 стотака за подобна на сегашната не ме бият в момента.
И схемичка, ако има от някъде...

Всичко записи: 10 : Дата на рег-ция: Окт. 2006 : Отправено: 09 Март, 2007 - 19:10:06
kolyo

Админ
От: Русе

Във Варна търсил ли си :
http://www.ekom-bg.com/index.php?area=contacts

Съжалявам но нямам схема, само взрив :
http://www.service-ruse.eu/forum/topic.php?forum=1&topic=14

att-45f25328f3b20f235.gif

Всичко записи: 11378 : Дата на рег-ция: Дек. 2005 : Отправено: 09 Март, 2007 - 19:33:20
Валентин Алексиев

Нов участник
От: Ихтиман

Това отзад в единият край на нагревателя не е ли температурна защита (при определена температура прекъсва веригата)
Срещал съм подобни-на някой места съм срещал и биметални пластини.
Защо смяташ ,че и програматора е свършил.
На голяма част от миялните програматора може да се разглоби и отремонтира .
Успех.

Всичко записи: 48 : Дата на рег-ция: Дек. 2006 : Отправено: 09 Март, 2007 - 22:46:39
Батко

Нов участник

Там не съм търсил, отивам да проверя дали бачкат днес.
А за програматора - убеден съм, че се сбъгнал, а за разглобяването - извадих му барабана, три реда с пружините и контрата за въртенето, но контактната система е покрита с плочка с изводи за кабел-обувки и тези изводи са "точкувани" към долните. Или поне така ми се видя.

Всичко записи: 10 : Дата на рег-ция: Окт. 2006 : Отправено: 10 Март, 2007 - 08:16:04
Валентин Алексиев

Нов участник
От: Ихтиман

Тогава наздраве и от мен за новата придобивка.Няма да живеем с орлите -я.Дано да и се радваш много.

Всичко записи: 48 : Дата на рег-ция: Дек. 2006 : Отправено: 10 Март, 2007 - 21:26:24
kolyo

Админ

съдомиялна ELECTROLUX ESF 235 - схема
ИМАМ съдомиялна elektolux ESF235 и ми прави следния проблем: при едно затваряне на вратата помпата се включи и не иска да изключва. работи постоянно, независимо от програматора. спира само от контакта като я изключа.
Ако някой моге да ми помогне с ел. схема на тази съдомиятлан ще съм благодарен. мерси предварително.
stoyo
Има вода на дъното и е сработил аквастопа

att-4ecf7ddeac66f235.gif

Всичко записи: 11378 : Дата на рег-ция: Дек. 2005 : Отправено: 25 Ноември, 2011 - 13:30:48
stoyo

Нов участник

Благодаря много! Точно това се оказа. Спести ми куп разправии и загубено време. :bravo:

Всичко записи: 6 : Дата на рег-ция: Дек. 2009 : Отправено: 25 Ноември, 2011 - 15:59:02
kolyo

Админ

Здравейте,на електролукс ESF235 къде се поставя течен препарат и гланц ?
Ако можете да ми помогнете ще съм ви много благодарна.
Хубав ден от мен
Vqra

Всичко записи: 11378 : Дата на рег-ция: Дек. 2005 : Отправено: 07 Септември, 2013 - 09:06:48
anons

Участник

Toва е инструкцията, която kolyo е дал в друга тема.
http://www.electrolux-ui.com:8080/2005/822/901188EN.pdf

Всичко записи: 74 : Дата на рег-ция: Апр. 2012 : Отправено: 08 Септември, 2013 - 13:00:14

| Нова тема | Изпрати | | Версия за печат |

Форум » Ремонт » Ремонт на перални , съдомиялни и сушилни машини » Съдомиална Electrolux ESF 235 [Страници (1)]