Списък на форумите Форум
Ремонт на перални , съдомиални и сушилни машини , хладилници , климатици , микровълнови фурни и друга битова техника

Пералня AEG LAVAMAT 400 F - ­ лагери

Форум » Ремонт » Ремонт на перални , съдомиялни и сушилни машини [Страници (1)]

| Нова тема | Изпрати | | Версия за печат |
 от шест месеца "хърка", но сега започна и да скърца!
staratuhla

Нов участник

Пералня AEG LAVAMAT 400 F - ­ Смяна лагер на барабана...?
Разхлабил съм този болт - т. "1" , за да махна ремъка и да чуя какво скърца, като въртях барабана на ръка.
Оказа се, че скърца там където е лагера - т. "1" от снимка "baraban" (записал съм му звука, но не знам как да го чуете ).

Как да сменя лагера?

Освен трите болта като този т. "1" от "барабан snimka"

има и още 3 болта които държат барабана

Това номер на лагера ли е или на частта от пералнятат т. "4"
Бих искал и съвет относно шума и от към двигателя т. "3" (записал съм му звука, но не знам как да го чуете ).

Помагайте, иначе трябва да пера на ръка няколко месеца!

att-45f2766824917aqo8.jpg

Всичко записи: 3 : Дата на рег-ция: Март 2007 : Отправено: 10 Март, 2007 - 10:54:15
kolyo

Админ
От: Русе

Не намерих взрив схема на този модел, но при AEG-тата обикновенно е така :
Като извадиш трилъчката, ще разбереш какъв е номера на лагера.

att-45f29a7a8edd4400.gif

Всичко записи: 11379 : Дата на рег-ция: Дек. 2005 : Отправено: 10 Март, 2007 - 13:46:02
staratuhla

Нов участник

Благодаря, а трилъчката как се вади само с дърпане ( и как точно става) или по друг начин (моля да го опишете)

Всичко записи: 3 : Дата на рег-ция: Март 2007 : Отправено: 10 Март, 2007 - 14:45:44
nebelservice

Постоянен участник
От: София
След като развиеш гайките ( общо 6 на брой ) които държат лагерното тяло се дърпа, лагерите са : 6203, 6202 и семеринга е 22х40 8 на 11.5 .

За лагерите на мотора ( 2 бр.6203 ) трябва да разглобиш шилдовете и да махнеш ремъчната шайба. Има набит един шифт за които се прави специален дорник 5 мм.

Ако работиш по схемата: първо гледаш, после мислиш и накрая действаш няма как да не се оправиш.

Всичко записи: 455 : Дата на рег-ция: Дек. 2005 : Отправено: 10 Март, 2007 - 15:22:53
Валентин Алексиев

Нов участник
От: Ихтиман

Не е лошо обаче преди да развиеш гайките да свалиш голямата шайба.Това се прави с ръчички.Ако не стане така/предполагам ,че нямаш богат избор от инструменти/завиваш болта на оста максимално ,но не до упор-поне 5 мм луфт.След това с чук и месинг,бронз-чукаш по главата на болта с умерена сила-да освободи шайбата и с ръце я вадиш.Ако нямаш специална скоба -с подръчна не се и опитвай,защото тези шайби пукат лесно ,а после нали се сещаш--------.Понатам колегата ти е дал всичко необходимо .Спазвай особено последното изречение.Не е срамно човек да попита, а да извърши глупост.Можеш-успех.

Всичко записи: 48 : Дата на рег-ция: Дек. 2006 : Отправено: 10 Март, 2007 - 22:15:15
staratuhla

Нов участник

развих всички болтове, но нещо не се справям с изваждането... страхувам се....сега в събота и неделя се ще пробвам пак

Всичко записи: 3 : Дата на рег-ция: Март 2007 : Отправено: 18 Април, 2007 - 11:28:22
nebelservice

Постоянен участник
От: София
за да излезе лагерното тяло трябва да се завърти на ляво и тогава се дърпа

Всичко записи: 455 : Дата на рег-ция: Дек. 2005 : Отправено: 18 Април, 2007 - 14:11:49

| Нова тема | Изпрати | | Версия за печат |

Форум » Ремонт » Ремонт на перални , съдомиялни и сушилни машини » Пералня AEG LAVAMAT 400 F - ­ лагери [Страници (1)]