Списък на форумите Форум
Ремонт на перални , съдомиални и сушилни машини , хладилници , климатици , микровълнови фурни и друга битова техника

Пералня Candy C435T - ниво на ­ водата

Форум » Ремонт » Ремонт на перални , съдомиялни и сушилни машини [Страници (1)]

| Нова тема | Изпрати | | Версия за печат |

TRiD

Нов участник

Здравейте,
Ако може някой да помогне
Струва ми се че пералнята не пере добре и че това се дължи на нивото на водата - ниско ниво. Как да увелича нивото? Мисля че това може да стане с регулиране на един клапан който е до бутоните за управление, но ако може някой да ми подскаже как да направя настройките.
Благодаря ви предварително

Всичко записи: 4 : Дата на рег-ция: Март 2007 : Отправено: 11 Март, 2007 - 14:59:32
kolyo

Админ
От: Русе

А на мен ми се струва, че на тебе само ти се струва че проблема е в нивото на водата, всички нови перални са така.
Като искаш пералнята да пълни повече - купи си ПЕРЛА05
А "клапана" си е чист ниворегулатор(пресостат) :

att-45f40d9d3cf66pres.gif

Всичко записи: 11378 : Дата на рег-ция: Дек. 2005 : Отправено: 11 Март, 2007 - 15:04:48
TRiD

Нов участник

Не знам дали просто ми се струва или съдя по крайния резултат, но все пак ми се иска да вдигна нивото.
Клапанчето е точно това от снимката. Знаеш ли как да го регулирам.

Всичко записи: 4 : Дата на рег-ция: Март 2007 : Отправено: 11 Март, 2007 - 15:55:53
kolyo

Админ

Ами с отверка Но по добре изчакай да дойдат специалистите по настройките.
Аз не знам кое болтче за какво е .

Всичко записи: 11378 : Дата на рег-ция: Дек. 2005 : Отправено: 11 Март, 2007 - 16:01:21
TRiD

Нов участник

Моля те да ги попиташ и да ми драснеш някой ред по въпроса. Благодаря ти

Всичко записи: 4 : Дата на рег-ция: Март 2007 : Отправено: 11 Март, 2007 - 16:37:14
MILEN KOLEV

Редовен участник
От: Бургас

TRiD , не усещаш ли че kolyo те гъделичка.
докаде ти пълни вода че искаш да въртиш болчетата?
тръгнеш ли да ги въртиш ако не си го правил за ВиК-то е добре дошло!защо си мислиш че е от нивото?

Всичко записи: 107 : Дата на рег-ция: Дек. 2006 : Отправено: 11 Март, 2007 - 17:06:51
TRiD

Нов участник

Няма от какво друго да е - ползваме скъп прах, върти като истинска, центрофужи, плакне всичко изглежда да е както трябва, а водата се забелязва в долния край на стъклото. Не ми се свиди вода и ток за затоплянето и.
Изкам крайния резултат да е изпрано пране. Ето защо сметам че е от нивото.
Ако се окаже че не е така - ще пробвам с Бонух

Всичко записи: 4 : Дата на рег-ция: Март 2007 : Отправено: 11 Март, 2007 - 18:01:57
angel51

Нов участник
От: Монтана

TRID , не пипай нивомера, кандито пълни точно така, проблема ти е :
1 - от прахта
2 - от програмата на която переш
3 - от температурата на водата
и куп други неща, но не и от нивото и един съвет повикай СПЕЦИАЛИСТ.

Всичко записи: 20 : Дата на рег-ция: Окт. 2006 : Отправено: 11 Март, 2007 - 19:51:23
zmd

Участник

TRID , това което ти казват колегите е точно така, не барай ниворагулатора.
Ще ти дам др.съвет - пусни пералнята на някоя програма например 60 градуса и ще забележиш в казана колко вода има.
На пране водата е малко но на плакнене нивото е високо.
да не те притеснява факта че пере без вода ..опитай с други препарати или на други програми на пералнята

Всичко записи: 97 : Дата на рег-ция: Февр. 2007 : Отправено: 11 Март, 2007 - 21:04:51
kolyo

Админ

пералня Candy C435T - тапа
Здравейте! Имам пералня Candy C435T на която отзад има една бяла тапа, или аз мисля, че е тапа. Като я пускам да пере, при пълнене на вода от там се чува свистене като че ли и от там преминава вода или въздух?! Тази тапа за какво служи и да я натегна ли? Имам предвид зимата може да е замръзвала и ако е имло там останала студена вода можа де се е надигнала малко и сега като пълни вода се чува леко свистене от там. Да я отвъртя да видя какво има и пак да я натегна или ще тръгне вода от там?

Ето за тази тапа става въпрос. Съсвес леко като че ли се е надигнала, явно е замръзнала през студените дни и сега се чува свистене там като че ли минава вода или въздух. Да пробвам да я отвъртя и да я завъртя по-добре?
mitkoiliev75

att-4f47d67c8e7ee435.jpg

Всичко записи: 11378 : Дата на рег-ция: Дек. 2005 : Отправено: 24 Февруари, 2012 - 20:27:08
Valio

Постоянен участник
От: Варна

Тази тапа май е от шампанско и няма нищо общо с пералнята ,този отвор е отдушник и трябва да е отворен,но някой е решил, че трябва да е запушен,поради това че е излизала пяна от там....
Пяната се дължи на прекаляване с прах.
Та извади я тази тапа и ако не се чуе фъсссс значи шампанското е изветряло...

Всичко записи: 303 : Дата на рег-ция: Февр. 2007 : Отправено: 24 Февруари, 2012 - 22:19:06
mitkoiliev75

Нов участник

Да ти кажа, май си прав. Махнах въпросната тапа и наистина се вижда само една дупка , която освен отдушник не би трябвало да е друго. Благодаря за отговора!

Всичко записи: 11 : Дата на рег-ция: Май 2011 : Отправено: 25 Февруари, 2012 - 17:54:33
gmurkacha

Нов участник

Днес се сблъсках с този модел C 435 t на Канди.
Проблема е че си изпълнява програмите,но като стигне до центрофуга и часовника спира и е до там. Помпата работи, пресостата работи, маркучето на пресостата е здраво и проходимо във всички посоки. Не мога да разбера защо спира часовника на този програматор.
Някой имал ли е такъв проблем и как го е отстранил?
Някакви идей какво да проверя още? Благодаря предварително!

Всичко записи: 3 : Дата на рег-ция: Дек. 2013 : Отправено: 30 Декември, 2013 - 22:41:44
kolyo

Админ

Гледай схемата и мери
http://www.service-ruse.eu/forum/topic.php?forum=5&topic=11

Всичко записи: 11378 : Дата на рег-ция: Дек. 2005 : Отправено: 31 Декември, 2013 - 00:14:18
gmurkacha

Нов участник

Благодаря за схемата ама съм доста зле с разчитането на схеми.Сега тепърва се уча!Самата схема я схващам но символите не са ми ясни всичките.

Всичко записи: 3 : Дата на рег-ция: Дек. 2013 : Отправено: 31 Декември, 2013 - 12:04:23

| Нова тема | Изпрати | | Версия за печат |

Форум » Ремонт » Ремонт на перални , съдомиялни и сушилни машини » Пералня Candy C435T - ниво на ­ водата [Страници (1)]