Списък на форумите Форум
Ремонт на перални , съдомиални и сушилни машини , хладилници , климатици , микровълнови фурни и друга битова техника

Пералня SILTAL SLS 40 Z - помпа

Форум » Ремонт » Ремонт на перални , съдомиялни и сушилни машини [Страници (1)]

| Нова тема | Изпрати | | Версия за печат |

mitkootbg

Нов участник
От: Козлодуй

Проблема се състои в това, че с вкючване на пералнята програматора си цъка нормално, върти се барабана но магнет-вентила не пуска вода в пералнята.
първоначално реших, че поблема е именно във вентила(беше пълен с много боклуци от водата и ако някой е минал през цедката би могъл да го запуши) дори го подмених с нов но се оказа, че не е там проблема. След това прегледах и пресостата(мисля че така се казваше регулатора на нивото), който при надуване с уста си превключва нормално контактите(един вкл. и един изкл.). Направи ми впечетление, че на магнет-вентила когато би трябвало да сработва отива напр. 45-50 волта! Поразгледах из форума и видях схема но от друг модел пералня при която магнет-вентила и помпата са последователно свързани.
Възможно ли е ако помпата е свършила(съвсем на скоро беше я блокирал кламер) от там да идва и сегашния проблем. Моля ако някой има идея да сподели.

Всичко записи: 23 : Дата на рег-ция: Септ. 2006 : Отправено: 13 Март, 2007 - 00:45:19
nebelservice

Постоянен участник
От: София
Да възможно е , но в този случай първо бих проверил състоянието на микрошалтера. Заключва ли се люка ?

Всичко записи: 455 : Дата на рег-ция: Дек. 2005 : Отправено: 13 Март, 2007 - 00:47:55
kolyo

Админ
От: Русе

Трябваше да замериш и напрежението на помпата. Като включиш на центрофуга помпата работи ли ?
Схемата е простичка :

att-45f662e201316LS40.gif

Всичко записи: 11427 : Дата на рег-ция: Дек. 2005 : Отправено: 13 Март, 2007 - 10:37:53
vladimirstanoev

Нов участник
От: София

Ако това ти е схемата и аз залагам на помпата. Успех!

Всичко записи: 43 : Дата на рег-ция: Ноем. 2006 : Отправено: 13 Март, 2007 - 19:28:56
ilko iliev

Постоянен участник
От: Добрич
Проблема се състои в това, че с вкючване на пералнята програматора си цъка нормално, върти се барабана но магнет-вентила не пуска вода в пералнята.
Това с включването на пералнята ли се получава?

След това прегледах и пресостата(мисля че така се казваше регулатора на нивото), който при надуване с уста си превключва нормално контактите(един вкл. и един изкл.).
Опитай да продухаш сега самото маркуче!

Всичко записи: 463 : Дата на рег-ция: Дек. 2005 : Отправено: 13 Март, 2007 - 20:52:42
angeldqvol

Постоянен участник
От: Гр. Суворово, Варнен ...

А дали пресостата не е залепнал на ниво за половин програма?

Всичко записи: 298 : Дата на рег-ция: Апр. 2006 : Отправено: 14 Март, 2007 - 21:05:32
mitkootbg

Нов участник
От: Козлодуй

Едва тази вечер имах възможност да погледна пак пералнята и се оказа, че помпата просто се е стопила явно кламера и е разказал играта.
Мисля че видях на едно място в нета, откъдето мога да я поръчам за 10лв., и мисля да го направя още тази вечер.
Благодаря много на всички, които помогнаха с идеи и най много за схемата-помогна ми много.
А и забравих да спомена, че продухах маркучето още като пробвах пресостата.

Всичко записи: 23 : Дата на рег-ция: Септ. 2006 : Отправено: 14 Март, 2007 - 21:56:19
RoSeS

Нов участник

Пералня Siltal SLS 40 XT - не ­ изхвърля водата
Не може да изхвърли водата. Помпата се товари!
Пералнята не може да изхвърли водата. Помпата се товари. Разглобявах помпата -всичко при нея е нарад!
Някой може ли да ми даде схема на този модел пералня!

Предварително Ви благодаря!

Всичко записи: 1 : Дата на рег-ция: Окт. 2007 : Отправено: 09 Октомври, 2007 - 09:19:06
boris goguschev

Нов участник
От: Петрич

провери гофрирания маркуч от казана до помпата

Всичко записи: 45 : Дата на рег-ция: Юли 2007 : Отправено: 09 Октомври, 2007 - 13:45:23
hotcool8

Редовен участник
От: до Бургас

Понякога във ротора се появява аксиален луфт Когато помпата започне да работи роторът се предърпва напред и се допира до корпуса Голям шум и товар за помпата

Всичко записи: 231 : Дата на рег-ция: Окт. 2007 : Отправено: 09 Октомври, 2007 - 21:14:25
joroklima

Постоянен участник

Както аксиален така и радиален луфт. Сменяй помпата и ще решиш проблема.

Всичко записи: 461 : Дата на рег-ция: Дек. 2006 : Отправено: 10 Октомври, 2007 - 01:33:30
kolyo

Админ

Пералня siltal sls 40 z не ­ работи центрофугата
мотора върти барабана когато пере, но пералнйята започва да стърже и не върти в момента когато трябва да центрофугира.
Неотдавна заради намалена мощност смених кондензатора и всичко се оправи. Дали има връзка със сегашния случай?

(Добавено)
Всъшност центрофугата е наред, проблема е в помпата. От там идва и стърженето, което сега се промени в шум на напрежение като от трансформатор. Лошото е , че не виждам как може да се свали помпата
stoilchev

Че ти ако не виждаш как може да се смени помпата, ние как да видим

Всичко записи: 11427 : Дата на рег-ция: Дек. 2005 : Отправено: 15 Ноември, 2008 - 11:30:27
kolyo

Админ

Siltal SLS40ZT - Проблем с ключалката
Здравеите отново, проблемът е такъв. Пералнята започва да пълни вода и гръмва ключалката. След това е подменена с нова. Но след повредата на двата края към нея идва фаза, а на третия нула. Ключалката включва и толкова. Пералнята не работи даже и не свети контролната лампа. Някой ако може да даде съвет или да изпрати схема. Предварително благодаря!
kamikatzeto

Сигурен ли си , че не си объркал кабелите на L N C ?
Todor Todorov

Всичко записи: 11427 : Дата на рег-ция: Дек. 2005 : Отправено: 09 Януари, 2009 - 07:27:54
kolyo

Админ

Пералня siltal 40zt- не центрофугира
Пералнята siltal 40zt работи добре пере си нормално обаче не центрофугира .
Смених кондензатора за мотора с нов да ама не центрофугата пак не работи ,свалих мотора да видя за магнит на тахогенератора но такова нещо няма на тази пералня нито пък четки като на някои модели в форума !
Мотора се е нормален с реверс.Помпата изпомпва водата нормално"изтака" .
Продухах и мъркучето към пресостата ОК е !Пресостата при надуване си щтрака 2 пъти .
Празна на центрофуга не може да развие обороти мъчи се
Та като чета тк се чудя къде е тахогенератора на този модел и как изглежда .
Моля за помощ
chaha

Всичко записи: 11427 : Дата на рег-ция: Дек. 2005 : Отправено: 29 Декември, 2009 - 20:07:13
Питащия77

Нов участник

Пералня SILTAL SLS 40 TZ - прелива
Дори на половин пране пералнята се пълни над половината от люка.
Питам на какъв принцип е измерването на нивото и как да я поправя. Има ли резервни части.
Досега се справих с електромотора, който се беше запекъл. Остъргах с една пила капките разтопен лак и тръгна, сменях ремък, чистих пет пъти помпата и с малко помощ смятам да се справя и с този проблем.
Пруедварително благодаря за всяка помощ и идея
За начало продухай маркучето на ниворегулатора
В коя посока и какво трябва да се случи? По посока на барабана май е запушен. Отворих капака и го извадих от ниворегулатора, но като надух щяха да ми изкочат очите-запушен.Доколкото разбирам принципът е водата да навлиза в маркучето и налягането в ниворегулатора да се повишава и би трябвало свободно да преминава въздуха. Ами сега?
Възможно ли е на електромотора да му има нещо или жената просто я пратоварва. Едва успява да изпере един халат. Ако напрежението е малко ниско понякога не успява да го изцентрофужи и се налага да я наблюдаваме.

Всичко записи: 5 : Дата на рег-ция: Юли 2010 : Отправено: 11 Юли, 2010 - 17:54:59
kolyo

Админ

http://www.service-ruse.eu/forum/topic.php?forum=1&topic=495
http://www.service-ruse.eu/forum/topic.php?forum=1&topic=655

Смени кондензатора на мотора

Всичко записи: 11427 : Дата на рег-ция: Дек. 2005 : Отправено: 11 Юли, 2010 - 17:58:25
Питащия77

Нов участник

Смени кондензатора на мотора
Направих го. Върти като нова. Сложих 14 микро фарада.
Явно старият е загубил част от капацитета си, както и аз щом сам не се сетих. Добре, че електромотора се проветрява добре и не се опече докато се мъчеше. Дуракоустойчив.
Благодаря

Всичко записи: 5 : Дата на рег-ция: Юли 2010 : Отправено: 18 Юли, 2010 - 19:09:01
zozgal

Нов участник

Пералня Siltal SLS 40ZT
Здравеите, имам проблем доста време пералнята ми правише мурафети като не затопляше водата на късата програма , центруфугираше когато си иска , не испираше дрехите както трябва, програматора спираше на определена програма и трябваше ръчно да се завърти, а сега напълно спря ,като натисна бутона он/офф въобще не включва,
моля помогнете да знам дали си заслужава да е ремонтирам или да взимам нова

вазможно ли е да ми обясните каде може би е проблема , и колко би струвал ремонта ,
благодаря предварително

имам още един вапрос, маика ми има същата пералня неината пък не изхварля водата и не центруфугира

Всичко записи: 2 : Дата на рег-ция: Ноем. 2010 : Отправено: 07 Ноември, 2010 - 18:50:19
kire-peralnata

Нов участник

Провери бутона дали включва синя със синя кафява с кафява.След това провери блокировката като свържеш СиL по дебелите кабели.
За другата я включваш с отделен кабел и дали работи-при положение филтъра е чист.

Всичко записи: 42 : Дата на рег-ция: Юли 2010 : Отправено: 10 Ноември, 2010 - 19:45:09
Vialex

Super Member
От: Стара Загора

пералня Силтал ­ SLS40XT - пука
Здравейте, Искам да попитам, ако някой е имал подобен проблем, да помогне да го разреша -
При включване на пералнята се чува пукот, не винаги, но по закона на Мърфи - когато ме няма в къщи.
Благодаря предварително!
Vasko_777

Има едно кондензаторче на входящия кабел сигурно то дава на късо
kikata
Някои му казват RC-филтър...
Ако е той - режеш и хвърляш - работи и без него. Но може и да е кондензатора на мотора - огледай ги за почерняло, изгоряло...

att-4dee70238baa8___2.jpg

Всичко записи: 1116 : Дата на рег-ция: Авг. 2006 : Отправено: 07 Юни, 2011 - 21:38:27
Vasko_777

Нов участник

Здравейте, благодаря за съветите.
Този RC филтър при мен изглежда по друг начин - не като кондензатор, но май ще излезе че там е проблема.
Как така да го режа, нали захранващия кабел отива там?
Благодаря!

Всичко записи: 20 : Дата на рег-ция: Юни 2010 : Отправено: 19 Юни, 2011 - 10:54:54
kolyo

Админ

Здравейте, Интересува ме дали вратичките,в които се слага прахът за пране на пералните Siltal SLS 40 Z и Siltal SLS 40 Y са еднакви.
И също така от къде мога да закупя такова шкафче или вратичка само?
По възможност да е от град София.
Благодаря
Sof4o

Всичко записи: 11427 : Дата на рег-ция: Дек. 2005 : Отправено: 21 Март, 2013 - 16:55:46
kolyo

Админ

пералня Siltal SLS 40 ZT - Трудно се върти барабана и се чува скърцане сякаш се трие в уплатнението на вратата
Здравейте, от 15 години ползваме пералнята и до сега е сменян само кондензатора. Но сега започна да се върти трудно и се чува цкърцане сякаш се трие в уплатнението на вратата.
Свалих ремака да проверя дали ще олекне на барабана но няма промяна.
Очаквам съвети за отстраняване на проблема. Благодаря предварително на всички.
Qman

Всичко записи: 11427 : Дата на рег-ция: Дек. 2005 : Отправено: 13 Август, 2015 - 22:08:52

| Нова тема | Изпрати | | Версия за печат |

Форум » Ремонт » Ремонт на перални , съдомиялни и сушилни машини » Пералня SILTAL SLS 40 Z - помпа [Страници (1)]