Списък на форумите Форум
Ремонт на перални , съдомиални и сушилни машини , хладилници , климатици , микровълнови фурни и друга битова техника

Съдомиялна Midea WQP8-9325 - ­ повреда?

Форум » Ремонт » Ремонт на перални , съдомиялни и сушилни машини [Страници (1)]

| Нова тема | Изпрати | | Версия за печат |

pav40

Нов участник

Преди 5 месеца си закупих въпросната съдомиялна и оттогава забелязах следния проблем. Съдовете са измити добре, но стоят на бели петна, все едно изсъхнали капки.
Досега пробвах всякакви вариянти на програми и препарати, със и без сол, със и без гланц, различни положения на дозаторите, но без никакъв ефект. Комшията ми има същата, но не за вграждане и при него всичко е ОК, така, че не вярвам да е от твърдоста на водата.
Питането ми е възможно ли е да има някакъв технически дефект. От гаранц. сервиз искат да я вземат при тях за диагностика, но не знам дали си заслужава наново демонтаж и после пак монтаж.
Нямам циклограма, та да преценя дали минава целия цикъл.

Всичко записи: 8 : Дата на рег-ция: Февр. 2007 : Отправено: 20 Март, 2007 - 14:06:29
nebelservice

Постоянен участник
От: София
Как да не си заслужава, нали е в гаранция.

Всичко записи: 455 : Дата на рег-ция: Дек. 2005 : Отправено: 20 Март, 2007 - 21:45:37
Zdravkicha

Супер участник
От: Варна

Това е коронния номер на гаранционните сервизи. Ами ако беше хладилник 2 метра висок пак ли щяха да искат да им го носите Скоро правих една такава миялна и се оказа една гумичка. На горното чемедже за съдовете има една тръба която като се пъхне чемеджето до гърба на машината опира в една черна гумичка . Това е входа на водата от циркулационната помпа. Беше се скъсала, не уплътняваше добре и част от постъпващата вода не стигаше до перката. Съответно ефекта беше точно същия като вашия. Некачествено измити съдове. След подмяна на гумичката домакинята още като пуснах машината по слух само каза че така е работила като нова. Чуваше се перката как се върти и водата свисти през дюзите й. Обаче тази гумичка за да се смени е малко пипкава и опасна работа понеже се развива една пластмасова гайка която пък държи тръбата от помпата. Много трябва да се внимава после при стягането понеше е пласмасова и лесно се чупи. Няма я никъде по магазините тръбата.
аз не казвам че и при вашата машина 100% е това но все пак може да погледнете и да се ослушате .

Всичко записи: 607 : Дата на рег-ция: Март 2010 : Отправено: 29 Април, 2010 - 07:22:06
Vialex

Super Member
От: Стара Загора

Zdravkicha, тази басня за гумичката не се връзва с описаното от pav40. Чети по-внимателно - съдовете не са некачествено измити, а:
Съдовете са измити добре, но стоят на бели петна, все едно изсъхнали капки.
Това е ефект, който се получава при проблем с клапана на кутията за соли.
Ако pav40 се престраши и "близне" някоя чаша, то много вероятно е да е солена.
Какво толкова има в демонтажа? Две- три рапидки и два маркуча.
А за колегите всеки знае, че на адрес това не може да се прави.
В този ред на мисли нека pav40 да не се чуди, а да я кара в сервиза.

Всичко записи: 1116 : Дата на рег-ция: Авг. 2006 : Отправено: 29 Април, 2010 - 18:58:05
kolyo

Админ
От: Русе

midea wqp8-9325 - платка
Здрвейте имам при мен такава съдомиялна но при токов удар на платка стабилизатора на 5 в укъси ,както и на 3.3 в смених ги но пак няма промяна
TMP87PH46N с този чип е платката няма късо между пиновете ,но както знам в него и е памета имам програматор за него но не мога да намеря дъмп благодарен ще съм ако някои може да ми прати
Също така съм проверил останалите елементи за прекъсване или пробив но са наред просто искам да пробвам да програмирам чипа за да знам как да процедирам
Предварително Ви благодаря.
DRAGIEV
Що си губиш времето - платките за MIDEA не са скъпи

Всичко записи: 11431 : Дата на рег-ция: Дек. 2005 : Отправено: 13 Февруари, 2011 - 19:21:55
DRAGIEV

Нов участник

А от каде мога да си поръчам такава платка.

Всичко записи: 5 : Дата на рег-ция: Септ. 2007 : Отправено: 13 Февруари, 2011 - 19:35:56
kolyo

Админ
От: Русе

От фирмен сервиз - пише ги в гаранционната карта

Всичко записи: 11431 : Дата на рег-ция: Дек. 2005 : Отправено: 13 Февруари, 2011 - 19:40:08

| Нова тема | Изпрати | | Версия за печат |

Форум » Ремонт » Ремонт на перални , съдомиялни и сушилни машини » Съдомиялна Midea WQP8-9325 - ­ повреда? [Страници (1)]