Списък на форумите Форум
Ремонт на перални , съдомиални и сушилни машини , хладилници , климатици , микровълнови фурни и друга битова техника

Пералня AEG L 74950A - грешка ­ E59

Форум » Ремонт » Ремонт на перални , съдомиялни и сушилни машини [Страници (1)]

| Нова тема | Изпрати | | Версия за печат |

Todor Todorov

Постоянен участник
От: Шумен

Пералня AEG Electrolux 74950A не върти мотора,няма сигнал от тахогенератора.По платката за управление на мотора здрави са транзисторите, изправитела, релето.
След включване на старт вратата затваря, релето включва, на големия кондензатор има 315в, има 12в и 5в, на трите фази няма. По основната платка всичко което може да се мери е здраво.
Ако някой се е сблъсквал с проблема ще съм благодарен .

att-56cab1d3cc867fazi.jpg

Всичко записи: 438 : Дата на рег-ция: Окт. 2008 : Отправено: 22 Февруари, 2016 - 08:59:31
Vialex

Super Member
От: Стара Загора

Кога ти дава грешката? Още с включването или когато трябва да завърти? Въпросите ми са за насочване къде е проблема: В инвертора или в управлението му. Явно има захранване, но дали има управление от PCB? Изчисти ли грешката?
-------------------
E59 - no tachometer signal (rotation meters) to the engine; Call supplier; Tachometer / engine / tire / cable electronics replaced
тук е показано как се влиза в сервизен режим и как се "изчиства" последната грешка.

Всичко записи: 1116 : Дата на рег-ция: Авг. 2006 : Отправено: 22 Февруари, 2016 - 20:35:11
Todor Todorov

Постоянен участник

В същност сигнал от тахото има,като въртя мотора на ръка доста време не изключва и помпата си работи.Ако няма сигнал от тахогенератора след няколко секунди изключва.Грешката излиза само в сервизен режим .Чистя грешката.Сменях инверторната платка от работеща пералня,внесена от вън,но с нея не иска да стартира и не заключва вратата.Нормално да не я харесва,зашото серийния номер е друг и номера от табелата на големия кондензатор също.Куплунга срещу двата оптрона е управлението.

att-570b963cad8764950.jpg

Всичко записи: 438 : Дата на рег-ция: Окт. 2008 : Отправено: 23 Февруари, 2016 - 09:01:58
Венкин

Нов участник
От: Пловдив

Колега има ли някакво развитие с пералнята? Имам същия проблем с AEG 75280FL PROTEX.

Всичко записи: 1 : Дата на рег-ция: Апр. 2016 : Отправено: 11 Април, 2016 - 15:15:55
Todor Todorov

Постоянен участник

Да,купиха си нова.

Всичко записи: 438 : Дата на рег-ция: Окт. 2008 : Отправено: 12 Април, 2016 - 07:55:59
toletodm

Нов участник
От: Долна Митрополия

Здравейте,колеги! Имам абсолютно същият проблем, който описва, колегата Тодоров,но при мен, моделът е 74650Н. Всичко каквото е пробвал го направих, резултатът е идентичен. Вероятно проблемът е в инверторната платка, която е проверена обстойно и няма нищо видимо. Ако някой е открил къде е слабото място на тези платки, моля да сподели. Благодаря, предварително!

Изписва грешка Е59 и се държи точно както е описал колегата ТОДОР.
При разкачена инверторна платка, изписва друга грешка E9F.

Всичко записи: 18 : Дата на рег-ция: Февр. 2014 : Отправено: 26 Юли, 2020 - 18:06:08
velevtr

Нов участник
От: Трявна

Този модул L100 ли е?
Имал съм проблем с такъв оказаха се студени спойки на smd резистори особено около и под силикона.

Всичко записи: 21 : Дата на рег-ция: Февр. 2008 : Отправено: 01 Август, 2020 - 05:21:39
toletodm

Нов участник
От: Долна Митрополия

За сега един изгорял резистор (под силикона),до големият кондензатор и това беше проблемът, всъщност.
Специални благодарности на колегата velevtr, за адекватната намеса и посказка за проблемът при тези модули.

Всичко записи: 18 : Дата на рег-ция: Февр. 2014 : Отправено: 01 Август, 2020 - 15:20:17

| Нова тема | Изпрати | | Версия за печат |

Форум » Ремонт » Ремонт на перални , съдомиялни и сушилни машини » Пералня AEG L 74950A - грешка ­ E59 [Страници (1)]