Списък на форумите Форум
Ремонт на перални , съдомиални и сушилни машини , хладилници , климатици , микровълнови фурни и друга битова техника

Пералня PRIVILEG DUO 510S - не ­ загрява

Форум » Ремонт » Ремонт на перални , съдомиялни и сушилни машини [Страници (1)]

| Нова тема | Изпрати | | Версия за печат |
 прескача функция греене
Valio

Постоянен участник
От: Варна

Пералня PRIVILEG DUO 510S - пълни вода нормално,върти ляв десен и като стигне до греене програматора го прескача все едно е загряла.
Проверих нагревателя,но като замерих термо-датчика ме усъмни стойността му 60ом,мисля че трябва да е поне 5ком, пробвах с такъв но не би пак подмина с единствената разлика че от 6-7 проби един пат успя да загрее до 40 градуса.
някой има ли идея каква е стойността на патрона,или да ми даде посока за проверка?

att-460e089e9cbbcRN30.JPG

Всичко записи: 303 : Дата на рег-ция: Февр. 2007 : Отправено: 31 Март, 2007 - 09:50:35
kolyo

Админ
От: Русе

Аз съм си записал ,че датчика е 47к, но не съм сигурен.

Дай накъсо потенциометъра за регулиране на температурата и пак пробвай.

Всичко записи: 11378 : Дата на рег-ция: Дек. 2005 : Отправено: 31 Март, 2007 - 10:10:42
Valio

Постоянен участник

Пробвах с 36 Kom на пълна програма -на "А" , но като тръгне прескача две три позиции на програматора, започва да върти ляв десен няколко минути след това преминава в позиция за загряване , но я прескача и така на всички програми...ще пробвам и с 47к да види какво ще стане

Всичко записи: 303 : Дата на рег-ция: Февр. 2007 : Отправено: 31 Март, 2007 - 10:20:28
Valio

Постоянен участник

с 47к загрява,малко ми дава грешка в температурата,защото нямах такъв датчик и се наложи да комбинирам и с резистор.като направя пълните проби ще се разбере какво ще стане,мисля обаче,че ще е наред мерси kolyо

пералнята вече пере.Благодарности на kolyo

Всичко записи: 303 : Дата на рег-ция: Февр. 2007 : Отправено: 02 Април, 2007 - 23:23:53
Ivan_Nakev

Нов участник

Пералната ми се повреди - МОЛЯ ПОМОГНЕТЕ . Пералната е Privileg 1080.Проблема е че спря да върти мотора,пране и центрофугата.Смених четките,почти бяха свършили,пак не искаше да завърти.Тогава го свалих и го пробвах в мрежата,завъртя.Свалих програматора и почистих контактите за мотора - бяха много черни.Отново не въртеше мотора.Когато свалих платката за регулиране на мотора,видях,че има прекъснали патечки.Възтанових патечките с мосчета,но уви мотора пак не искаше да завърти.Ако някой може да помогне с малко акъл или схема,ще му бъда благодарен.

Всичко записи: 1 : Дата на рег-ция: Февр. 2008 : Отправено: 04 Февруари, 2008 - 20:54:53
kolyo

Админ

отвори нова тема

Всичко записи: 11378 : Дата на рег-ция: Дек. 2005 : Отправено: 04 Февруари, 2008 - 21:22:53
kolyo

Админ

Пералня Privileg DUO 510 - лагерни тела
Колеги какво представляват лагерните тела на този модел пералня с горно отваряне и откъде могат да се закупят.Пералнята не е при мен.
Technician

Всичко записи: 11378 : Дата на рег-ция: Дек. 2005 : Отправено: 23 Юни, 2010 - 15:19:34
kolyo

Админ

Privileg 510sn с горно отваряне - помпа
Проблемът е, че не мога да си намеря семерина за помпата. Самата помпа работи, но след завършване на цялата програма, водата която остава във филтъра, изтича през семерината. Предлагаха ми българска, но е по-различна и не ми върши работа. Някой може ли да ми съдейства да си намеря нова. Заради северината техниците ме карат да си купя цяла помпа.
Rumen Petrov

Е тая "цяла помпа" да не струва милиони?
Ами като смениш само семерината, колко време ще те изкара като сигурно и ротора има износване?
Това българите наистина сме скъпи на триците и евтини на брашното
Todor Todorov

Всичко записи: 11378 : Дата на рег-ция: Дек. 2005 : Отправено: 27 Юни, 2011 - 21:48:38
kamikatzeto

Редовен участник

Сменяй направо помпата с нова.Вържи попа да е мирно селото.

Всичко записи: 214 : Дата на рег-ция: Ноем. 2008 : Отправено: 28 Юни, 2011 - 08:05:58

| Нова тема | Изпрати | | Версия за печат |

Форум » Ремонт » Ремонт на перални , съдомиялни и сушилни машини » Пералня PRIVILEG DUO 510S - не ­ загрява [Страници (1)]