Списък на форумите Форум
Ремонт на перални , съдомиални и сушилни машини , хладилници , климатици , микровълнови фурни и друга битова техника

Пералня Indesit W105TX EX

Форум » Ремонт » Ремонт на перални , съдомиялни и сушилни машини [Страници (1)]

| Нова тема | Изпрати | | Версия за печат |
 Двигателят не върти
hop

Нов участник
От: Пловдив

Двигателят на пералнята престана да върти (на бавните обороти при прането) . Чува се, че релетата щракат и двигателят бучи но не върти. Като му помогна с ръка се развърта, но след това в другата посока пак не тръгва. На ръка барабана се върти съвсем леко.
Дори при свален ремък също не върти. Ротора се движи свободно. Четките са ОК.
Как да преценя, дали проблема е в самия двигател или в платката?
Платката е Ariston COD.215005350.20. Няма видими проблеми по нея. Проверих (измерих) релетата и симистора (МАС15-А10), но ми изглеждат наред.
Прилагам и снимка на платката.
Ще съм благодарен за всяка информация.

att-46124568d55f7N_FE.jpg

Всичко записи: 2 : Дата на рег-ция: Апр. 2007 : Отправено: 03 Април, 2007 - 14:43:15
kolyo

Админ
От: Русе

http://www.service-ruse.eu/forum/topic.php?forum=1&topic=199

Всичко записи: 11379 : Дата на рег-ция: Дек. 2005 : Отправено: 03 Април, 2007 - 15:17:39
kolyo

Админ

пералня Indesit W105TX
Здравейте,Имам въпросната пералня, която има проблем понякога с изхвърлянето на водата. Проблема е следния: Като стигне до момент да изхвърля водата започва да се чува едно бръмчене от помпата. Понякога след две три минути се оправя или най-често жена ми ресетва избраната програма, след което наново избира дадения момент от същата програма и нещата се оправят. До днес когато пак спряла, но се и размирисало на изгоряло. По-късно пуснах пералнята и пак се чуваше това бръмчене, но по никакъв начин не поиска да изхвърли водта. Помпата ли е проблема или платка или нещо друго?
Мола помогнете
magesian

Всичко записи: 11379 : Дата на рег-ция: Дек. 2005 : Отправено: 02 Август, 2009 - 15:56:52
Todor Todorov

Постоянен участник
От: Шумен

На първо място виж има ли 220v на помпата. На второ смени помпата.

Всичко записи: 414 : Дата на рег-ция: Окт. 2008 : Отправено: 02 Август, 2009 - 19:06:48
Valio

Постоянен участник
От: Варна

Здравейте колеги,имам проблем с W105txex
Дава ми грешка F1: понякога докато я пусна,а друг път след 15 мин...
Имаше утечка в нагревателя--сменен
Утечка в мотора--сменен
Прекъснал резистор R51--сменен
Презаписах няколко различни памети с които обаче не потегля изобщо,не мога да намеря такава ..ако някой има ще съм благодарен да я сподели...
Интересно е също че дори и да не потегля с другите дъмпове -F1 остава
Забравих да спомена че се ресетва..
Нуждая се от свежа идея...

платката е Ariston FE, като на снимката по горе...

Всичко записи: 303 : Дата на рег-ция: Февр. 2007 : Отправено: 03 Октомври, 2010 - 17:22:37
kolyo

Админ

Релета RL2, RL3, резистори R44, R45, R51 и R52, кондензатор C4, диоди D1, D2, D4 и D6, резистор R72, R96
Пък може и варистора на мотора RY9 или симистора Q9 да дават утечка

Всичко записи: 11379 : Дата на рег-ция: Дек. 2005 : Отправено: 03 Октомври, 2010 - 17:39:15
Valio

Постоянен участник

Не се получи ..и това не помогна.
Благодаря за отзивчивостта и съветите.
Писах я брак,премина границата на рентабилността

Всичко записи: 303 : Дата на рег-ция: Февр. 2007 : Отправено: 04 Октомври, 2010 - 19:24:19
Valio

Постоянен участник

Е не може в рамките на една седмица да ми се падне втора такава пералня със същия проблем
Значи по същество :мотора беше аут:сменен
При пране работи 15-20 мин и F1.Смених RL2 ,RL3 и проверих резисторите и диодите изброени от Kolyo /някои от тях бяха спестени от производителя/,както и семистора и варистора на мотора, ULN2003 но не би......
Забелязах че като я пусна на центрофуга работи известно време нормално и като развърти големите обороти индикацията/лампата/пуск премигва за секунда пералнята спира за миг и после пак развърта до следващо измигване и така до безкрай...Замерих 5V добре са докато не дойдат големите обороти-тогава стават 2-3V/тогава измигва индикацията/
Насочил съм се към L4949 и електролитите ..
Въпроса ми е дали съм на прав път,защото и тази да отиде на боклука става много грубо вече

Всичко записи: 303 : Дата на рег-ция: Февр. 2007 : Отправено: 13 Октомври, 2010 - 18:06:53
bamze

Супер участник
Брака при тези за мотори е често срещано явление . Захранването не е причината . Ликажи по тестолита са най-честите причини ама защо и къде няма алгоритъм .

Всичко записи: 703 : Дата на рег-ция: Дек. 2005 : Отправено: 13 Октомври, 2010 - 19:29:29
Valio

Постоянен участник

Ликажи по тестолита са най-честите причини ама защо и къде няма алгоритъм .

Което ще рече?
Преди време бях правил един Whirpool при него на центрофуга нещата бяха доста подобни /центрофуга -спира-тръгва и така до безкрай/ и се оказа по захранване мисля че беше VIPерче...?

Всичко записи: 303 : Дата на рег-ция: Февр. 2007 : Отправено: 13 Октомври, 2010 - 20:16:58
bamze

Супер участник
Модула за който говорим е с линеен изправител а VIPer е шим контролер . Нищо непречи да сменяш наред и дано се оправи ама аз съм се насменял на интеграли по тия и все без резултат . Някъде прави ликаж ама къде още не съм открил . То и тези модели вече са на изчезване .

Всичко записи: 703 : Дата на рег-ция: Дек. 2005 : Отправено: 14 Октомври, 2010 - 10:52:16
Valio

Постоянен участник

Днес я монтирах и в общи линии нещата са същите...
Това е при положение че само не я изядох тази платка.
Пробвах с намалени обороти на центрофуга вместо 1000 на 700 и при това положение успя да свърши без да го прави този номер..
Оставих я така и при положение че пак се прояви тази работа ще се наложи да те потърся.Дано да не се налага,че я бактисах , ама при положение че не съм открил проблема много е вероятно да се видим
Благодаря за отзивите..

Всичко записи: 303 : Дата на рег-ция: Февр. 2007 : Отправено: 14 Октомври, 2010 - 17:05:01
kolyo

Админ

пералня Indesit W105TX - тече
Здравейте, Пералнята е Indesit W105TX.
Вчера забелязах стотинки в гуменото уплътнение и го разкачих от страната към барабана. После с големи мъки го закачих обратно и фиксирах с кръглата гумена пружина. Много трудно отвих отвора долу в дясно на филтъра и забелязах че издължената част на капачката е отчупена. И там имаше стотинки и явно те бяха запречили вътрешната част на капачката. След това завих обратно капачката, но при пускане на пералнята се появява силен теч - долу в дясно. Може ли причината да е отчупената част на филтъра или да търся друг пробив някъде?
Видимо по гуменото уплатнение на барабана нямаше пробиви.
Поздрави,
niki_future

Всичко записи: 11379 : Дата на рег-ция: Дек. 2005 : Отправено: 09 Септември, 2013 - 15:13:51

| Нова тема | Изпрати | | Версия за печат |

Форум » Ремонт » Ремонт на перални , съдомиялни и сушилни машини » Пералня Indesit W105TX EX [Страници (1)]