Списък на форумите Форум
Ремонт на перални , съдомиални и сушилни машини , хладилници , климатици , микровълнови фурни и друга битова техника

пералня ELECTROLUX EW 1247

Форум » Ремонт » Ремонт на перални , съдомиялни и сушилни машини [Страници (1)]

| Нова тема | Изпрати | | Версия за печат |
 при задаване на програма писука и не тръгва
Valio

Постоянен участник
От: Варна

пералня ELECTROLUX EW 1247
Платка AKO 546 119
124 578 411
задавам някаква програма на селектора чува се тройно продължително писукане и нищо,когато врътна програматора с един зъб си отива на програмата и я изпалнява докрай без проблем,но ако реша да я зануля на "H"по средата на програмата ,програматора започва да се върти до припадък,нещо не разчита правилно командата,а пак селектора е наред и всико останало.Пробвах с друга платка и всичко е наред.Замерил съм всички елементи и без резултат.Направо съм в заданена улица.....

Програматора го разглобих, почистих, вече е перфектен но резултат няма,същата работа

att-46136f929374bO546.jpg

Всичко записи: 304 : Дата на рег-ция: Февр. 2007 : Отправено: 04 Април, 2007 - 09:25:15
Гост

ОТСТРАНЕН

по принцип троиното продължително писукане е когато завършва програмата.
А при начален старт се чува само едно продължително изписукване.

пробваи измиеш програматора вътре контакните пластини

Отправено: 05 Април, 2007 - 09:24:25
kolyo

Админ
От: Русе

Като се поразрових, намерих само половин схема
Би трябвало да има три чип-транзистора, на дешифратора - единият за бутоните, вторият за програматора, и третият за селектора.
Ако някой от транзисторите дава утечка е възможно сигнала от бутоните или от селектора да смущава сигнала от програматора.
Или някое от съпротивленията 4,7к към маса в R35 да е прекъснало.
А може и процесора да се е ошашавил.

Всичко записи: 11469 : Дата на рег-ция: Дек. 2005 : Отправено: 05 Април, 2007 - 09:44:24
Valio

Постоянен участник

точно така, писукането е един път при стартиране,но при мен е три.
Резистора беше потъмнял и предположих че може да прекъсва,без схема не мога да разбера ролята му.
Уж всичко проверих хем имам и здрава такава платка ,и аз отивам към процесор,колкото и да не ми се иска.
Май ще се купува нова платка,дали може да се поръча и от друго място освен БГ сервис

Всичко записи: 304 : Дата на рег-ция: Февр. 2007 : Отправено: 05 Април, 2007 - 10:02:24
Valio

Постоянен участник

Наложи се пак да се пробвам с тази платка,тази която беше здрава излезе извън строя и то така че проца окъси напълно.Както и да е проверих я цялата основно,но не открих нищо за което да се хвана,към проца имам 5,3V /към маса и произволни крачета/.Ще кажеш,че не разчита позицията на програматора и селектора правилно.Направил съм и проба да я сложа на работеща пералня-същата работа,значи проблема е в платката.
Kolyo би ли ми казал кои са тези чип транзистори да ги проверя?
много ми се ще да я подкарам добра пералня е

Всичко записи: 304 : Дата на рег-ция: Февр. 2007 : Отправено: 22 Януари, 2008 - 00:25:21
kolyo

Админ
От: Русе

Ако другата платка е запазена, можеш да сложиш цокъл и да преместиш процесора

Колекторите на транзисторите отиват към R35 - проследи пътечките

Всичко записи: 11469 : Дата на рег-ция: Дек. 2005 : Отправено: 22 Януари, 2008 - 10:00:11

| Нова тема | Изпрати | | Версия за печат |

Форум » Ремонт » Ремонт на перални , съдомиялни и сушилни машини » пералня ELECTROLUX EW 1247 [Страници (1)]