Списък на форумите Форум
Ремонт на перални , съдомиални и сушилни машини , хладилници , климатици , микровълнови фурни и друга битова техника

Пералня Gorenje WA942

Форум » Ремонт » Ремонт на перални , съдомиялни и сушилни машини [Страници (1)]

| Нова тема | Изпрати | | Версия за печат |

sabi69

Нов участник

Колеги- не съм много на "ТИ" с пералните , но се занимавам с електроника-
Закъсах с тази пералня - платката е същата като тази във форума http://www.service-ruse.eu/forum/topic.php?forum=1&topic=166
пералнята е спряла първо на бялото пране - след време е спряла функцията на цветното и накрая и за вълна - препоих платката въпреки че изглежда като нова - и уж - тръгна но функцийте са и объркани изцяло - пълни вода , върти малко , после изпомпва - пак тръгва да центрофужи и т.н. - всичко съм проверил , продухах тръбичките на ниворегулаторите - пробвах и ниворегулаторите / действат нормално/, нагревателя е здрав, двигателя го пусках отделно , усъмних се в мех.програматор - разкапсоловах го да го прегледам основно - всичко е като ново ---- явно чипа на електронния програматор се е скапал но не мога да го намеря никъде .
Ще съм Ви благодарен ако някой ме насочи за идея

Всичко записи: 6 : Дата на рег-ция: Апр. 2007 : Отправено: 11 Април, 2007 - 10:49:19
joroklima

Постоянен участник

sabi69 това описание на проблема който го пишеш е много неразбираемо :
пералнята е спряла първо на бялото пране - след време е спряла функцията на цветното и накрая и за вълна - препоих платката въпреки че изглежда като нова - и уж - тръгна но функцийте са и объркани изцяло - пълни вода , върти малко , после изпомпва - пак тръгва да центрофужи и т.н.

В какъв смисъл спряла :
- спряла да грее
- спряла да върти
- спряла да изпомпва
- въобще не работи

Всичко записи: 461 : Дата на рег-ция: Дек. 2006 : Отправено: 11 Април, 2007 - 13:35:11
kolyo

Админ
От: Русе

Платката си е прост регулатор на обороти и няма нищо общо с пълненето, източването, нагряването и т.н.

Всичко записи: 11469 : Дата на рег-ция: Дек. 2005 : Отправено: 11 Април, 2007 - 17:48:02
sabi69

Нов участник

Значи - на програмата за бяло пране - работи до изцеждането на дрехите - когато започне да вдига постепенно обороти за центрофуга - изведнъж щрака програматора и спира цялата пералня все едно е приключила програмата -- като завъртя леко програматора , изпомпва но не вкл. двигателя и така до края на прогр.
А на другите две програми въобще не тръгва да върти двигателя - само пуска вода в началото и спира , когато превъртам по малко програматора ту изпомпва ту пълни и така до края -// и постоянно спира// - отпада напрежението към моторчето за прогр.
Затова разглобявах мех. програматор - помислих да няма нещо счупено по него - гърбица или пъпка / дори втори път го преглеждах основно // но не открих нищо

Всичко записи: 6 : Дата на рег-ция: Апр. 2007 : Отправено: 11 Април, 2007 - 18:40:22
kolyo

Админ
От: Русе

Можеш да закачиш една лампичка преди релето на платката(паралело на R23, между средния извод на симистора и фаза(L)) и да гледаш кога свети

Всичко записи: 11469 : Дата на рег-ция: Дек. 2005 : Отправено: 11 Април, 2007 - 20:14:58
vesko95

Нов участник

Здравейте колеги извинявам се темата е старичка, но имамаме един проблем с този модел ... Майка ми се обади и каза че не иска да завърти изобщо не пере не центрофугира.. всички други процедури по програмите си работят, но мотора не завърта .. Каза че на предния ден е прала, но не са се доизпрали дрехите ... Значи аз все още не съм я погледнал, тъй като не съм вкъщи, но аз се съмнявам някой компонент по платката, която е за оборотите пране/центрофуга да е спекъл .. Други подозрения имам за мотора някоя четка да се е изхабила ... В краен случай дано не е изгорял мотора нещо или по програматора недай си боже ... Просто очаквам да ми дадете някаква идея а като я погледна повече подробости ...

Всичко записи: 1 : Дата на рег-ция: Септ. 2011 : Отправено: 08 Декември, 2014 - 18:30:14
hishnika

Постоянен участник
От: Казанлък

Първо провери четките

Всичко записи: 295 : Дата на рег-ция: Май 2008 : Отправено: 09 Декември, 2014 - 01:00:41

| Нова тема | Изпрати | | Версия за печат |

Форум » Ремонт » Ремонт на перални , съдомиялни и сушилни машини » Пералня Gorenje WA942 [Страници (1)]