Списък на форумите Форум
Ремонт на перални , съдомиални и сушилни машини , хладилници , климатици , микровълнови фурни и друга битова техника

Перална LOYDS OKO 1170

Форум » Ремонт » Ремонт на перални , съдомиялни и сушилни машини [Страници (1)]

| Нова тема | Изпрати | | Версия за печат |
 Работи само помпа
Валентин Алексиев

Нов участник
От: Ихтиман

Здравейте.Пералната е LOYDS OKO 1170 с платка CROUZET 79247530 T.Преди 5-6 пранета е имала същият проблем , но тогава е била прекъсната писта в куплунга /общото захранване/.След като са го въстъновили е поработила 5-6 пранета .В момента само работи помпа и чука програматора ---все едно ,че не се подава захранване на платката.Видимо по нея няма нищо .Във форума срещнах точно подобна платка /снимка/мисля, че коментара беше за зануси.Въпроса ми е ---може ли някой да ми помогне със схема на въпросната красавица и евентуално на самата платка .Мястото където се намира пералната не ми позволи да правя почти никакви замервания освен проверка магнит вентил ,ниворегулатор и ключалка люк.Благодаря ви предварително.
http://www.service-ruse.eu/forum/topic.php?forum=5&topic=111
модела на платката.

Всичко записи: 48 : Дата на рег-ция: Дек. 2006 : Отправено: 12 Април, 2007 - 10:09:26
kolyo

Админ
От: Русе

Таймера се води VA60 (VB60, VC60, VD60).Ето типова схема :

att-461deab816610VC60.gif

Всичко записи: 11375 : Дата на рег-ция: Дек. 2005 : Отправено: 12 Април, 2007 - 11:15:52
Valio

Постоянен участник
От: Варна

работи помпа и чука програматора ---все едно ,че не се подава захранване на платката

сигурен ли си че ключалката е наред?Мисля,че на тези модели са с двойно прекъсване,микро ключе и термо закл.При мен се беше случило същата работа,програматора си чука и толкоз,но след шунта е Оk.

Всичко записи: 303 : Дата на рег-ция: Февр. 2007 : Отправено: 13 Април, 2007 - 08:21:18
Валентин Алексиев

Нов участник
От: Ихтиман

kolyo благодаря за типовата схема.Valio ---ключалката е само с биметална

Проблема е хванат за ушите ----пералната работи...Оказа се ---кондезатор 1 мкф--- със занижена стойнос--------станал ------0.47 мкф ---от там и захранването на платката....чао.Закривам темата .

Всичко записи: 48 : Дата на рег-ция: Дек. 2006 : Отправено: 20 Април, 2007 - 21:38:25

| Нова тема | Изпрати | | Версия за печат |

Форум » Ремонт » Ремонт на перални , съдомиялни и сушилни машини » Перална LOYDS OKO 1170 [Страници (1)]