Списък на форумите Форум
Ремонт на перални , съдомиални и сушилни машини , хладилници , климатици , микровълнови фурни и друга битова техника

Пералня Indesit WDN 2296XW

Форум » Ремонт » Ремонт на перални , съдомиялни и сушилни машини [Страници (1)]

| Нова тема | Изпрати | | Версия за печат |
 няма центруфуга
ICO

Редовен участник
От: Асеновград
Indesit Exklusyve 2296XW
Здравейте, не съм виждал пералнята обади ми се колега по телефона с диагноза ,че всичко работело само центруфугата не.Утре ще ходя да видя за какво става въпрос ако някой има схема или жокер за дефекта да казва.

Всичко записи: 104 : Дата на рег-ция: Февр. 2006 : Отправено: 13 Април, 2007 - 20:20:07
kolyo

Админ
От: Русе

>>>>>>>>>>>>>>>>

att-4b50ae96a4bbfWDN.gif

Всичко записи: 11431 : Дата на рег-ция: Дек. 2005 : Отправено: 13 Април, 2007 - 20:56:53
kolyo

Админ
От: Русе

пералня indesit WDN 2296XW U не ­ развърта центрофуга
Пералнята се включва, зарежда изхвърля вода и т.н. но при включване на развъртане на двигателя той се засилва/ със специфичния звук на четковия двигател/ и се изключва, оборотите падат, отново се засилва и се изключва. В бургас съм.
Извиках техник, свали платката, тества я в сервиза и се върна с още един двигател. Вързахме външно другия двигател и заработи отлично, т.е. платката е наред, но моя двигател отново се засилва и изключва. Свалихме го / другия двиг. не става на мястото/.
Техника казва, че проблема е в ротора, но четките са добре, двиг се засилва нормално, но се изключва. Въпроса ми е възможно ли е да е тахометъра- това което казва на платката какви са оборотите? На какъв принцип работи? Ремонтира ли се, той произвежда някакъв импулс, напрежение....
Така че няма смисъл да проверяваш тахото

Всичко записи: 11431 : Дата на рег-ция: Дек. 2005 : Отправено: 15 Януари, 2010 - 19:57:26
troper

Нов участник
От: София

Колега мисля че проблема е отлепена ламела на колетора има ли странен звук при въртене

за мен е проблем в ротора когато тахото има проблем няма бавни

Всичко записи: 11 : Дата на рег-ция: Март 2009 : Отправено: 16 Януари, 2010 - 19:59:30
kostadin11

Нов участник
От: Бургас

Ротора се върти нормално, без особен шум. Няма особен шум и при развъртане, освен специфичното на колектора. Няма искрене, иначе четките са на свършване. Пералнята е от 1995 г. с центрофуга 600/1200 об. и сушилня.
По думите на техника е с "големия мотор", т.е. наверно е с какъвто трябва, а другия който донесе беше по- къс и с по-малка ролка за ремъка на ротора/наверно то пералня само с 600 об./.
Просто по моите разсъждения, ние пробвахме другия двигател, но той освен двигател е и с друг тахогенератор, който дава сигнал на платката за оборотите. При развъртане ротора ускорява нормално и веднага се изключва- както ако е на 1200 об и се натисне бутона за 600 об се получава същото изключване и след значително падане на оборотите се развърта на 600. Затова бях любознателен, как работи този тахогенератор. Разбирам, че той произвежда ток и по неговото напрежение или сила платката разбира какви са оборотите. Има ли начин да се излъже и да се накара ротора да се развърта. На това място ако е голям тока на ротора, платката ще изключи и така точно може да се каже: ротора е изгорял.

Може ли да се намери и от къде мотор за горната пералня. Мотора е с етикет на който е написано:
INDEZCO
94OM1I 1100
220-240 W 85
W320
Пералнята е със сушилня и е 600/1200 об.
Ще съм благодарен за всякакъв съвет.

Всичко записи: 3 : Дата на рег-ция: Яну. 2010 : Отправено: 16 Януари, 2010 - 20:23:45
mgj8

Нов участник

Пералня INDESIT WDN 2296 ­ XWU - не пълни вода
При пускане на пералната тя не изпълнява програмата-никакъв шум все едно няма захранване.
При ръчно завъртане на програматора работи помпата за източване на водата въртене на барабана и центрофугата.
Когато стана белята е работил и нагревателя-прането беше топло.Филтъра на входа преди вентила го почистих не е запушен.Пералната я имам 15 години без 2 месеца.
По време на работа от програматора се чуваше съскане стържене като от лош контакт.Дали е заминал програматора?

Налях вода около обичайното ниво се чу щракане но пералната не тръгна.Врътнах програматора напред изпразни водата и изцентрофужи.Моторчето на програматора върти.И от трите програми е така.

Всичко записи: 3 : Дата на рег-ция: Ноем. 2010 : Отправено: 16 Ноември, 2010 - 14:05:10
vasil1968

Нов участник
От: Варна

пералня Indesit 2296XW не ­ центрофугира
Преди време имах същия проблем. смених четките и се оправи, но сега не е от тях проверих ги.Върти но на бавни обороти.
Пробвах я празна няколко пъти завъртя, но после спря.Сега върти на ниски обороти почти както при пране.
Моля помагайте!Благодаря предварително!

Всичко записи: 23 : Дата на рег-ция: Юни 2009 : Отправено: 15 Декември, 2012 - 12:13:13
vasil1968

Нов участник
От: Варна

пералня Indesit 2296XW - не тръгва
Здравейте!Пералнята не тръгва на нито една програма, освен на тази ,която изпомпва и центрофугира.Когато я включа се чува едно леко бучене.Като превъртам програматора където трябва да се включи помпата се включва, но нищо повече.Мотора не помръдва.Не пълни и вода единствено на програмата за изпомпване и центрофугиране работи. Моля помагайте ,че ми писна от тая пералня но пусти финанси......

Всичко записи: 23 : Дата на рег-ция: Юни 2009 : Отправено: 20 Декември, 2012 - 18:45:45

| Нова тема | Изпрати | | Версия за печат |

Форум » Ремонт » Ремонт на перални , съдомиялни и сушилни машини » Пералня Indesit WDN 2296XW [Страници (1)]