Списък на форумите Форум
Ремонт на перални , съдомиални и сушилни машини , хладилници , климатици , микровълнови фурни и друга битова техника

Съдомиална IGNIS LPA 50

Форум » Ремонт » Ремонт на перални , съдомиялни и сушилни машини [Страници (1)]

| Нова тема | Изпрати | | Версия за печат |
 В определенимоменти не загрява водата
Цветан Цветанов

Нов участник

Притежавам съдомиална IGNIS TUTTIGIORNI lpa 50 производна на WHIRLPOOL. Проблема е следния :
Програмите са 5. Но почти винаги (вече) на зелената програма (4-та) съдомиалната стартира нормално , но забелязвам , че не загрява . Преминава изплакването , включва същинското миене , пуска таблетката , но след около 2-3 минути спира без да изпомпва водата , и дава светлинен сигнал три поредни светвания , което означава . . . .не загрява ! Правя рестарт , преместъвам на 3-та програма и в повечето случаи нещата се оправят ! Забелязвам , можеби ,не съм на 100% сигурен , че първата програма , с която започвам , примерно за деня , ми създава проблеми ! Но при рестарт и преместване повторно на друга , се оправя положението ! Какъв може да е проблема . . . . .в едно съм сигурен - нагреватела е здрав ! Приготвил съм за смяна . . . .
1. Кондензатора 1.5 uf / 275 v в програматора ,
2. Релето , командващо нагреватела 12VDC 16A/250vAC.
Но ми се струва , че нешата няма да стигнат до тук ! Ще съм благодарен да чуя предположенията Ви !
В момента има два кондензатора в паралел . . .1 + 0.450 ( в uf ) . Замерих групата и са реални 1390 nf (1.390 uf ) . Аз съм сменял оригиналния . . . . .тогава машината не тръгваще изобщо и кода беше група от 4 светвания - дали е това , естествено ще го подменя , но някакси се съмнявам !!!

(Добавено)
А иначе има един куп "навързани " неща за проверка , термостати , ntc sonda ( тя м/у другото е с точно такова съпротивление в момента с каквото е дадено в сервизните данни 58ком при 20 градуса Ц .

Всичко записи: 8 : Дата на рег-ция: Май 2018 : Отправено: 15 Май, 2019 - 12:05:49

| Нова тема | Изпрати | | Версия за печат |

Форум » Ремонт » Ремонт на перални , съдомиялни и сушилни машини » Съдомиална IGNIS LPA 50 [Страници (1)]