Списък на форумите Форум
Ремонт на перални , съдомиални и сушилни машини , хладилници , климатици , микровълнови фурни и друга битова техника

Пералня AEG Oko-Lavamat 1480 - ­ сушилня

Форум » Ремонт » Ремонт на перални , съдомиялни и сушилни машини [Страници (1)]

| Нова тема | Изпрати | | Версия за печат |
 Духа но не грее сушилнята
Гост

ОТСТРАНЕН

Сушилня AEG Oko-Lavamat 1480 Turbo ­ Sensotronic не грее.
Проверих и трите квеча на тръбата за духачката против прегряване както и червеното копченце на единия и го натисках . Освен това с уреда звъннах реотаните и квечовете - здрави са и не са прекъснали. Не зная откъде се управляват реотаните или къде им е релето. По възможност ако има електрическа схема?

Отправено: 21 Април, 2007 - 00:33:47
kolyo

Админ
От: Русе

Да не би филтърът или маркучето на ниворегулатора да са задръстени.
Нямам схема на твоята сушилня, но обикновенно захранването на единия нагревател идва от нормално затворените контакти на ниворегулатора (12,22,32 ) , а вторият е през контактите на реле на платката :

att-462a0e12e1a561480.gif

Всичко записи: 11379 : Дата на рег-ция: Дек. 2005 : Отправено: 21 Април, 2007 - 10:46:21
Гост

ОТСТРАНЕН

Проверих тези вериги и горе долу бяха така. Обозначенията като номер на гнездото след проследяване до регулатора на нивото бяха с други номера но не това е най важното. Намерих същата пералня от същия номер модел и от там разбрах че сушилнята не включва реотаните на по малко приготвено време от 30 минути а тя по дефолт след резетирате и пускане отново си приема за време 10 минути. Казаха ми за един датчик (голям зор видях докато сваля страничнозадния капак и стигна до него) който е за температурата на сушилнята . Ако прекъсне се получава този ефект. Дадоха ми такъв който беше 3.2 килоома а моя беше здрав и със стойност 2.5 килоома. Въпреки всичките ми напъни реотаните пак не тръгнаха. Във вторник чакам един от хората от които взех пералнята да дойде и да си я оправи или да ми я смени с друга.

Отправено: 23 Април, 2007 - 08:00:47
Валентин Алексиев

Нов участник
От: Ихтиман

EMPERIOR , последно ,какво е това - сушилна или перална със сушилна.
Ако е перална със сушилна , то много от тях тръгват когато е зададена програма 1/2 пране.Има и определена точка на програматора където е позволено пускане на сушилната - не става навсякъде.
Ако е 5 кг. сухо пране, то при сушене трябва да се извадят половината- тоест при сушене - 2,5 кг.
Щом са ти я дали, сигурно е проверена , а ти допускаш някаква грешка /ако не си работил с подобна/.
Можеш - дерзай....

Всичко записи: 48 : Дата на рег-ция: Дек. 2006 : Отправено: 23 Април, 2007 - 19:40:46
Гост

ОТСТРАНЕН

Естествено е да е пералня със сушилня-в заглавието го пише. Модела е доста стар и чичко Гугъл го изкарва при написване. Написал съм "сушилнята" щото само тя не грее а духа. При проверка на друга същата такава пералня едно към едно си духа топло като е нагласена над 20 минути щото за 10 както си е по дефолт при пускане не може да изсуши и носна кърпичка. Аз отначало се зарадвах че може да е от това че я пусках на малко време и даже се бях въоръжил с един датчик който е поставен долу на пластмасовата тръба на сушилнята и е 3 килоома но се оказа че пак не работи при подмяната му. Утре чакам хората да си я вземат или оправят или да ми донесат друга. Аз ги продавам втора употреба. Моята засега работи слава богу. Имам AEG Lavamat 16810 Upgrade и е като часовник на 1600 оборота. Истина е че центрофугира на 1200-1400 оборота но само на края за десерт пуска 1600 за една минута. Ми тъй ми...да не са луди да центрофугират германците през цялото време на 1600 да им излети нанякъде барабана и да го търсят в тревата?

Отправено: 23 Април, 2007 - 22:35:09
Валентин Алексиев

Нов участник
От: Ихтиман

В такъв случай проблема ти е решен.Защо се мъчиш.
Колкото до оборотите, имам един въпрос - как устискват дрехите .Смятам че много малко могат да да се перат с такава центрофуга.Това е все едно да имаш МЕРЦЕДЕС но да си в полето - малко трудно ще му използваш пълен километраж.
Успех.

Всичко записи: 48 : Дата на рег-ция: Дек. 2006 : Отправено: 24 Април, 2007 - 22:03:20

| Нова тема | Изпрати | | Версия за печат |

Форум » Ремонт » Ремонт на перални , съдомиялни и сушилни машини » Пералня AEG Oko-Lavamat 1480 - ­ сушилня [Страници (1)]