Списък на форумите Форум
Ремонт на перални , съдомиални и сушилни машини , хладилници , климатици , микровълнови фурни и друга битова техника

Пералня ELIN WM 14 M

Форум » Ремонт » Ремонт на перални , съдомиялни и сушилни машини [Страници (1)]

| Нова тема | Изпрати | | Версия за печат |
 Не прещраква програматора и не нагрява
Boris

Нов участник
От: гр.петрич

Пералня ELIN WM 14 M
При поставяне на буква B пералнята взима вода, почва да върти на ляво и на дясно, но програматора не работи, няма греене
Нагревателя е здрав, помпата работи.
сложих нов датчик за температура и пак същото - няма и автоматично преместване на програмите.мотора на програматора е здрав
При ръчно поставяне на програма за да грее включва за няколко секунди и веднага изключва..

Всичко записи: 3 : Дата на рег-ция: Март 2007 : Отправено: 02 Май, 2007 - 08:57:42
kolyo

Админ
От: Русе

Днес ми донесоха една платка от такава пералня, тя май си е чисто BEKO :
http://www.service-ruse.eu/forum/topic.php?forum=1&topic=311

Всичко записи: 11431 : Дата на рег-ция: Дек. 2005 : Отправено: 04 Май, 2007 - 15:46:22
stoichkata

Нов участник
От: Пловдив

Търся схема за пералня ELIN модел WM14M
Пералнята е на един познат, донесе ми само платката на която имаше изгорял един BTB16/600 и един ценер за 5 V. След подмяната му върнах платката и според него всичко е било ОК, но след 3 пранета на пералнята с спряла отново.
Сега е прекъснал само RP1 4.3 kom подменил си го е с резистор със същата стойност на 5 W пералнята е заработела нормално но резистора много грее, необходима ми е схема за да се орентирам какво товари.

Платката е като тази в другата тема, ако може някои да помогне със схема на въпросната платка ще съм много благодарен !

att-49893d0746f08ang2.jpg

Всичко записи: 10 : Дата на рег-ция: Февр. 2009 : Отправено: 04 Февруари, 2009 - 09:00:23
kolyo

Админ

имаше изгорял един BTB16
мотора е избил
Сега е прекъснал само RP1 4.3 kom подменил си го е с резистор със същата стойност на 5 W пералнята е заработела нормално но резистора много грее
така и трябва да бъде, нали затова е 5 вата

Можеш да сложиш два резистора 10к/5W в паралел - ще издържат по дълго време

Всичко записи: 11431 : Дата на рег-ция: Дек. 2005 : Отправено: 04 Февруари, 2009 - 09:02:21
stoichkata

Нов участник
От: Пловдив

Благодаря за съвета ! Довечера ще отида на место да я погледна и ще направя пробата с двата резистора да видя какъв ще е ефекта и ще докладвам.

Всичко записи: 10 : Дата на рег-ция: Февр. 2009 : Отправено: 04 Февруари, 2009 - 09:12:26
Evgenibgr

Нов участник
От: София

Двигател за пералня ELIN WM14
Проблема е, че двигателя загрява по време на работа и започва да мирише. Когато върти в едната посока излизат доста искри от колектора, а в другата не. По някога "забравя" да пусне центрофугата и на изплакване и на центрофугиране.
Дайте идея от къде да купя нов или втора ръка читав двигател.
Може би има аналог на ВЕКО, но не зная точно кой е модела за да търся в Роял сервиз.
Това е етикета. Иначе е с осем извода. Има тахо генератор.

att-49a8070d6b283ELIN.jpg

Всичко записи: 4 : Дата на рег-ция: Февр. 2009 : Отправено: 27 Февруари, 2009 - 17:26:02
kolyo

Админ

http://www.royal.bg/service/frs.htm

Всичко записи: 11431 : Дата на рег-ция: Дек. 2005 : Отправено: 27 Февруари, 2009 - 17:32:27
Evgenibgr

Нов участник
От: София

Проблемът с пералнята се задълбочава
Все още не см сменил мотора, но забелязах и друг проблем. Времето за пране се е увеличило почти двойно. когато пере и програматора се върти през 14 мин, но в един момент стои повече от половин час. След което идва момента с изплакването. Там трябва да изпомпи водата да изцентруфугира кратко, да зареди вода и така 3 пъти. При мен обаче е само 1 и всичко остава в пяна.
Дали проблема е в платката или в програматора.
Вече си мисля, че ако трябва да сменям и платката, то по-добре да сменя цялата пералня с нова.

Всичко записи: 4 : Дата на рег-ция: Февр. 2009 : Отправено: 05 Март, 2009 - 19:04:21
humaher

Нов участник
От: Горна Оряховица

Пералня ELIN WM 14 M - прескача етапи от програмата
имам същата пералня,която прави следния проблем-задавам ипрограмата,тя започва да изпълнява програмата-взема си водата,развърта прането,кисне го и в един момент решава,че е изпрала и приключва.Превърта програматора до края на програмата и с това е готова.Просто прескача останалите етапи от програмата.

между другото ЕЛИН WM14M е дъщерно производство на СИЛТАЛ и е 1 към 1 като части,така че търси платка от там
моята пералня няма нищо с Турция,а е изцяло изработка от Австрия.Проблема го установихме и сега отново пере като нова.А и той беше толкова дребна работа,че се забелязва трудно и единствено търпението на майстора му помогна за разрешаването му.
Вероятно производството им е прехвърлено в южната ни съседка,кактого правят много други производители,така че напълно възможно е и да е БЕКО.

Всичко записи: 1 : Дата на рег-ция: Февр. 2010 : Отправено: 02 Февруари, 2010 - 19:34:23
kolyo

Админ

humaher , какъв SILTAL , не виждаш ли че надписите са на турски (ARCELIK)
Тази пералня никога не е имала нищо общо с Австрия освен надписа ELIN

Всичко записи: 11431 : Дата на рег-ция: Дек. 2005 : Отправено: 02 Февруари, 2010 - 19:40:59
pawkata

Нов участник

Здравейте искам да ви попитам дали можете да ми дадете някакъв сайт или вие да ми пратите упътване за пералня Елин WM 14M имаме такава в кфартирата и не можем да разберем как се използва пускаме я на една програма тя сам сменя на друга.. благодаря предварително

(Добавено)
Evgenibgr
Вие имате ли книжка с упътване за пералнята ?

Всичко записи: 1 : Дата на рег-ция: Яну. 2013 : Отправено: 10 Януари, 2013 - 17:37:59

| Нова тема | Изпрати | | Версия за печат |

Форум » Ремонт » Ремонт на перални , съдомиялни и сушилни машини » Пералня ELIN WM 14 M [Страници (1)]