Списък на форумите Форум
Ремонт на перални , съдомиални и сушилни машини , хладилници , климатици , микровълнови фурни и друга битова техника

Съдомиялна gorenje GVI 552-S - ­ платка

Форум » Ремонт » Ремонт на перални , съдомиялни и сушилни машини [Страници (1)]

| Нова тема | Изпрати | | Версия за печат |
 Изгорял симистор Z 0103
utoto

Нов участник
От: София

Здравеите колеги, става дума за съдомиялна горение модела е GVI 552-S подарък ми е от приятел защото бил изгорял програматора.
Имаше един диод smd изгорял и един транзистор може и триак да е ZO103 който запуска моторчето на програматора.
Може ли някой да ми каже откъде мога да намеря този транзистор или негов заместител, защото не можах да го намеря.
Благодаря предварително .

Всичко записи: 4 : Дата на рег-ция: Май 2007 : Отправено: 06 Май, 2007 - 00:31:29
kolyo

Админ
От: Русе

Вместо симистор Z 0103 (зет нула едно, нула три ) или Z 0107 :
http://www.service-ruse.eu/dounload/datasheet/Z0107.pdf
можеш да сложиш MAC97 :
http://www.service-ruse.eu/dounload/datasheet/MAC97.pdf
и двата трябва да ги има по магазините.
Z 0107 при нас е три пъти по скъп, иначе са напълно взаимозаменяеми

Всичко записи: 11431 : Дата на рег-ция: Дек. 2005 : Отправено: 06 Май, 2007 - 00:39:09
utoto

Нов участник

Мерси за бързия отговор видях го mac97 имат го 79ст.

А да те питам за диода имали значение какъв е аз сложих ценеров
Изтрита е лепенката на която е пишело модела,а на платката пише само 472006д

Всичко записи: 4 : Дата на рег-ция: Май 2007 : Отправено: 06 Май, 2007 - 01:02:03
vladimirstanoev

Нов участник

А да те питам за диода имали значение какъв е аз сложих ценеров
Естествено че има значение. Как така ще сложиш ценеров, ако е бил обикновен. Освен че няма да върши работа, може да направи и много нови поразии.
Ако оригиналния е бил ценеров е изключително важно и неговото точно напрежение. Например ако е в захранването или на високо напрежение и не сложиш точния - може да опукаш цялата електроника. Виж на какво място в схемата стои и дали има някакви надписи по него. Успех!

Всичко записи: 43 : Дата на рег-ция: Ноем. 2006 : Отправено: 07 Май, 2007 - 01:16:54
utoto

Нов участник

Мерси за мненията!
Подкарах миялната, само че сега излезе друг проблем. Когато програматора стигне до момента когато трябва да отвори вратичката за препарата, и след това и за гланца, прещраква много бързо-задържа само около 10-15сек. , и не успява да я отвори. Клапана който отваря вратичката е някакъв биметален и му трябват около 20 - 30 сек. докато се разпъне и натисне там където трябва, за да се отвори.
От надписа на програматора е останало EC4722 ако това може да помогне
ще е добре.
Ако някой има идея какъв е проблема, много ще съм благодарен да сподели!
А, и също така, смених всички електролитни кондензатори.

Всичко записи: 4 : Дата на рег-ция: Май 2007 : Отправено: 10 Май, 2007 - 22:08:46

| Нова тема | Изпрати | | Версия за печат |

Форум » Ремонт » Ремонт на перални , съдомиялни и сушилни машини » Съдомиялна gorenje GVI 552-S - ­ платка [Страници (1)]