Списък на форумите Форум
Ремонт на перални , съдомиални и сушилни машини , хладилници , климатици , микровълнови фурни и друга битова техника

Пералня Siltal SL 048X - ­ програматор

Форум » Ремонт » Ремонт на перални , съдомиялни и сушилни машини [Страници (1)]

| Нова тема | Изпрати | | Версия за печат |
 Врътката на програматора се върти свободно
marti2000

Нов участник

Имам Пералня Siltal SL 048X която вече 10-12 г. работеше перфектно.Вчера ми напреави следния проблем.По време на работа зацикли между 7-8 позиция.Спрях я и превъртях програматора до начална 7 позиция.Получи се същото. Опитах се пак да превъртя програматора и установих, че тои се върти съсем свободно (без онзи храктерен прiщракващ шум при въртене)
Ако някои може да помогне, ще сyм му благодарен.

Всичко записи: 1 : Дата на рег-ция: Май 2007 : Отправено: 14 Май, 2007 - 08:18:32
a_arcov

Участник
От: Ямбол

Ами счупил си пластмасовата част на остта на програматора.Вадиш програматора,лепиш с каноконлит или нещо от сорта,разпробиваш с бугия 1,5-2мм и набиваш някоя тел за да не превърта

Всичко записи: 66 : Дата на рег-ция: Юли 2006 : Отправено: 14 Май, 2007 - 20:05:17
ilko iliev

Постоянен участник
От: Добрич
Честа болест при този вид програматори за Силтал!
Вероятно a_arcov е прав.Аз лично предпочитам варианта със разпробиване и вграждане на парченце тел.

Всичко записи: 463 : Дата на рег-ция: Дек. 2005 : Отправено: 14 Май, 2007 - 20:38:44
bsod2

Нов участник
От: София

аз не съм спец, но тази операциа я направих още като купих пералнята.

искам да те предупредя да внимаваш със шлиците на програматора и там където се е отчупил от ключа!!!!! просто трябва да съвпаднат

Всичко записи: 8 : Дата на рег-ция: Май 2007 : Отправено: 14 Май, 2007 - 22:11:22
bandio

Нов участник

силтал sl 048x - програматор
по време на работа на пералнята врътнах програматора ...
сега спира не където трябва и програмите май май са поразместени ...
как да го оправя тва ..все пак технически грамотни сме ..срам ме е да търся майстор за подобно нещо

Всичко записи: 3 : Дата на рег-ция: Май 2008 : Отправено: 29 Май, 2008 - 19:50:37
ilko iliev

Постоянен участник
От: Добрич
bandio
Ами счупил си пластмасовата част на остта на програматора.
Шлиците и пръстенчето са към въртока на програматора.

Всичко записи: 463 : Дата на рег-ция: Дек. 2005 : Отправено: 29 Май, 2008 - 20:01:40
kayo

Редовен участник
От: Пазарджик

bandio , с колко програми се разминава програматора

Всичко записи: 112 : Дата на рег-ция: Май 2008 : Отправено: 29 Май, 2008 - 20:31:27
bandio

Нов участник

kayo
...незнам точно ...спира на около 30 градуса от там където спираше едно време

Всичко записи: 3 : Дата на рег-ция: Май 2008 : Отправено: 29 Май, 2008 - 20:46:08
nebelservice

Постоянен участник
От: София
Ами .... въртиш докато докараш някой край на програма. Обикновено края на програмата е предшестван от центрофуга и отпускане на прането, след което вътриш смело назад програматора ( той вече и без това е със счупена шийка) докато докараш чертичката. После разглобяваш програматора и лепиш.

Друг начин е да се отсрамиш с 40 - 50 лева за ремонтче или най-доброто за два пъти повече парички - нов програматор

Успех

Всичко записи: 455 : Дата на рег-ция: Дек. 2005 : Отправено: 29 Май, 2008 - 21:00:14
kayo

Редовен участник
От: Пазарджик

bandio
на предната плочка(металната) има няколко отвора с резба, по два един срещу друг. откачаш програматора от лицевия панел, завърташ го така че да съвпадне със следващите два отвора и го захващаш отново за панела. след това завърташ програматора на програма "стоп" и включваш пералнята. ако не тръгне значи това е вярното полжение. ако заработи правиш същата процедура но в обратна посока спрямо първоначалното положение на програматора.
при условие, че програматора не е въртян в обратна посока не е нужно да го разглобяваш.

Всичко записи: 112 : Дата на рег-ция: Май 2008 : Отправено: 29 Май, 2008 - 21:27:31
rumenpotapov

Нов участник

Някой ще обясни ли малко по-подробно как се вади този програматор, щото аз дърпах, дърпах, но не става...

Всичко записи: 1 : Дата на рег-ция: Юни 2008 : Отправено: 08 Юни, 2008 - 12:56:21
bandio

Нов участник

от къде как се вади ?
захванат е с 2 болта за корпуса на машината ..виждат се зад врътката която се издърпва

м-у другото благодаря за съветите - наистина се беше счупило тва и с малко тестове успяхме да настроим всичко както преди.

Всичко записи: 3 : Дата на рег-ция: Май 2008 : Отправено: 09 Юни, 2008 - 13:00:09
mynkow

Нов участник

Здравейте,

имам същия проблем с моя siltal. Врътнах програматора, докато пералнята работеше, имаше си причина да го правя. Въртях напред, въртях назад. Когато се оправи първия проблем се получи така, че програмите сякаш се разместиха. Разглобих предния панел. Махнах въртящото с цифереблата и огледах назъбената вълнообразно пластмаса, която мести едно лостче. Тази пластмаса е цяла и не е счупена. Мъчих се да анализирам положението и да завъртя по някакъв начин тия части, но проблема е там, че няма как да променя позициите. В момента пералнята пуска цинтрифуга по средата на 7-ма програма (трябва да бъде на 9-та) и спира. Какво друго мога да направя. Помагайте, че след няколко дена няма да има какво да обличам.

пералнята е slt 060x

Всичко записи: 1 : Дата на рег-ция: Юни 2009 : Отправено: 14 Юни, 2009 - 22:48:43
rado1

Участник
От: Провадия

демонтираш програматота намисташ пластмасата както си е била разпробиваш оста с тънко свредло и слагаш едно чопче от тел с малко каниколит,но гледаш да не надстърча

Всичко записи: 92 : Дата на рег-ция: Март 2009 : Отправено: 14 Юни, 2009 - 23:52:37
kolyo

Админ
От: Русе

пералня Siltal SL 048X - програматора не зацепва
Привет, имам проблем- въртя програматора( външната ръчка )мога да въртя до утре, но тя не зацепва вътре програматора ,мисля че е на зъби,защото като зацепи щрака. Тово го прави почти винаги когато е топла, изстине ли -зацепва и завърта.
getzov

искарай програматора най вероятно пластмасата която е върху оста е счупена
издърпваш двете врътки за програматора и за градусите и щевидиш каде е хванат програматора
rado1

Всичко записи: 11378 : Дата на рег-ция: Дек. 2005 : Отправено: 02 Октомври, 2009 - 23:54:01
kolyo

Админ
От: Русе

Пералня Siltal SLT 048X ­ - програматор
Здравейте ! Проблемът е следният-спира по средата на програмата.Ръчно превключвахме програматора,за да завърши програмата.След няколко дни ,както си работи след центрофуга започна да пълни барабана без да спира.Водата протече извън пералнята.Въпросът ми е къде според вас е проблема ?Благодаря за информацията !
emo99

Всичко записи: 11378 : Дата на рег-ция: Дек. 2005 : Отправено: 25 Февруари, 2010 - 13:19:41
Vialex

Super Member
От: Стара Загора

http://www.service-ruse.eu/forum/topic.php?forum=1&topic=917&start=1

Всичко записи: 1116 : Дата на рег-ция: Авг. 2006 : Отправено: 25 Февруари, 2010 - 20:26:11
kaiser666

Нов участник

Здравейте, аз имам проблем с програматора на siltal dl600yt. Когато превключва програмите издава много гаден звук. Възможно ли е да се оправи по същия начин, както и при проблема на колегата горе с разпробиване и лепене? Евентуално може ли да се намери програматор. Ако някой има, нека пише.
Благодаря.

Всичко записи: 1 : Дата на рег-ция: Дек. 2010 : Отправено: 07 Декември, 2010 - 21:17:54
edin ot vas

Редовен участник

здравейте,колеги.проблема е следният с пералня силтал.ако не се пусни три дни,не иска да завърти барабана само го поклаща и това е.събота и неделя я ползват доста.на едната седмица(събота и неделя)работи,цяла седмица не се пуска и следващата събота не иска да завърти,пълни вода но не завърта.кондензатора е сменен,но проблема остава.най интересното е:отива един колега маже ремъка със спирт,и пералнята тръгва.за един месец е почиствана пет пъти,и след почистване тръгва.отказват се от този майстор...
докараха пералнята при мен,положението е следното:двигателя е добре,кондензатора също,барабана се върти леко,но не тръгва.пуснах я на различни програми,но без резултат.оставих програматора в една позиция и завъртях барабана няколко пъти на ръка,и пералнята тръгна.едва ли някой е имал подобен проблем,но може да имате идея от какво може да е?

Всичко записи: 145 : Дата на рег-ция: Окт. 2012 : Отправено: 09 Декември, 2013 - 19:29:17
hishnika

Постоянен участник
От: Казанлък

данеби да боксува ремъка ако е сменян скоро е много вероятно

Всичко записи: 295 : Дата на рег-ция: Май 2008 : Отправено: 09 Декември, 2013 - 22:18:44
Zdravkicha

Супер участник
От: Варна

Провери буксата на мотора за слаба връзка или нагар и смени кондензатора с нов. Този който е в момента с какъв капацитет е?

Всичко записи: 607 : Дата на рег-ция: Март 2010 : Отправено: 10 Декември, 2013 - 08:09:09
edin ot vas

Редовен участник

кондензатора е добре 12,4 мф .мотора е добре измерих го.дали е възможно да е програматор. лесно ли се ремонтира програматора,в смисъл да го отворя и почистя примерно.
ремъка е нов,добре е опънат,не преплъзгва.незнам какво да я правя тази пералня.няма логическо обяснение за повредата и.

Всичко записи: 145 : Дата на рег-ция: Окт. 2012 : Отправено: 10 Декември, 2013 - 18:05:42

| Нова тема | Изпрати | | Версия за печат |

Форум » Ремонт » Ремонт на перални , съдомиялни и сушилни машини » Пералня Siltal SL 048X - ­ програматор [Страници (1)]