Списък на форумите Форум
Ремонт на перални , съдомиални и сушилни машини , хладилници , климатици , микровълнови фурни и друга битова техника

Пералня Indesit WIE 107 EX

Форум » Ремонт » Ремонт на перални , съдомиялни и сушилни машини [Страници (1)]

| Нова тема | Изпрати | | Версия за печат |

Techno

Участник

След като се включи дадена програма, излиза надпис dEПО и не иска да пълни с вода, не зная това код на грешка ли е, и какъв е проблема.

Всичко записи: 58 : Дата на рег-ция: Апр. 2007 : Отправено: 17 Май, 2007 - 23:23:39
kolyo

Админ
От: Русе

http://www.service-ruse.eu/forum/topic.php?forum=1&topic=222

Всичко записи: 11472 : Дата на рег-ция: Дек. 2005 : Отправено: 18 Май, 2007 - 06:42:33
kolyo

Админ

Перална Indesit WIE 107 TYPE HUMBER LB2000C На дисплея свети само знака катинар от какво може да е?
Благодаря ви предварително
_VaSiL_
Обикновенно е от четки
http://www.service-ruse.eu/forum/topic.php?forum=1&topic=116

Всичко записи: 11472 : Дата на рег-ция: Дек. 2005 : Отправено: 19 Януари, 2008 - 22:29:03
kolyo

Админ

Indesit WIE 107 - Не върти двигателя, грешка F2
Платка Jabil, когато се включи пералнята тръгва, пълни с вода и когато трябва да завърти дава грешка F2,
двигателя изглежда добре, тахото е 118ома, предполагам че не стига информацията от тахото, ако някой има информация за пътя на сигнала от тахото в платката ще му бъда благодарен,
Techno
Ами симистор, реле, мотор :

att-49e394068e4dd4060.jpg

Всичко записи: 11472 : Дата на рег-ция: Дек. 2005 : Отправено: 13 Април, 2009 - 22:26:17
Techno

Участник

Благодаря kolyo , оказа се , че релето не е наред,

Всичко записи: 58 : Дата на рег-ция: Апр. 2007 : Отправено: 16 Април, 2009 - 23:11:49
dog123

Нов участник

indesit wie 107 - лагери
Здравейте. Имам проблем с перална машина indezit wie 107.
При центруфуга на максималните обороти барабана започва да се тресе здраво в корпуса . Вероятно при по голям резонанс опира в корпуса и се чува тракащ звук.
Направих замяна на 2 та амортисьора но проблемът не изчезна , може би намаля а може и при тази проба да имаше по малко пране в машината.
След този неуспешен "ремонт" ми направи впечатление че казана е леко увиснал спрямо отвора на предния капак. Възможно ли е пружините в горната част да са отпуснали и от това да се получава по голям резонанс.
Правих проба при празна машина , и тогава проблема го няма тоест не е крива шайба или от сорта.
Имам намерение да я разкостя в събота или неделя , моля ви да ми дадете насоки къде да търся проблема , благодаря предварително . Поздрави.
Лагери и семерина са за смяна
Milcho
Milcho благодаря за съвета не съм далеч от тази мисъл.
Чакайки отговори тук потърсих съвети от няколко приятели , споменато ми бе за функция която при тръгване на центруфуга ако прането не е разпределено равномерно по барабана машината сменя оборотите или спира завърта на обратно и прави нов опит за центруфуга.
Някой да е запознат дали тази машина има тази функция ,и ако да къде се намира датчика за вибрация, от какъв тип е, и как да разбера дали функционира правилно.
Отново благодаря предварително.
п.п. Освен това така и така ще я разкоствам,освен лагери семеринги / мисля и пружините да сменя/ какво е добре да се смени за да избегна скорошни проблеми

Здравейте отново. Моят проблем се оказа разхлабена горна тежест.
Но. Имах намерение да сменя лагери и семеринг както и пружини , изникна обаче проблем. Кожухът се оказа "еднодневка" тоест не е предвидено да се разглобява.
Ако някой е отварял такъв и го е събрал успешно , моля да даде инструкций, ако ли не ще я сглобя така и колкото изкара толкова.

Всичко записи: 5 : Дата на рег-ция: Ноем. 2010 : Отправено: 19 Ноември, 2010 - 08:48:19
kolyo

Админ

http://www.service-ruse.eu/forum/topic.php?forum=1&topic=222

Всичко записи: 11472 : Дата на рег-ция: Дек. 2005 : Отправено: 19 Ноември, 2010 - 09:07:22
kolyo

Админ

Пералня Indesit WIE 107 - зацикля
Здравейте! Имам пералня индезит модел WIE 107 .От скоро се появи проблем.Независимо на коя програма е турена перейки достига до 1 минута /на брояча/ и зацикля.Не иска да продължи програмата нататък.И така пере безкрайно дълго.Като я спра и превключа на изплакване и центрофуга мога да завърша прането .Предполагам че проблема е в платката, но не съм сигурен.Моля за съвет.
Марио Бойков

Всичко записи: 11472 : Дата на рег-ция: Дек. 2005 : Отправено: 03 Септември, 2011 - 14:11:30
bandit

Нов участник

здравейте имам проблем с пералнq indezit wie 107
като като избереш програмата и натиснеш да тръгне след малко изписва END
от какво може да е ?

Всичко записи: 1 : Дата на рег-ция: Окт. 2012 : Отправено: 09 Октомври, 2012 - 11:24:52
kolyo

Админ

пералня indesit wie107 - грешка f12
здравеите.имам проблем с пералня indesit wie107.при вклчването още исписва грешка f12.
пералнята нямаше четки на мотора. смених ги, но проблема си остана . пак исписва f12.
благодаря предварително за насоките, които ще ми дадете.
rdracing
Провери ли долната платка за издути кондензатори ?

Всичко записи: 11472 : Дата на рег-ция: Дек. 2005 : Отправено: 16 Септември, 2014 - 22:00:26
kolyo

Админ

Пералня Indesit WIE 107 - Тресе
Здравейте, Подариха ми въпросната пералня защото била много шумна и наистина беше такава.
Когато я отворих установих, че бетонните плочи бяха разхлабени и барабанът се разхождаше из цялата пералня и удряше в стените. Махнах горната плоча и установих, че е стържела в барабана и на места беше изпилила доста пластмаса. Избърсах прахта от пластмасата и сложих обратно плочота, като се постарах да я сложа максимално по-средата. Притегнах и предната плоча, която седи под вратата и я сглобих.
Сега като пусна пералнята на центрофуга празна и се чува само виенето на мотора, но дори малко пране да се сложи и почва да замята на една страна спрямо предният капак. Тоест като се гледа отгоре, дясната страна се премества към вратата. Съответно се чува блъскане. Отворих отново пералнята и видях, че има интервенция по амортисьора от противоположната страна. От страната на барабана амортисьорът се захваща с пластмасов елемент (не знам как да го опиша, като щифт), който минава през ушите на барабана и ухото на амортисьора и в него влиза пластмасов щифт, за да го разпъне. Та точно този щифт го няма и е сменен с болт М10 и гайка. Там усетих, че амортисьора играе между ушите на барабана и от там се чува удрянето. Сложих 2 гумени уплътнения и вече не причуква.
След това установих, че от ляво продължава да причуква, но вече само при максималните обороти, и се чувя от ляво, под средата на пералнята, а там няма нищо. Направо се изчерпах от към идеи. Освен да е бил счупен щифта след смяна на амортисьор и сега да са с различна твърдост друга идея не ми идва.
Благодаря предварително за помощта!
ocultist

Всичко записи: 11472 : Дата на рег-ция: Дек. 2005 : Отправено: 03 Февруари, 2016 - 23:21:14
dog123

Нов участник

Здравейте, шест години по късно нашата пералня си работеше без грешка, докато жена ми днес не я напълни с бърсалки за обувки, които са били явно много мръсни, и се запуши.Помпата работи, чува се че се напъва милата , но на изходния маркуч едва прокапва. пералнята е пълна с вода, която е меко казано кална.
За съжаление не успявам да развия капака на филтъра... Завърта се лесно на около 1/3 оборот , и там запецва все едно е спрял в стена. Хванах го с клещи, но само счупих перото в центъра му....
Някакви съвети как да отвия проклетата капачка?
И после как да я прочистя добре, направо си ни е член на семейството тая пералня, мило ми е да я сменям... Помогнете ни моля!!

Всичко записи: 5 : Дата на рег-ция: Ноем. 2010 : Отправено: 20 Април, 2016 - 23:25:11
hishnika

Постоянен участник
От: Казанлък

най лесно е да свалиш помпата може да е попаднало нещо във филтъра и затова не се развива

Всичко записи: 295 : Дата на рег-ция: Май 2008 : Отправено: 20 Април, 2016 - 23:52:00
dog123

Нов участник

Хищник благодаря за насоката.
Днес я разглобих.Извадих 11 фиби , една шнола една безопасна игла , две по левче три по двайсе, плюс 19 други монети , които са неразпознаваеми.... близко до първа вноска за нова пералня...
около половин килограм пясък...
Ще я пускам утре защото имам съмнения че отиде вода в посока програматора.
Няма такава пералня , това е лудост още да работи!

att-59a5b24111b1b107.jpg

Всичко записи: 5 : Дата на рег-ция: Ноем. 2010 : Отправено: 21 Април, 2016 - 22:39:48
vali_cop

Нов участник

Пералня Indesit WIE 107 - не ­ върти
Здравейте! При включване на пералнята на дадена програма,дисплеят светва нормално, започва да пълни нормално и когато трябва да завърти барабана се чува прещракване сякаш прекъсваш захранването и пак го пускаш.
Електромоторът тръгва, но сякаш някаква защита го изключва.На програма "източване" помпата изпомпва водата, но прекъсва все едно я включваш и изключваш.На дисплея не изписва никаква грешка.Моля помогнете.

Проверих четките на мотора и са ОК.
Току що извадих и платката - няма издути кондензатори.Не се виждат изгорели писти.

Всичко записи: 2 : Дата на рег-ция: Дек. 2012 : Отправено: 30 Август, 2017 - 17:21:48

| Нова тема | Изпрати | | Версия за печат |

Форум » Ремонт » Ремонт на перални , съдомиялни и сушилни машини » Пералня Indesit WIE 107 EX [Страници (1)]