Списък на форумите Форум
Ремонт на перални , съдомиални и сушилни машини , хладилници , климатици , микровълнови фурни и друга битова техника

Пералня Crown LL642 FT - платка

Форум » Ремонт » Ремонт на перални , съдомиялни и сушилни машини [Страници (2): [1] 2 » ]

| Нова тема | Изпрати | | Версия за печат |
 Не заключва
DIANCHO

Нов участник

На пералнята ключалката не заключва и не тръгва.
Проверих захранването, но идват 190 волта между контактите на ключалката.
Платката е: VO 286800.J77.06800.010.
http://www.service-ruse.eu/forum/topic.php?forum=1&topic=338
Моля помогнете!

Всичко записи: 19 : Дата на рег-ция: Февр. 2007 : Отправено: 01 Юни, 2007 - 18:59:41
kolyo

Админ
От: Русе

Някоя лампа не мига ли ?
Като замостиш ключалката какво прави пералнята?
Провери ли симистора ?

att-46616a9ec106bdoor.gif

Всичко записи: 11432 : Дата на рег-ция: Дек. 2005 : Отправено: 02 Юни, 2007 - 15:48:41
Гост

ОТСТРАНЕН

много често зъбът не натиска добре ключалката изрежи малко от ринга на люка така че да легне по добре

Отправено: 04 Юни, 2007 - 22:44:14
ilko iliev

Постоянен участник
От: Добрич
На същият модел е потекло вода на куплунга на мотора. В резултат е овъглено съпротивление във веригата на тахото. Какви са стойностите на съпротивленията и ако може насока накъде водят пътечките които минават отдолу? Прилагам снимка.

att-49d3b02457ef2tled.JPG

Всичко записи: 463 : Дата на рег-ция: Дек. 2005 : Отправено: 01 Април, 2009 - 21:18:38
kolyo

Админ

Тази снимка ще ти свърши ли работа :

att-49d3b7e1bbad1EMCO.jpg

Всичко записи: 11432 : Дата на рег-ция: Дек. 2005 : Отправено: 01 Април, 2009 - 21:52:17
kolyo

Админ

В момента нямам такава платка под ръка, но схемата на тахото е проста

att-49d527c462eecmco2.gif

Всичко записи: 11432 : Дата на рег-ция: Дек. 2005 : Отправено: 03 Април, 2009 - 00:01:56
kolyo

Админ

Пералня Crown LL642 FT - мотора прекъсва
След като пусна мотора независимо дали е в процес на пране или центрафуга мотора тръгва рязко и започва да прекъсва на интервали..
На центрафуга не може да се развърти както трябва и пак така на тласаци..
Проверих четките ...
Магнита на тахогенератора..
Бобинка на тахогенератора..
Потенциометър за регулиране на оборотите няма..
но всичко ми изглежда наред..
Моля за помощ...
valentino9799

Всичко записи: 11432 : Дата на рег-ция: Дек. 2005 : Отправено: 06 Юни, 2011 - 18:22:42
vi4y

Нов участник

Пералня CROWN LL642FT - Мигат двата диода стоп и пауза
Беше изгорял нагревателя смених го.Пьлни вода вьрти на ляво на дясно спира и почва да нагрява и след 1-2 мин. започват да мигат диодите и релето изклюява нагревателя и до там.
Програмите без нагряване работят центрофугата сьщо няма видими поражения по платката.

http://www.service-ruse.eu/kod/wm/Neo.html

Смених датчика и пералната трьгна.Колко килома трябва да е сьпротивлението му при 20гр.? На сменения е 15 ком.

Всичко записи: 36 : Дата на рег-ция: Апр. 2009 : Отправено: 12 Ноември, 2011 - 14:22:13
Гост

ОТСТРАНЕН

пералня краун модел ll642ft - мотора върти на високи обороти
здравейте искам да попитам за тази пералня някои има ли дъмп и дали би ми остлужил
защото пералнята има следния проблем
всичко си работи но мотора си върти само на високите обороти
проверих тахото работи си проверих и кабелите наред са си
стигнах до заключение че дъмпа се е повредил но не съм сигорен
ако някой може да ми помогне
благодаря

проверих съпротивлението за тахото но е здраво тахото и то е здраво
Мотора тръгва ряско дори когато си направи реверса се опитва да пробоксува ремака
от мотора не е - пробвах с др мотор инсталацията също прозваних всички кабели наред са си значи остава да е платка

между двете крайни крачета на симистора ми дава 0,55ома
профилактично го смених но пак същата работа значи не е от симистора

Отправено: 22 Февруари, 2012 - 10:06:40
donkey

Нов участник

Не ти е от дъмп-а, копаеш в грешна посока.Мотор->инсталация->платка.

Всичко записи: 16 : Дата на рег-ция: Февр. 2009 : Отправено: 24 Февруари, 2012 - 16:01:36
kolyo

Админ

пералня crown-ll642 ft
здравейте проблема на пералнятя е както си пере започва да мига лампа две и след това минава в режим на готовност натискам бутона старт пауза и продължава програмата си и след това всичко се повтаря ако някой може да помогне
благодаря предварително
desislav789

Всичко записи: 11432 : Дата на рег-ция: Дек. 2005 : Отправено: 21 Март, 2012 - 23:00:42
ilko iliev

Постоянен участник
От: Добрич
Пералня Crown LL642 FT - изкривен маншон
Здравейте! Имам странен проблем, пуснах пералнята започна да приема пер.препарат и изведнъж започна теч под самата пералня. Спрях я , източих водата като отворих стъклениа капак кръглото уплътнение преди казана беше изкривено като вретено. Какъв може да е проблема?
veli
Най-вероятно се е скъсало ухото на казана в което влиза пружината която го държи. Това е довело до излизане на гофрираният маркуч от касетата за прах към казана на пералнята.

Всичко записи: 463 : Дата на рег-ция: Дек. 2005 : Отправено: 27 Май, 2012 - 12:20:12
Vialex

Super Member
От: Стара Загора

veli ако е скъсано ухото на казана, както ти пише ilko iliev , проблема се решава с две федер-шайби ... поялник и малко търпение(Снимките са от 2010 година)
А ако е скъсана пружина - тук ги има http://nikelectric.com/index.php?cPath=21_164&sort=2a&filter_id=115

att-4fc247b261e53ring.jpg

Всичко записи: 1116 : Дата на рег-ция: Авг. 2006 : Отправено: 27 Май, 2012 - 18:26:42
pacofazomera

Постоянен участник

ние обикновено местим на здравите дупки и местим и металната планка с пружините за нея също има други дупки на корпуса

Всичко записи: 463 : Дата на рег-ция: Яну. 2010 : Отправено: 27 Май, 2012 - 19:28:15
Vialex

Super Member
От: Стара Загора

По-лесно е, но не се ли променя баланса на казана? Задния край на казана ще "увисне".

Всичко записи: 1116 : Дата на рег-ция: Авг. 2006 : Отправено: 27 Май, 2012 - 20:02:50
ismet88

Нов участник

Отговора на " burgi " Преди време ремонтирах пералня със същия проблем.
Беше се намокрил електродвигатела и следователно бум 220В на тахогенератора, който довело до изгаряне на входните резистори и транзисторчетата в платката където се свързва тахогенератора.
Транзистора като даде късо съединение или ако няма импулси от тахогенератора към процесора, то е програмиран тъка че да управлява и да подържа оборотите в определена скорост т.е.с ако скороста надвиши определената скорост то автоматично го намалява както и обратното.
Сега аз ви питам ако липсва този импулс от тахогенератора процесора какво действие ще претприеме?
Отговора е следния: Ако липсва импулс от тахогенератора това означава че електродвигателя не се върти за МЦУ и то ще се стреми да увеличи скороста до като приеме импулс с неопходимата скорост.

Всичко записи: 3 : Дата на рег-ция: Май 2012 : Отправено: 13 Август, 2012 - 02:16:44
kolyo

Админ

crown ll642ft - инструкция
може ли някой да ми каже как се работи с тази пералня
има ли кратка програма и коя е?
мого ще съм ви благодарна!!!
ina
Няма ли надпис 30 ?

Здравейте.Искам да се консултирам за проблем с пералня CRWN LL642FT.На платката ,беше дефектирал мрежовият ключ.Смених го с нов.Сега като и задам програма центуфугиране,светва индикатора за готовност.Стартирам я и ситръгва нормално.Включва помпата за известно време,след това завърта един път на ляво след това на дясно спира и светват индикаторите за готовност и край на програмата.След това без да я пипам светва старт/пауза ивсичко се повтаря отново.Смених мотора пак същото.
rtotov

Всичко записи: 11432 : Дата на рег-ция: Дек. 2005 : Отправено: 13 Август, 2012 - 07:40:13
petkovpl

Нов участник

здравейте, аз имам същата пералня crown ll642ft , искам да я я пусна но не ми дава, докато пакетния ключ е в положение стоп, свети горния червен диод,
като завъртя на програма, горния червен диод намигва и светва долния. и не ми дава нищо да правя, така е със всяка програма,
гледах платката - видимо няма дефект, гледах датчика за затварянето на люка, наред е, бихте ли ме опътили от какво може да е ,
благодаря ви предварително

Всичко записи: 1 : Дата на рег-ция: Февр. 2013 : Отправено: 26 Февруари, 2013 - 14:47:56
kolyo

Админ

пералня crown ll 642 ft
Пералнята е с 3 хоризонтални и 2 вертикални светодиода.Как мигат тия диоди,когато отчитат грешка-едновременно или се редуват?В моя случай мигат един след друг.На различни позиции на селектора мига различна комбинация.Някой има ли кодовете за тоя вид диодна индикация?
pi

пералня crown LL 642 FT - не центрофугира
-работи на бавни обороти.Проблема не е постоянен.
Има случай при които си работи нормално.
mancho
Почисти ли филтъра за мръсната вода ? Провери ли ремъка ?

Всичко записи: 11432 : Дата на рег-ция: Дек. 2005 : Отправено: 29 Март, 2013 - 19:24:54
yavor

Нов участник

Здравейте колеги.Много полезна информация има тук,на мен много ми помогна.Ще споделя и моя проблем с въпросната пералня Crown LL 642 FT,а именно - лагери на ел.мотора и гореспоменатия проблем с пружините към ушите на коритото.Ел.мотора е румънски , четки не съм търсил(моя има) но все ще паснат от нещо си мисля ако няма по магазините точно за него.Размера на лагерите ще го напиша утре,че не са пред мен сега.Само видях че са на SKF.Не бях разглобявал такъв мотор,предния лагер за да излезе трябва да се нагрее шайбата която върти ремъка(топло набита е) и едновременно със скоба да се дърпа.За задния трябва да се отвие една пластмасова джаджа която е навита на самата ос.Мисля че по тая джаджа се четат оборотите на мотора.До нея се стига след като се свали едно капаче с два винта(тука по-компетентните ще го обяснят по-добре).За пружините мислех да използвам идеята на колегата с федер-шайбите.Тъкмо се бях нагласил с поялника и ми хрумна да пъхна един 8мм болт през двете дупки.Ще пробвам и да кача снимки за по-добра представа.И така,в горния край пружината е закачена към планката,а в долния за болта.Гайки не съм слагал в края на болта,мился че не е нужно.Разбира се ще запоя пластмасата където е скъсана.Накрая малко преместих горната планка напред където се закачат пружините.Надявам се,че няма да има дебаланс.Иначе преди имаше..Това е колеги,да съм полезен и аз.
Добавям размера на лагерите тука да не пиша ново мнение,а именно:SKF 6202 и SKF6201
Ето я снимката :

att-52f7a354609ae42FT.jpg

Всичко записи: 1 : Дата на рег-ция: Февр. 2014 : Отправено: 09 Февруари, 2014 - 17:42:53
bavareca65

Нов участник

Здравейте,някой може ли да ми изпрати разположението на буксите на кабелите към платката на пералня Crown LL642 FT.

Всичко записи: 1 : Дата на рег-ция: Февр. 2014 : Отправено: 25 Февруари, 2014 - 11:39:43
Мърфи

Редовен участник

Гледай реперите и ще ги монтираш.

Всичко записи: 134 : Дата на рег-ция: Юли 2013 : Отправено: 25 Февруари, 2014 - 12:32:59
kolyo

Админ

Пералня crown ll642ft
пускам трагва заклиучва вратата пални вода варти 5 минути и почва да мига start и stop едновремено и спира.
може ли да ми каже ниакои какав е проблема.
благодаря
tishop

Всичко записи: 11432 : Дата на рег-ция: Дек. 2005 : Отправено: 23 Май, 2014 - 18:04:41
zdrawko5zd

Нов участник

пералня CROWN LL642FT - зацикля
Здравейте. Напоследък пералнята Crown LL642FT има следния проблем: на която и да е програма всичко е нормално до момент центрофуга. Като стигне до там двигателя развърта 3-4 пъти и спира, светват двете лампи за готовност и край. След което се започва: изпомпване на водата => 3-4 оборота на барабана =>двте лампи и така до безкрай.
Предполагам че проблема е платката, защото пробвах с друг двигател и ефекта е същия. По нея няма нищо видимо изгоряло (почти като нова е )
Намерих платка за същия модел, но тя се оказа по-различна. Хубавото е че е с все инсталацията, но възникна проблема как да вържа ниворегулатора. Притеснявам се да не изгоря нещо по платката. Кабелите са червен, бял, сив и розов. Намерих само мястото на сивия. Другото е че в тази инсталация има доста по-тънки кабели, а в другата всички са еднакви (около1,5 квадрата)
Дайте идея как са подредени кабелите на ниворегулатора и какъв е проблема на платката
Благодаря предварително!

Смених кондензатора и центрофугата литна. Понеже нямах 1,5 МF сложих 2,2 надявам се че не е грешка и няма да има тежки последици.

Всичко записи: 2 : Дата на рег-ция: Окт. 2014 : Отправено: 05 Октомври, 2014 - 17:45:58
kolyo

Админ

Смени големия сив кондензатор на старата платка

Грешка е. Сложи 1 + 0,47 uF

Всичко записи: 11432 : Дата на рег-ция: Дек. 2005 : Отправено: 05 Октомври, 2014 - 19:17:14

| Нова тема | Изпрати | | Версия за печат |

Форум » Ремонт » Ремонт на перални , съдомиялни и сушилни машини » Пералня Crown LL642 FT - платка [Страници (2): [1] 2 » ]