Списък на форумите Форум
Ремонт на перални , съдомиални и сушилни машини , хладилници , климатици , микровълнови фурни и друга битова техника

Пералня Аriston А1435 - лагери

Форум » Ремонт » Ремонт на перални , съдомиялни и сушилни машини [Страници (1)]

| Нова тема | Изпрати | | Версия за печат |
 Как се сменят лагери на барабана ?
lgibm

Нов участник
От: Русе

Пералнята ми е Аriston А1435 Аdvantage Мargherita 2000. Никога не ми се е налагало да отварям такава машина.
Издава ужасен шум. Барабанът се движи нагоре-надолу, когато го повдигна на ръка през люка. Когато отстраних задния капак забелязах, че от въртенето нещо е пръскало (кафеникаво-ръждива течност) по вътрешността на корпуса-личи, че е от областта на лагера и оста. Ремъкът не е разположен в центъра на колелото, а е леко изместен и се допира в казана. Можете ли да ми опишете как става смяната на лагерите (предполагам, че това е причината за проблемите). Видях, че тук се слагат и схеми (картинки) - много ще се радвам на такава за моя проблем.

Всичко записи: 3 : Дата на рег-ция: Юни 2007 : Отправено: 17 Юни, 2007 - 14:08:00
kolyo

Админ

Видях, че тук се слагат и схеми (картинки)
Схемите (картинките) обикновенно ги слагат питащите, за да може майсторите да се ориентират
Каква картинка да ти покажем - на боен чук или на сервиз за перални ?

att-46753bf165c24ager.gif

Всичко записи: 11423 : Дата на рег-ция: Дек. 2005 : Отправено: 17 Юни, 2007 - 16:34:55
lgibm

Нов участник

Благодаря за картинката! Ще пробвам с боен чук . Ако не стане, ще те потърся. И аз съм от Русе.
Колко лагера има тази пералня? Трябва ли да махна тяло-1, за да извадя първия лагер-2 ? 3 явно е лагер. Той може ли да се махне без да се демонтира 1 или не? А какво е 4? Изобщо мога ли да сменя лагерите (колкото и да са) само като махна колелото за ремъка, или трябва да разфасовам всичко, както е на картинката. И много важно - трябва ли ми някакъв инструмент за изваждане на лагерите от мястото им. Моля, ака някой иска да ми помогне да бъде снисходителен към незнанието ми

att-4678023a7f19ager2.gif

Всичко записи: 3 : Дата на рег-ция: Юни 2007 : Отправено: 19 Юни, 2007 - 16:29:57
nebelservice

Постоянен участник
От: София
Пералнята трябва да стане както я виждаш на картинката, не става само с развиване на шайбата ( и с гледане)

А според мене трябва трябва да се извади целия казан, защото лагерното тяло не може да се извади , понеже дупките му са вдлъбнати навътре и ламарината на казана е огъната по тях.

4 - е семеринга, който ти е направил белята, задължително се сменя.

Всичко записи: 455 : Дата на рег-ция: Дек. 2005 : Отправено: 19 Юни, 2007 - 17:34:29
lgibm

Нов участник

Много ти благодаря!
Май е време да си повикам майстор
Имах голямо желание и положих усилия сам да се справя, но съм до тук.
Хубаво е, че има такива като вас!

Всичко записи: 3 : Дата на рег-ция: Юни 2007 : Отправено: 19 Юни, 2007 - 17:59:33

| Нова тема | Изпрати | | Версия за печат |

Форум » Ремонт » Ремонт на перални , съдомиялни и сушилни машини » Пералня Аriston А1435 - лагери [Страници (1)]