Списък на форумите Форум
Ремонт на перални , съдомиални и сушилни машини , хладилници , климатици , микровълнови фурни и друга битова техника

Пералня Перла 05 - Върти едвам ­ едвам

Форум » Ремонт » Ремонт на перални , съдомиялни и сушилни машини [Страници (1)]

| Нова тема | Изпрати | | Версия за печат |

dr_ivo

Нов участник

Привет на всички от форума. Не съм професионалист затова се обръщам към вас за помощ.Имам следния проблем.
Перла 05 по посока обратна на часовниковата стрелка върти едвам едвам.Центрофугира и по посока на часовниковата стрелка работи нормално.

Преди около година го имаше същия проблем но със всички посоки на въртене,и тогава със смяна на единия кондензатор въпроса се реши.По тази логика купих един кондензатор -10 МФ/такива бяха стоиностите на старите/ и смених единия-нямаше промяна, после опитах със замяна на другия - пак без ефект.Направи ми впечатление че като оставя включен само един кондензатор съвсем се забавя въртенето обратно на часовниковата стрелка.По посока на ч. стрелка върти нормално.
Имате ли идея как да реша проблема?

Всичко записи: 1 : Дата на рег-ция: Юли 2007 : Отправено: 20 Юли, 2007 - 20:33:37
ilko iliev

Постоянен участник
От: Добрич
Съпротивленията на намотките за пране еднакви ли са?
Измерени спрямо общия край?

att-46a0fafff3f22ERLA.gif

Всичко записи: 463 : Дата на рег-ция: Дек. 2005 : Отправено: 20 Юли, 2007 - 21:10:56
Бейзат

Нов участник
От: Русе

Пробвай го директно по схемата дадена ти от Илко Илиев

Всичко записи: 27 : Дата на рег-ция: Апр. 2006 : Отправено: 20 Юли, 2007 - 21:41:26
kolyo

Админ
От: Русе

Пералня "Перла 05"-не ­ иска да върти барабана
Първо да предупредя,че съм аматьор и нямам уред за замерване на съпротивления,ток и напрежение.Та проблемът е следният-всичко си е както трябва, вкарва си вода в барабана, нагревателите си работят, помпата за източване на вода също, програматорът си променя позицията както нормално си прави, но когато дойде моментът да завърти барабана виждам само как ел. двигатела се опитва да завърти(последователно и в двете посоки),но ремъкът помръдва по 1 см. и не успява да направи дори и половин оборот.
Помислих си,че прането е много,но изкарах част от него и резултатът е същият.
Моля дайте някакви предложения.Благодаря предварително!
zzvaszz
Смени кондензатора на мотора
http://www.service-ruse.eu/forum/topic.php?forum=5&topic=6

Всичко записи: 11379 : Дата на рег-ция: Дек. 2005 : Отправено: 06 Януари, 2008 - 13:17:33
zzvaszz

Нов участник

Вчера прочетох същата тема,но тогава Пералнята си работеше и не искаше само да центрофугира(може би тогава нещо е умряло ) и за това не съм я взел при сърце-извинявам се!
Имам една резервна Перла със спукан барабан и ще взема от там кондензатори(защото видях,че са два броя).Дано да стане,ако не-пак ще питам.Благодаря отново.

Всичко записи: 12 : Дата на рег-ция: Яну. 2008 : Отправено: 06 Януари, 2008 - 13:33:10
zzvaszz

Нов участник

Благодаря още веднъж-причината беше в кондензатора.Той беше 16 мF ,но другата пералня имаше 2 бр. по 8 мF свързани паралелно,сложих ги и стана работата.Мерси отново.

Всичко записи: 12 : Дата на рег-ция: Яну. 2008 : Отправено: 06 Януари, 2008 - 18:37:04
munci

Участник
От: п.тръмбеш

Провери мотора! Най вероятно едната от намотките на бавния "ход" е дефектирала!

Всичко записи: 53 : Дата на рег-ция: Дек. 2007 : Отправено: 06 Януари, 2008 - 20:17:45

| Нова тема | Изпрати | | Версия за печат |

Форум » Ремонт » Ремонт на перални , съдомиялни и сушилни машини » Пералня Перла 05 - Върти едвам ­ едвам [Страници (1)]