Списък на форумите Форум
Ремонт на перални , съдомиални и сушилни машини , хладилници , климатици , микровълнови фурни и друга битова техника

пералня SAMSUNG SWF 6004

Форум » Ремонт » Ремонт на перални , съдомиялни и сушилни машини [Страници (1)]

| Нова тема | Изпрати | | Версия за печат |
 не върти барабана при пране
abaka

Нов участник

Пробемът е следния: пране колкото трябва, прах също, програмата също, тръгва да пълни вода и не завърта барабана,а само го люлее. Вадя мокрите дрехи - върти барабана с водата на същата програма, на центрофуга също върти барабана, връщам прането- не върти. Нещо елементарно ли може да е или да викам техник.

Всичко записи: 3 : Дата на рег-ция: Юли 2007 : Отправено: 26 Юли, 2007 - 20:32:24
kolyo

Админ
От: Русе

http://www.service-ruse.eu/forum/topic.php?forum=1&topic=26

Всичко записи: 11398 : Дата на рег-ция: Дек. 2005 : Отправено: 26 Юли, 2007 - 20:36:49
abaka

Нов участник

много мерси, прочетох линка и мисля че почти си реших проблема

Всичко записи: 3 : Дата на рег-ция: Юли 2007 : Отправено: 27 Юли, 2007 - 00:08:19
kolyo

Админ

пералня samsung swf 6004 - не всвки път иска да центрофугира
имам проблем със пералня самсунг swf 6004 , не всвки път иска да центрофугира, а като центрофугира не го прави добре.
Вазможно ли е проблема да е от кондензатора?.

пералня Samsung SWF ­ 6004
пералня Самсунг модел SWF 6004, ползвам я от близо 6 години и до сега нямах проблеми, но от известно време при пране се забелязва завъртане на барабана само в едната посока, а в другата прави опит да завърти но само около четвърт оборот и не успява, чува се работата на мотора а барабана не се върти както трябва, даже понякога седи на място, също така понякога пропуска и да центрофугира.
Това са проблемите, дано съм ги обяснила добре, понеже жените от техника много не разбираме, повикахме майстор, той иска направо двигателя да се сменя, без да е много сигурен, затова се обръщам към Вас да ми помогнете.
Много ще Ви бъда благодарна, ако ми дадете съвет. Лек и успешен ден!!!
mimoz75

Всичко записи: 11398 : Дата на рег-ция: Дек. 2005 : Отправено: 24 Юни, 2009 - 14:38:46
kolyo

Админ

пералня Samsung SWF ­ 6004 - запуши
Здравейте ! Искам съвет за пералня Samsung SWF 6004.
По време на пране пералнята замириса на бакелит и запуши. При включване не тръгва.
Нагревателя е здрав(Измерих го с мултицета), двигателя на външен вид също изглежда добре.Не се виждат изгорели части.
Миризмата идва от самият барабан. Дрехите, които са били вътре миришат.
Ако може да ми пратите и схема ще бъда много благодарен.
Kai

В барабана освен нагревателя и датчика за температура друго което може да замирише няма. Освен лагерите да греят толкова но то щеше да се чува. Нагревателя мери ли го за утечки на корпус?
Тази схема трябва да е същата
http://www.stiralkizip.ru/images/A600X_EL.pdf
Zdravkicha

За да идва миризмата от самия барабан нещо трябва да е попаднало в/у самоя нагревател.Да не би да се заблуждаваш откъде идва миризмата?Погледни си нивомера/пресостата/,бутоните или някой кабел.
kamikatzeto

Всичко записи: 11398 : Дата на рег-ция: Дек. 2005 : Отправено: 12 Март, 2011 - 17:57:34
Kai

Нов участник

Благодаря на всички.Ще извадя нагревателя.Мисля, че ще реша проблема.

Всичко записи: 4 : Дата на рег-ция: Окт. 2009 : Отправено: 13 Март, 2011 - 14:41:43
kamikatzeto

Редовен участник

Пералня Samsun SWF 6004 - мотора няма мощност
От известно време пералнята ми не центрогугира при всяко пране, а дрехите са с остатъци от праха. В началото пусках само допълнително втори и трети път центрофугата, като превъртах предварително барабана на ръка. След време установих и, че и дрехите не се изплакват добре от праха. Днес забелязах, че на пералнята и е трудно да превърта, а само леко разклаща прането. В същото време, когато не успява да центрофугира се усеща мирис на изгоряло. Повторих "процедурата с повтоно центрофугиране и се получи. Предполагам, че не е програматора, помпа или мотор. Може-би е до кондензатор, но искам странично компетентно мнение, преди да отворя пералнята. Твърдо съм решил повече да не викам "майстор". Преди две години покрай смяна на лагер, "майстора" ми счупи и кръстачката от алуминий и се наложи да заплатя втори ремонт! Обясни ми, че било друг дефект, а преди това само лагера виеше, не и да трака и подскача ... Майстора беше от реномиран утвърден стар сервиз, в блока до 30-о СОУ! И никак не бяха евтини двата ремонта - предновогодишно, като за една нова по-евтина пералня!
Ще бъда благодарен на всяка информация и помощ в тази насока!
veselin nikolov
Направо сменяй кондензатора.

Всичко записи: 214 : Дата на рег-ция: Ноем. 2008 : Отправено: 23 Февруари, 2012 - 14:50:12
veselin nikolov

Нов участник

Смених кондензатора и отново имам нова пералня! Върти мощно и пере отлично!
благодаря на камикадзето!

Всичко записи: 3 : Дата на рег-ция: Февр. 2012 : Отправено: 12 Март, 2012 - 17:16:22
juliany

Нов участник
От: Варна

Някой знае ли какъв е капацитетът на оригиналния кондензатор на въпросния модел пералня: Samsung swf 6004 ,понеже днес отворих капака и извадих старият но мисля че той не е оригинален понеже по него има следи от запояване от страната на кабелните обувки (Този които извадих е 16 Mf - 450v) Благодаря предварително

Проблема е както горе описаните симптоми ,люлеене на прането трудно въртене на барабана а при центруфогиране не достатъчни обороти в следствие на което прането не е изцедено . 100% е кондензатора, през паузите докато пиша в форума замених старият кондензатор с този 14Mf които изнамерих из шкафовите и за сега работи нормално но се чудя дали да го оставя така или да му търся 16 Mf както си е по схема както казвате,дали няма да навреди на процеса на работа на самата пералня машина.

Всичко записи: 1 : Дата на рег-ция: Март 2012 : Отправено: 20 Март, 2012 - 18:14:32
Zdravkicha

Супер участник
От: Варна

Точно такъв си е.

Този кондензатор струва само 3 лв. Има го почти във всички магазини за резервни части. Защо искаш да го сменяш? Какъв е проблема?

Всичко записи: 607 : Дата на рег-ция: Март 2010 : Отправено: 20 Март, 2012 - 18:43:49
pacofazomera

Постоянен участник

тури му 16 .за 5 лева не си струва да умориш мотора

Всичко записи: 463 : Дата на рег-ция: Яну. 2010 : Отправено: 20 Март, 2012 - 19:18:42
kolyo

Админ

Samsung swf 6004 - Спукан контейнер за прах
След разглобяване, ремонт на контейнера и монтаж се оказа, че домашният майстор не знае какво се свърза към указания със стрелка вход/изход.
Моля обяснете каква е ролята на отвора над входа.

При смяна на скъсан маншон на барабана се оказа че е спукан контейнерът за прах. След като го залепихме и решихме да сглобим пералнята не можахме да открием къде се свързва щуцера посочен със стрелка на снимката. Не е ясно и предназначението на отвора над щуцера. Можете ли да помогнете.
Благодаря предварително.
Димо Желязков

att-55520a42c54656004.jpg

Всичко записи: 11398 : Дата на рег-ция: Дек. 2005 : Отправено: 12 Май, 2015 - 08:52:25
dimba

Нов участник

Пералня samsung swf 6004 - ­ терморегулатор
Здравейте, интересува ме какъв е номера на терморегулатора на samsung swf 6004.

http://nikelectric.com/product_info.php?cPath=21_129_26&products_id=2432
закупих си терморегулатора TL 3003 за пералня samsung 6004, но поради липсата на стария не знам как да свържа кабелите. Червен ТН2, Лилав ТН3 и Черен ТН1.

Не мога да го отворя

Всичко записи: 2 : Дата на рег-ция: Окт. 2016 : Отправено: 27 Октомври, 2016 - 19:22:46
kolyo

Админ

http://www.service-ruse.eu/forum/tools.php?action=attach&f=5&t=1358&id=1
запиши файла на твърдия диск като xxx.pdf

Всичко записи: 11398 : Дата на рег-ция: Дек. 2005 : Отправено: 27 Октомври, 2016 - 20:21:01
Делян

Нов участник

При мен оригиналният кондензатор е
16µF ±5%
420v~10000h/CLASS B
470V~3000h/CLASS C
и след замяна със същите параметри пералнята се оправи .
Сега към другият проблем ,а той е че помпата явно е сдала багажа и трябва да я подменя погледнах модела и той е:EBS2556 0201,намерих в един електронен магазин такава помпа моделът е COPRECI EBS-2556 3400 цена 41 лева с тръбен кожух,който е идентичен с оригинала. Така ,че ако имате проблем с помпата тази става.

Всичко записи: 2 : Дата на рег-ция: Авг. 2017 : Отправено: 22 Август, 2017 - 10:33:47
Каспър

Нов участник

Пералня Samsung SWF6004 - ­ неравномерни обороти на ­ центрофугата
Здравейте. Пералнята е на доста години и досега с малки изключения работеше нормално.
Днес в режим центрофуга забелязах че когато центрофугира първо достига нормални обороти на центрофугата (600 без възможност за регулиране), после оборотите намаляват почти до спиране след което пак се засилват до нормални и после този цикъл пак се повтаря докато не свърши програмата за центрофугиране. Все едно има врътка за регулиране на оборотите на центрофугата и непрекъснато ги намалявам и увеличавам. Съответно и прането не се изтисква добре, излиза доста мокро.
В другите режими работи нормално. Моля за съвет на какво може да се дължи този проблем ?

Всичко записи: 10 : Дата на рег-ция: Септ. 2011 : Отправено: 05 Февруари, 2018 - 22:24:45
kolyo

Админ

продуха ли маркучето на ниворегулатора ?
http://www.service-ruse.eu/forum/topic.php?forum=1&topic=495
http://www.service-ruse.eu/forum/topic.php?forum=1&topic=595
http://www.service-ruse.eu/forum/topic.php?forum=1&topic=909

att-5a78cddebfdb5600.bmp

Всичко записи: 11398 : Дата на рег-ция: Дек. 2005 : Отправено: 05 Февруари, 2018 - 23:20:03
Каспър

Нов участник

Благодаря за информацията, ще проверя въпросното маркуче.

Всичко записи: 10 : Дата на рег-ция: Септ. 2011 : Отправено: 06 Февруари, 2018 - 21:11:43
kolyo

Админ

Пералня Samsung SWF 6004
Здравейте, смених си лагерите на Samsung SWF 6004 , затворих я , но няма сила да върти на бавни обороти. С бобина и без бобина едно и също.
Може ли някой да ми каже какво трябва да направя.
Alben

Всичко записи: 11398 : Дата на рег-ция: Дек. 2005 : Отправено: 01 Април, 2018 - 23:09:42
Каспър

Нов участник

Проблемът за който писах по-горе, изчезна от самосебе си. Предполагам че се е дължал на прекомерното количество прах при съответното пране.
Появи се обаче нов проблем. Врътката с която се сменят програмите за пране се върти свободно като прещрака само на едно/две места, без да щрака на всяка програма. Моля за съвет дали трябва да сменя целия програматор или само врътката и дали сложно се сменя?

Всичко записи: 10 : Дата на рег-ция: Септ. 2011 : Отправено: 06 Април, 2018 - 20:02:17
Каспър

Нов участник

Изкарах врътката и се оказа счупена отвътре, превърта. Някой знае ли къде мога да намеря врътка за програматор за тази пералня?

Всичко записи: 10 : Дата на рег-ция: Септ. 2011 : Отправено: 21 Април, 2018 - 21:05:24

| Нова тема | Изпрати | | Версия за печат |

Форум » Ремонт » Ремонт на перални , съдомиялни и сушилни машини » пералня SAMSUNG SWF 6004 [Страници (1)]