Списък на форумите Форум
Ремонт на перални , съдомиални и сушилни машини , хладилници , климатици , микровълнови фурни и друга битова техника

Пералня LG WD-14115FD - IGBT ­ транзистори

Форум » Ремонт » Ремонт на перални , съдомиялни и сушилни машини [Страници (1)]

| Нова тема | Изпрати | | Версия за печат |

a_arcov

Участник
От: Ямбол

Пералня LG WD-14115FD , платката беше запалена след гръмотевиците.
Възстанових захранването,но незнам с какво се управлява мотора триаци или mos-fet транзистори?
Така са гръмани че не се чете надписа!
мотора се управлява с 6 елемента явно по мостова схема ама си мисля че трябва да са mos-fet или нещо от тоя сорт
Чете се само R221N а преди това дупка От 6-те само на един се вижда този надпис!
новите аристони са с подобно управление на моторано за съжаление върнах старата платка

Всичко записи: 66 : Дата на рег-ция: Юли 2006 : Отправено: 26 Юли, 2007 - 21:35:06
kolyo

Админ
От: Русе

"Новите аристони" са с трифазен мотор управляван от IGBT транзистори
http://www.remserv.ru/cgi/magazine/heading/element/74/1540

STGP7NB60KD - N-CHANNEL 7A - 600V - PowerMESH™ IGBT
http://www.service-ruse.eu/dounload/datasheet/STGP7NB60.pdf

att-46a9028082da1IGBT.gif

Всичко записи: 11431 : Дата на рег-ция: Дек. 2005 : Отправено: 26 Юли, 2007 - 23:07:20
a_arcov

Участник

Всичко е много добре само че не мога да ги намеря никъде!

Всичко записи: 66 : Дата на рег-ция: Юли 2006 : Отправено: 03 Август, 2007 - 20:31:19
JAD

Нов участник

Има няколко модела на SIEMENS при които мотора работи на постоянен ток и се управлява с IGBT и аз не намерих (в моя скапан град) и го замених с MOSFET за по голям ток желателно е да е с вграден обратен диод за да обира пренапреженията.
Управлението и на IGBT и на MOSFET e еднакво защото IGBT то е с полеви транзистор на входа но издържа на по големи натоварвания.
SIEMENSа - работи така вече почти 2 години и няма оплаквания
IGBT то беше 16А аз сложих - 25А MOSFET
Успех.

Всичко записи: 28 : Дата на рег-ция: Юли 2007 : Отправено: 03 Август, 2007 - 23:42:02
a_arcov

Участник

Имат в ksp,quazer и петров ама са друг корпус и не пасва на радиатора а не ми се правят цигании

Всичко записи: 66 : Дата на рег-ция: Юли 2006 : Отправено: 04 Август, 2007 - 00:01:19

| Нова тема | Изпрати | | Версия за печат |

Форум » Ремонт » Ремонт на перални , съдомиялни и сушилни машини » Пералня LG WD-14115FD - IGBT ­ транзистори [Страници (1)]