Списък на форумите Форум
Ремонт на перални , съдомиални и сушилни машини , хладилници , климатици , микровълнови фурни и друга битова техника

Пералня Indesit WIXL 105 - ­ грешка F10

Форум » Ремонт » Ремонт на перални , съдомиялни и сушилни машини [Страници (1)]

| Нова тема | Изпрати | | Версия за печат |

boris goguschev

Нов участник
От: Петрич

задаваме желана програма, стартираме програмата пералната пълни вода,развърта наляво и дясно и започва да изхвърля водата
свтлат лампичките за лесно гладене и часовника и пералната спира. къде да търсим повредата.предварително благодаря!

Всичко записи: 45 : Дата на рег-ция: Юли 2007 : Отправено: 02 Август, 2007 - 08:55:20
kolyo

Админ
От: Русе

F10
http://www.service-ruse.eu/kod/wm/Ariston.html
Най-сигурния начин да се провери нагревателя е да се замени с нов

Всичко записи: 11471 : Дата на рег-ция: Дек. 2005 : Отправено: 02 Август, 2007 - 08:59:42
kolyo

Админ

Пералня Indesit WIXL 105 - ­ платка
Платката е гръмнала отзад на куплунга на нагревателя и ниворегулатора.Ако някой има снимка да ми прати.Платката е като на Ariston AVL85EU

Под куплунга има пътеки но са изгорели.Някой има ли схема.
valentin nikov

http://www.service-ruse.eu/forum/topic.php?forum=1&topic=1205

att-4a17f26a59a561.JPG

Всичко записи: 11471 : Дата на рег-ция: Дек. 2005 : Отправено: 23 Май, 2009 - 15:43:41
valentin nikov

Редовен участник

Тази е окей.Но има и от другата страна под пластмасовия куплунг още 2 пътеки.

Всичко записи: 197 : Дата на рег-ция: Окт. 2008 : Отправено: 24 Май, 2009 - 10:02:38
microamp

Нов участник

Пералня Indesit WIXL105 - грешка ­ F8
Здравейте Имам пералня Indesit WIXL105 която от два дена не работи
Когато се пусне в момента в които започне да пълни с вода и спира и почва да я изпомпва навън като през това време свети интензивно блокировката на вратата и лампичката която е към бутона с ръчен часовник отгоре. Според кодовете това е грешка 8 (мисля че е тя, ако нещо не греша).
Разглобих пералнята и замерих нагревателя оказа се е е дал на късо с корпуса (дори на ом метър, показва съпротивление с отрицателен знак - т.е. ЕДН, при условие че всичко около нагревателя е откачено). В описанието на грешката (8) пише още проблем с ниво регулатора, та въпроса ми е кое е ниво регулатора за да го замеря дали то също не е дало дефект.
Когато сваля горния капак на пералнята от ляво където е пружината която държи барабана има едно устройство, което е свързано с барабана отдолу посредством гумена тръбичка и има три извода излизащи от него и отиващи в долната платка. Та има ли възможност това да е ниво регулатора и ако да какво трябва да е показанието на трите извода при замерване с омметър.

Всичко записи: 7 : Дата на рег-ция: Март 2012 : Отправено: 29 Март, 2012 - 11:48:54
kolyo

Админ

Indesit WIXL105 - центруфуга
Здравейте, на тези машини е проблем, че в момента не може да реши, може би някой може да помогне.
Първо, двигателят не се върти и след смяна на четки работи нормално.
Проблемът е, че двигателя се върти само с една скорост, въпреки че има селектор за избор на оборотите.
Освен това центрофугира, и когато селектора, за да изберете скорост на центрифугиране в затворена позиция .
Демонтирах предната платка, на която наред с други неща, включва селектор за оборотите. Визуално е в добро състояние и избира едно от съпротивлението на резистора мрежа.
Благодарен съм за всякакви съвети, идеи, ...
м51

Всичко записи: 11471 : Дата на рег-ция: Дек. 2005 : Отправено: 23 Юли, 2012 - 16:43:55
Гост

ОТСТРАНЕН

виж тахото, как е съпротивлението- нормалното трябва да варира между 60 и над 100 ома. след като въртиш плавно ротора

Отправено: 23 Юли, 2012 - 19:49:20
pacofazomera

Постоянен участник

то може да не е изгорял и да има утечка.. четки има ли мотора

Всичко записи: 463 : Дата на рег-ция: Яну. 2010 : Отправено: 24 Юли, 2012 - 19:26:03
microamp

Нов участник

Здравейте, Отново възникна проблем с пералнята. Този път обаче е по-различно. Пералнята работи, но по време на работа "забива", т.е. пере и когато започне да центрофужи между прането и изпирането, продължава да центрофужи с часове и така докато не бъде спряна. След като я пусна отново започва с центрофужи и така пак с часове. Ако задам друга програма, започва от началото на програма и така до момента докато стигне до центрофуженето и всичко по-горе се повтаря.
Какъв може да и е проблема, няма код за грешка който да се появява за да разбера какво и е.
Най вероятно е програматора, но дали е възможно да се ремонтира?

Има ли електрическа схема на пералнята?
Струва ми се че може да е нещо механично (като кондензатор или нещо такова). Искам да направя някой замервания преди да я пратя на сервиз

Всичко записи: 7 : Дата на рег-ция: Март 2012 : Отправено: 07 Февруари, 2013 - 21:14:19
kolyo

Админ

Обади се във фирмен сервиз да препрограмират платката

в повечето фирменни сервизи има мобилен програматор(GSM) и зарежат чипа в дома на клиента за 15 минути.

Всичко записи: 11471 : Дата на рег-ция: Дек. 2005 : Отправено: 08 Февруари, 2013 - 13:43:14
mali86

Нов участник

Пералня INDESIT WIXL 105 - платка
Търся платка за управление за INDESIT WIXL 105

Всичко записи: 2 : Дата на рег-ция: Май 2013 : Отправено: 20 Май, 2013 - 18:29:44
kolyo

Админ

Фирменните сервизи са написани в гаранционната карта - там има

Всичко записи: 11471 : Дата на рег-ция: Дек. 2005 : Отправено: 20 Май, 2013 - 19:07:11
Ihtiandar

Нов участник

Здравейте,имам същата пералня INDESIT WIXL 105 но от онзи ден спря да работи.Само пълни вода и до там спира ,не иска да върти.Предполагам ,че може да е нещо с програматора или двигателя.Ако можете да ми помогнете със съвети ще съм ви много благодарен.

Всичко записи: 1 : Дата на рег-ция: Май 2015 : Отправено: 13 Май, 2015 - 16:40:56
upsarin

Участник
От: Бургас

Първо провери четките!

Всичко записи: 92 : Дата на рег-ция: Апр. 2009 : Отправено: 13 Май, 2015 - 17:10:59

| Нова тема | Изпрати | | Версия за печат |

Форум » Ремонт » Ремонт на перални , съдомиялни и сушилни машини » Пералня Indesit WIXL 105 - ­ грешка F10 [Страници (1)]