Списък на форумите Форум
Ремонт на перални , съдомиални и сушилни машини , хладилници , климатици , микровълнови фурни и друга битова техника

Пералня Whirpool AWM 248-800 - ­ лагери

Форум » Ремонт » Ремонт на перални , съдомиялни и сушилни машини [Страници (1)]

| Нова тема | Изпрати | | Версия за печат |
 как да сменя лагерите на барабана
p1

Постоянен участник
От: Сливен

Пералня Whirpool AWM 248-800
разглобих пералнята отзад свалих ремъчната шайба,развих четирите болта които държат лагерното тяло.видях че има две стъпчици за скоба и я сложих.обаче лагерното тяло не мърда.в долната част на тялото има теч инай вероятно ако има семеринг и тои е заминал.

Всичко записи: 378 : Дата на рег-ция: Авг. 2007 : Отправено: 15 Август, 2007 - 17:07:53
kolyo

Админ
От: Русе

Ако е AWM 248 трябва да е така :

att-46c31181dcf8dM248.gif

Всичко записи: 11379 : Дата на рег-ция: Дек. 2005 : Отправено: 15 Август, 2007 - 17:40:25
p1

Постоянен участник

kolyo много мерси.точно това е.
и аз така си го представях обаче тъпото лагерно тяло 941 5 не иска да излезе.малко прекалих със скобата и едната стъпчица се счупи но все още има къде да я захвана.лошото е че казана е от карборан и намесата на чук не ми допада.
ако вътрешния лагер е ръждясал по-сериозно което ме съмнява какви са ми шансовете да изкарам лагерното тяло.

Всичко записи: 378 : Дата на рег-ция: Авг. 2007 : Отправено: 15 Август, 2007 - 19:43:27
ilko iliev

Постоянен участник
От: Добрич
Понякога по дългият път се изминава за по кратко време

По добре извади казана и го разглоби

Всичко записи: 463 : Дата на рег-ция: Дек. 2005 : Отправено: 15 Август, 2007 - 20:27:11
p1

Постоянен участник

не помага разглобил съм го.лошото е че това ми е сефтето в тази сфера.проблема е че не мога да избия оста на барабана дори и с чук.

Всичко записи: 378 : Дата на рег-ция: Авг. 2007 : Отправено: 15 Август, 2007 - 20:40:25
ilko iliev

Постоянен участник
От: Добрич
Щом Оправителя не помага положението е лошо.
Казана разцепи ли го посредата?
Навий няколко гайки на оста преди да започнеш да го млатиш!

Всичко записи: 463 : Дата на рег-ция: Дек. 2005 : Отправено: 15 Август, 2007 - 21:10:18
p1

Постоянен участник

разцепен е.сега ще пробвам да нагрея първия лагер.мисля че ако той излезе другото ще е по лесно.лошото е че няма как да го срежа.

Всичко записи: 378 : Дата на рег-ция: Авг. 2007 : Отправено: 15 Август, 2007 - 21:30:51
p1

Постоянен участник

да знаете че с нагряване стана.най вероятно лагерите са монтирани топли.това е много сигурна сглобка обаче не е подходяща за домашни условия.ако ви се случи нещо такова да знаете че може леко да пришкурите оста на барабана с много финна шкурка докато лагера влезе "мазно".това са допустимите луфтове.след като лагера се затопли от работа сглобката се самозатяга.това е идеята на големите мъдри глави.специални благодарности на kolyo
.

Всичко записи: 378 : Дата на рег-ция: Авг. 2007 : Отправено: 21 Август, 2007 - 22:14:52
daisymm

Нов участник

kolyo
имаш ло чертеж, на който да е показана последователността за разглобяване на предния капак?

По време на пране изскочи някакво стоманено жило и гуменото уплътнение се откачи от барабана? За да го поставя отново смятам да разглобя "предницата" на пералнята, макар че може да има и по-лесен начин.

Всичко записи: 1 : Дата на рег-ция: Авг. 2007 : Отправено: 24 Август, 2007 - 14:54:35
Гост

ОТСТРАНЕН

Това не е "жило" а обтегач със пружина който държи пръстеновидната гума от външната страна и се слага лесно с "късанката"-дърпаш да се разтвори пружината и постепенно го обикаляш докато влезе в канала отвън на гумата. Всички перални са така. Пробвал съм и без това жило и пак работи. Въпроса е да не превърти гумата но като е затворен люка той върши същата работа.
(Извинявай-не видях че за обтегача на гумата ва барабана си писал. Без него няма да стане. Ще ти шурне водата и си се удавил. Най вероятно е изгнила пружинката и се е скъсала. Правиш и нова "закачалка" и си готов или я сменяш с нова подобна. Само дето ще е малко трудно да си чупиш ръцете отпредната страна и то ако люка ти е от малките. Попитах един германец защо правят сегашните перални с големи люкове и той ми каза че "техните жени били ниски, трътлести и с къси ръце и не можели да си стигат прането през тесните люкове"

Отправено: 27 Август, 2007 - 19:08:51

| Нова тема | Изпрати | | Версия за печат |

Форум » Ремонт » Ремонт на перални , съдомиялни и сушилни машини » Пералня Whirpool AWM 248-800 - ­ лагери [Страници (1)]