Списък на форумите Форум
Ремонт на перални , съдомиални и сушилни машини , хладилници , климатици , микровълнови фурни и друга битова техника

Пералня SILTAL SL 045X - ­ ниворегулатор

Форум » Ремонт » Ремонт на перални , съдомиялни и сушилни машини [Страници (1)]

| Нова тема | Изпрати | | Версия за печат |
 Не спира да пълни
phoenix

Нов участник

Пералнята е SILTAL SL 045X , при пускане си започва да пълни след което си спира и почва да върти....дотук никакви проблеми, а и щом спира значи електромагнитния клапан си бачка.
Но като отиде на основната си програма и започва пак да пълни вместо кротко да си върти, напред назад и да си пере, като се пълни докато се напълни целия барабан и започне да излиза през чекмеджето за прах ....и така докато не я спре някой ръчно.
Иначе си изпомпва, загрява, върти, всичко е супер, само дето не спира да пълни.
Има ли тази пералня някакъв датчик който да и казва кога да спре да пълни или всичко си идва от програматора?

Всичко записи: 1 : Дата на рег-ция: Авг. 2007 : Отправено: 18 Август, 2007 - 17:21:16
kolyo

Админ
От: Русе

Ниворегулатор
http://www.service-ruse.eu/forum/topic.php?forum=1&topic=26

Всичко записи: 11423 : Дата на рег-ция: Дек. 2005 : Отправено: 18 Август, 2007 - 17:39:52
tony-master

Нов участник
От: София

Здравейте, аз се сблъсках със същия проблем на същата пералня След като установих, че ниворегулатора(пресостат-та) е за смяна го замених с нов (предполагам универсален), който е с кръгла форма(а не като стария тип "бъбрек"), но не мога да го настроя .
Имате ли идея кое от трите врътки как действа и как да я настроя ....
Сега съм я включил да пълни и с отверка врътвам по малко докато пуска, но явно ще трябва да спра до тук и да се обърна към специалист, защото май не загрява водата и нещо се тормози при някои завъртания

att-46f4cc5b638b0nivo.jpg

Всичко записи: 3 : Дата на рег-ция: Септ. 2007 : Отправено: 22 Септември, 2007 - 09:22:33
nebelservice

Постоянен участник
Не е добра практика пренастройването на ниворегулатора.

Всичко записи: 455 : Дата на рег-ция: Дек. 2005 : Отправено: 22 Септември, 2007 - 09:40:42
kolyo

Админ

tony-master, според мен при монтажа си разменил някои изводи.

Всичко записи: 11423 : Дата на рег-ция: Дек. 2005 : Отправено: 22 Септември, 2007 - 11:02:09
tony-master

Нов участник

kolyo, послушах съвета ти и размених местата на зеления и синия кабел ( обратно на инструктажа от специалиста в магазина ) и сега ще пробвам пак

Мда, определено сега пералнята е в час, върти правилно и "мазно", не се чуди на къде да хване НО не загрява водата и просто спира на определено ниво , според мен не тръгва заради тази причина ...
Дали е от онзи кондензатор ?

att-46f4d091c607civo2.jpg

Всичко записи: 3 : Дата на рег-ция: Септ. 2007 : Отправено: 22 Септември, 2007 - 11:19:38
kolyo

Админ

Не е от "онзи кондензатор"
Не е трябвало да пипаш настройките на ниворегулатора, или трябва да се разменят местата на другите два кабела.

Всичко записи: 11423 : Дата на рег-ция: Дек. 2005 : Отправено: 23 Септември, 2007 - 12:04:21
nebelservice

Постоянен участник
Виж хубаво , то си пише и на кабелите и на ниворегулатоара.
кабел р11 - 1 на нивото ( в средата )
кабел р12 - 2 на нивото
кабел р13 - 3 на нивото
Възможно е на пералнята да и е изгорял вече нагревателя , ако е пускан "насухо" .

Всичко записи: 455 : Дата на рег-ция: Дек. 2005 : Отправено: 24 Септември, 2007 - 10:25:16
stefooooo

Нов участник

Здравейте!Пералнята ми е SILTAL SL 045X.От известно време на праграмите за 40-60 градуса не загрява водата,а на програмата за 95 градуса загрява,но ми се струва ,че не достига необходимата температура.Някакви идеи?!

Всичко записи: 2 : Дата на рег-ция: Март 2013 : Отправено: 23 Март, 2013 - 09:28:45
kolyo

Админ

http://www.service-ruse.eu/forum/topic.php?forum=1&topic=723
нагорели контакти на програматора
или маркуча за мръсната вода е ниско

Всичко записи: 11423 : Дата на рег-ция: Дек. 2005 : Отправено: 23 Март, 2013 - 09:51:38
bobbby11

Нов участник

Пералня Siltal 046 X AH/C - ­ загрява много водата
Водата загрява много /и дрехите са много измачкани после/ - при всякакво положение на терморегулатора. Терморегулатора е "IMIT TYPE TR2 35/92".
Програматора е "CROUZET 82432 I".
Дали причината е в терморегулатора ? И какъв съвет бихте ми дали ?
Мерси предварително.

Не се чува "цъкане" като въртя врътката на терморегулатора.

А корпуса на самата пералня също се позагрява, но не ми е направило впечатление дали и преди е било така.

Всичко записи: 3 : Дата на рег-ция: Апр. 2016 : Отправено: 26 Април, 2016 - 19:51:05
kolyo

Админ

Ми смени терморегулатора

Всичко записи: 11423 : Дата на рег-ция: Дек. 2005 : Отправено: 26 Април, 2016 - 20:22:42
bobbby11

Нов участник

Мерси, ще го сменя. А има ли някаква тънкост при свалянето и монтирането ?
В смисъл - предполагам, че накрая има някаква сонда, която е във водата... там залепва ли се или е с гумени уплътнения ?
Извинявай за тъпия въпрос.

И още нещо - предполагам, че най-умно ще е тръгна по магазините със стария - за да се намери някакъв аналог, защото като пиша модела на моя и нищо никъде не ми излиза в гуглето.

Всичко записи: 3 : Дата на рег-ция: Апр. 2016 : Отправено: 26 Април, 2016 - 20:34:02
kolyo

Админ

http://nikelectric.com/product_info.php?cPath=21_129_26&products_id=1890
http://nikelectric.com/product_info.php?cPath=21_129_26&products_id=2441

Всичко записи: 11423 : Дата на рег-ция: Дек. 2005 : Отправено: 26 Април, 2016 - 20:55:09
kolyo

Админ

Пералня Siltal SL 045X - блокировка
Здравейте, Имам пералня Siltal SL045X, която работи безупречно, и единствения проблем с нея е че МНОГО ТРУДНО СЕ ОТВАРЯ!
ВЪПРОСИ:
1. Свалих блокировката на вратата, забравих кой кабел къде се включва.
Кабелите са син, черен и червен. Крачетата са 2C, 1IN,3L. Помощ?
2. Може ли пералнята да си работи, а блокировката да е прецакана и може ли блокировката да прави отварянето на вратичката толкова трудно?
3. Ако сменя блокировката ще се отваря ли по лесно вратичката?
4. Или по - скоро проблема си е в странната лостово-пружинкова система за отваряне и трябва да му се измисли побългаряване?
ПОЯСНЕНИЯ:
Вратичката няма лостче, а се отваря с една врътка - наляво заключва, надясно отключва.
Понякога, ако завъртя рязко успявам да отворя, но това е рядко, обикновено се налага да бръкна с ръка, след като сваля горния капак и да дръпна лостчето (самия механизъм ми се струва доста странен).
Вратата на пералнята се заключва с блокировка (биметална ключалка). Самата блокировка представлява това:
fory_cpp

att-580f4bdc92ce145.jpg

Всичко записи: 11423 : Дата на рег-ция: Дек. 2005 : Отправено: 25 Октомври, 2016 - 15:08:00

| Нова тема | Изпрати | | Версия за печат |

Форум » Ремонт » Ремонт на перални , съдомиялни и сушилни машини » Пералня SILTAL SL 045X - ­ ниворегулатор [Страници (1)]