Списък на форумите Форум
Ремонт на перални , съдомиални и сушилни машини , хладилници , климатици , микровълнови фурни и друга битова техника

Пералня AEG Lavamat 915 - не ­ нагрява

Форум » Ремонт » Ремонт на перални , съдомиялни и сушилни машини [Страници (1)]

| Нова тема | Изпрати | | Версия за печат |
 не нагрява водата
Eltex

Нов участник
От: Килифарево, В Търнов ...

Пералнята не нагрява водата.Нагревателят терморегулаторът, както и релето са здрави.
Може ли да се е повредил някои от бутоните на предния панел и какво е тяхното предназначение.

Всичко записи: 19 : Дата на рег-ция: Май 2007 : Отправено: 27 Август, 2007 - 19:52:43
kolyo

Админ
От: Русе

Във веригата на нагревателя са включени и контакти 31-34 на ниворегулатора - провери и него.

Бобината на релето се включва от контакти 11-13 на терморегулатора и 21-24 на ниворегулатора , и контакт b3 (7) на програматора

Всичко записи: 11431 : Дата на рег-ция: Дек. 2005 : Отправено: 27 Август, 2007 - 19:58:46
Гост

ОТСТРАНЕН

на някой модели има термична защита доло до мотора провери ли я

Отправено: 27 Август, 2007 - 20:38:00
Eltex

Нов участник

Благодаря на всички, подкарах я тая машина.Имаше някакъв изключвател на кутията за праха които ми създаваше проблеми.

Всичко записи: 19 : Дата на рег-ция: Май 2007 : Отправено: 04 Септември, 2007 - 21:16:19
Гост

ОТСТРАНЕН

това не е изключвател ами допълнително изплакване

Отправено: 04 Септември, 2007 - 21:23:17
Eltex

Нов участник

Пералня AEG Oko Lavamat 915 - не изпомпва водата
Здравеите .Въпросната пералня AEG 915 не изхвърля водата.
Помпата е проверена с външно захранване-работи. Направи ми впечатление че на платката ЕЕ100 резистор с голяма мощност грее много.
Програмата също прекъсва донякъде и спира. Може ли въпросната платка да е изпушила и има ли накаква връзка с изпомпването на водата.

Това за симистора на платката го прочетох .
http://www.service-ruse.eu/forum/topic.php?forum=1&topic=18
Само не разбрах за симистора отпред между съединителя и синия кондензатор ли става дума и с какъв мога да го заменя.

Пресостата си работи .При пълнене на водата след достигане на нивото спира магнет винтилите.Откачих го и го мерих работи.А при първоначално пускане помпата тръгваше за кратко спираше и след това пълнеше с вода.Сега не тръгва въобще пълни чак на положение 2 на програматора.Изчерпаха ми се идеите, програматора го презапоявах платката също ефект никакъв.

Всичко записи: 19 : Дата на рег-ция: Май 2007 : Отправено: 24 Май, 2011 - 11:45:05
kolyo

Админ
От: Русе

Като духнеш в маркучето на пресостата за да затвори контакт 36-37(преливане), помпата тръгва ли ?

Всичко записи: 11431 : Дата на рег-ция: Дек. 2005 : Отправено: 24 Май, 2011 - 12:54:51
mitk02

Нов участник

при мен тръгва, но ако не надуя не тръгва

Всичко записи: 1 : Дата на рег-ция: Дек. 2014 : Отправено: 16 Декември, 2014 - 14:47:51

| Нова тема | Изпрати | | Версия за печат |

Форум » Ремонт » Ремонт на перални , съдомиялни и сушилни машини » Пералня AEG Lavamat 915 - не ­ нагрява [Страници (1)]