Списък на форумите Форум
Ремонт на перални , съдомиални и сушилни машини , хладилници , климатици , микровълнови фурни и друга битова техника

пералня SILTAL SL 048 X - спира

Форум » Ремонт » Ремонт на перални , съдомиялни и сушилни машини [Страници (3): [1] 2 3 » ]

| Нова тема | Изпрати | | Версия за печат |

maistor

Нов участник

Здравейте! Имам пералня SILTAL SL 048 X. По време на работа пералнята спря и остана в това положение(пълна с вода).Всички опити да се превключи на друга програма не дадоха резултат.След наколко часа престой направих нов опит и пералнята заработи.След няколко минути работа обаче спря отново (по време на загряване на водата) и не успях по никакъв начин да я преведа в "работещо състояние".Може ли някой да ме насочи къде е проблемът - може би някоя блокировка.....?
Забележка: В спряло състояние към мотора на програматора не се подава напрежение - той не се върти.....

Всичко записи: 1 : Дата на рег-ция: Септ. 2007 : Отправено: 03 Септември, 2007 - 22:40:37
kolyo

Админ
От: Русе

Ами гледай схемата и ремонтирай - нали си maistor
http://www.service-ruse.eu/forum/topic.php?forum=1&topic=26

Всичко записи: 11472 : Дата на рег-ция: Дек. 2005 : Отправено: 03 Септември, 2007 - 22:44:42
angeldqvol

Постоянен участник
От: Гр. Суворово, Варнен ...

Провери си нагревателя, най-вероятно е изгорял или някоя връзка към него.

Всичко записи: 299 : Дата на рег-ция: Апр. 2006 : Отправено: 04 Септември, 2007 - 07:16:17
Bat Lyubo

Постоянен участник

Провери микрошалтера на вратата

Всичко записи: 377 : Дата на рег-ция: Март 2007 : Отправено: 04 Септември, 2007 - 11:02:42
nikko

Нов участник

здравейте. и аз съм с горе-долу същия проблем от тази сутрин. значи, жена ми пуска пералнята(същия модел), почва да си работи нормално и в един момент спира въртенето. всичко друго работи, само не иска да върти и центрофугира, като преди да откаже се е чуло леко изпраскване, без да е замирисило на изгорял кабел.
Въпроса ми е , възможно ли е да се е скъсал ремъка или е изгорял мотора, или пък е нещо друго

Всичко записи: 10 : Дата на рег-ция: Септ. 2007 : Отправено: 10 Септември, 2007 - 08:31:32
bobby

Участник

провери си кондензатора

Всичко записи: 99 : Дата на рег-ция: Дек. 2005 : Отправено: 10 Септември, 2007 - 18:45:01
bamze

Супер участник
От: Варна
http://www.elremont.ru/stirm/st_eng/steng_rem55.php

Всичко записи: 707 : Дата на рег-ция: Дек. 2005 : Отправено: 10 Септември, 2007 - 21:59:57
nikko

Нов участник

точно той е - 12,5 мф. гръмнал е. направо му е хвръкнало дъното. благодаря на всички. вече всичко е ок.

Всичко записи: 10 : Дата на рег-ция: Септ. 2007 : Отправено: 12 Септември, 2007 - 07:51:35
4040

Нов участник

пералня SILTAL sl 048 x - прелива пълни вода и не спира
индезит sl 048 x - пълни вода и не спира да я пълни , започва да прелива през капака .
Дайте идея от какво може да бъде и как да я поправя!

Всичко записи: 5 : Дата на рег-ция: Апр. 2009 : Отправено: 05 Април, 2009 - 18:32:22
rado1

Участник
От: Провадия

виж ниворегулатора - кръгло с няколо извода и има едно тънко мъркуче което утива надолу от долната му страна като отвориш горният капак се вижда

може тръбичката към него да е запушена . продухай я

Всичко записи: 92 : Дата на рег-ция: Март 2009 : Отправено: 05 Април, 2009 - 19:59:08
zz_stefanov

Участник
От: Варна

Освен за запушване на маркучето, провери дали мембраната на ниворегулатора не пропуска или самото маркуче не е спукано/нацепено. На този модел смених регулатора заради малка дупчица в мембраната. Когато си го надуех си щракаше но си и изпускаше достатъчно за да не сработи от водата.
А заради преливането колко работа ми се отвори още не ми се говори - повредила се беше ключалката, а понеже майка ми я оставила с водата не издържал семеринга и наквасил лагерите (сигурно е бил на кантар).
Радвам се, че мотора оцеля.
Изключи от контакта като пипаш

Всичко записи: 86 : Дата на рег-ция: Яну. 2006 : Отправено: 05 Април, 2009 - 20:33:45
4040

Нов участник

продухах яко с помпа за кола тръбичката и всичко е ОК! Благодаря за съветите!!!!!!!!!!!!!!!

Всичко записи: 5 : Дата на рег-ция: Апр. 2009 : Отправено: 09 Април, 2009 - 21:46:18
Vialex

Super Member
От: Стара Загора

Продухването е временно решение. По-доброто решение е да демонтираш и измиеш!!! въздушния резервоар("тръбичката" м/у гофрирания маркуч и тънкия шлауф).
п.п. Измий и гофрирания маркуч.

att-49de486a90153____.jpg

Всичко записи: 1116 : Дата на рег-ция: Авг. 2006 : Отправено: 09 Април, 2009 - 22:11:38
4040

Нов участник

ок ще те послушам , Сега обаче се оказе , че не нагрява и водата.Може ли да има връзка с ниво регулатора? или е друг отделен проблем?

Всичко записи: 5 : Дата на рег-ция: Апр. 2009 : Отправено: 09 Април, 2009 - 22:29:01
Vialex

Super Member

Закачи една лампа на нагревателя и ще разбереш. Ако лампата светне - сменяй нагревателя, ако не - търси причината...

att-49ded2d48cf85048X.JPG

Всичко записи: 1116 : Дата на рег-ция: Авг. 2006 : Отправено: 10 Април, 2009 - 08:02:12
kolyo

Админ

пералня SILTAL SL048X - ­ програматор
Имам пералня SILTAL SL048X на около 10 години.
От няколко дена пералнята като мине 5 програма започва да пръшти програматора и трудно превърта.
Какво трябва да направя или от къде най-изгодно мога да купя нов програматор.
Знае ли някой дали има нещо специално при демонтажа и монтажа на програматора.
Предварително Ви благодаря !!!
Emil Sapundjiev

Всичко записи: 11472 : Дата на рег-ция: Дек. 2005 : Отправено: 21 Април, 2009 - 15:00:01
Todor Todorov

Постоянен участник
От: Шумен

Виж механизма ,който разпределя пускането на чиста вода във ваничката за прах.Често създава проблеми и по някога е предпоставка за изронване на зъбни колела в програматора.

Всичко записи: 416 : Дата на рег-ция: Окт. 2008 : Отправено: 21 Април, 2009 - 21:51:19
4040

Нов участник

Vialex , на нагревателя отвън има нещо като термозащита.май се е прецакало?
като го замеря от двете страни не дава верига? Означава ли, че е повреден?

att-49f0b7b737d53alnj.jpg

Всичко записи: 5 : Дата на рег-ция: Апр. 2009 : Отправено: 23 Април, 2009 - 18:31:27
ilko iliev

Постоянен участник
От: Добрич
Да термозащита е. Като натрупа варовик нагревателя обикновенно изключват. Виж самият нагревател има ли утечка към корпус?
4040 законът задължава производителите на нагреватели да слагат вградени крайни термоизключватели. Ама все пак сме в България. Може да ти се случи "лоша" случка може и да не те сполети. Ама аз бих се застраховал срещу евентуално прегряване на машината!

Всичко записи: 463 : Дата на рег-ция: Дек. 2005 : Отправено: 23 Април, 2009 - 21:57:19
Vialex

Super Member

4040, и като я намериш(което е малко вероятно) как ще я монтираш на нагревателя?
По-добре сменяй нагревателя. Новият нагревател, който ще сложиш, не е задължително да бъде с абсолютно същата външна защита.

Всичко записи: 1116 : Дата на рег-ция: Авг. 2006 : Отправено: 26 Април, 2009 - 21:16:11
getzov

Нов участник
От: Силистра

пералня Siltal 048X- не спира да пълни вода
Това ,което ме обърква,е че не го прави всеки път. Понякога си изкарва цяло пране без проблем, а друг път на дадено пълнене(не съм забелязал дали е на едно и също място ) просто не спира да пълни.
Маркучето е цяло, не е напукано , продухах го , пресостата няма как да го проверя, но ако е там причината ще го прави постоянно.
Тези перални нямат филтър, така че може ли маркучето временно да се запушва долу?

Не знам дали има отношение, но ми изгоря блокировката на вратичката и я махнах,сега нищо не заключва докато пере. Вързах кабелите директно-двата ,а третия - никъде, не знам за какво е. Не виждам тук някаква връзка.

Някой може ли да ми каже как да разбера дали пресостата е наред, в 1 от 10 случая не спира водата ?

att-4ae361ba36b6b0008.JPG

Всичко записи: 12 : Дата на рег-ция: Окт. 2009 : Отправено: 24 Октомври, 2009 - 23:16:57
Vialex

Super Member

Не се занимавай с пресостата. Виж добре картинката
Маркучето е цяло,не е напукано ,продухах го
С продухване само временно го отпушваш
може ли маркучето временно да се запушва долу?
Да. Затова го извади и измий!

Всичко записи: 1116 : Дата на рег-ция: Авг. 2006 : Отправено: 25 Октомври, 2009 - 03:09:25
getzov

Нов участник
От: Силистра

Притеснява ме това ,че дори и да измия маркучето ,то пак може да се запуши.
Предполагам в казанчето долу има всякакви боклуци ,които няма как да почистя.
Мисля ,че с повишаването на нивото на водата ,те влизат в маркучето .

Всичко записи: 12 : Дата на рег-ция: Окт. 2009 : Отправено: 25 Октомври, 2009 - 08:25:10
emo99

Нов участник
От: София

.....какво стана ?Решили проблема по някакъв начин,че и при мен е същото .
Духнах през маркучето,за да разбера дали е запушено. Нямаше никакво затруднение.Но за всеки случай го свалих.При демонтажа на маркучето видях,че имаше доста боклуци в него,но не беше плътно запушено.Предположих,че след,като е имало боклуци в него ,то те са намалявали налягането на водата и пералнята не е могла да спре пълненето с вода.Измих маркучето с топла вода .
Пуснах пералнята и включих на 8 програма. Когато стигна до средата на 11 програма започна да пълни с вода и не спря. ПРЕСОСТАТА не пропуска въздух, контактите му сработват,след като духна леко в тръбичката .
Къде според вас е проблема ?Благодаря за информацията !

Всичко записи: 13 : Дата на рег-ция: Февр. 2010 : Отправено: 06 Март, 2010 - 12:57:29
Гост

ОТСТРАНЕН

Няма да стане вашата работа с мързел,сваля се целият маркуч заедно с разширителя долу, измива се добре с топла вода и това е цялата гимнастика .Успех.

Отправено: 07 Март, 2010 - 19:22:22

| Нова тема | Изпрати | | Версия за печат |

Форум » Ремонт » Ремонт на перални , съдомиялни и сушилни машини » пералня SILTAL SL 048 X - спира [Страници (3): [1] 2 3 » ]