Списък на форумите Форум
Ремонт на перални , съдомиални и сушилни машини , хладилници , климатици , микровълнови фурни и друга битова техника

Пералня BOSH WFT 8330 - платка

Форум » Ремонт » Ремонт на перални , съдомиялни и сушилни машини [Страници (1)]

| Нова тема | Изпрати | | Версия за печат |

montanqreca

Участник
От: Монтана

Модела е FD 7412 00840 IE-Nr. wft 8330/02 . На платката липсваше релето за вкл. на нагревателя и куплонга който се включва към него.
Шесте кабела от релето бяха свързани по странен начин към две релета от автомобил. В следствие на това свързване са гръмнали: "дебелия" резистор който излиза от единия буфер, резистора непосредствено до крайния от дясно варистор и симистора (BTA26) на малката платка с трафа.
В момента не мога да приложа снимка но ако някой се сеща за какво става въпрос нека даде инфо за 6-те кабела към релето и двата резистора.

Платката е подобна но по стар модел. Радиатора е отгоре в/у греца.

att-46e11a145e0386654.jpg

Всичко записи: 52 : Дата на рег-ция: Яну. 2007 : Отправено: 07 Септември, 2007 - 11:46:43
kolyo

Админ
От: Русе

"Дебелия" резистор обикновенно е 100-120 ома. "Малкият" резистор е 1к
"Релето" всъщност са две отделни релета на първия извод идва захранване, на вторият е единия край на нагревателя(това е първото реле), на третия идва маса и на четвъртия -нагревател през симистора(това е второто реле).

Щом тънките кабели накъде не отиват ги отрежи.

Всичко записи: 11501 : Дата на рег-ция: Дек. 2005 : Отправено: 07 Септември, 2007 - 12:08:33
montanqreca

Участник
От: Монтана

Проца и EEPROM-а бяха думнали смених ги и ми даде че няма обмен на данни м/у дисп. и силовата платка. Някой има ли подобен дъмп ?
Ако ли не закривам темата. Благодаря на KOLYO за отзивчивостта.

Всичко записи: 52 : Дата на рег-ция: Яну. 2007 : Отправено: 07 Септември, 2007 - 16:33:01
kolyo

Админ
От: Русе

пералня BOSCH WFT 8330 - грешка ­ ??
пералня бош wft 8330 с сушилня
елекромотора ми даде на късо проводника на четките гръмна ми платката след като се случи всичко това имах разтопени писти които ги запоих в последствие работи пералнята обаче ми дава гешка сушилня
възможно ли е да е заминала памета
kasspar4o-rs

Всичко записи: 11501 : Дата на рег-ция: Дек. 2005 : Отправено: 18 Януари, 2012 - 18:17:39

| Нова тема | Изпрати | | Версия за печат |

Форум » Ремонт » Ремонт на перални , съдомиялни и сушилни машини » Пералня BOSH WFT 8330 - платка [Страници (1)]